Павло Петренко Міністр юстиції України

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Податкова пільга: нові можливості для відповідальних батьків

2207 1
Податкова пільга: нові можливості для відповідальних батьків

Коли ми готували другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, нашим завданням було не лише посилення відповідальності неплатників аліментів, але й заохочення тих батьків, які своєчасно та справно виконують свій батьківський обов’язок. Тому ми включили у цей пакет законів положення про податкову пільгу, адже гроші – це завжди хороший стимул, хоча і не єдиний.

Наше нововведення збільшує перелік підстав для отримання податкової знижки батьками, які оплачують навчання дітей. Тепер батьки можуть зменшити розмір сплачених за навчання коштів завдяки поверненню частини сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Наразі орієнтовний розмір податкової знижки складає 18% від фактично сплаченої суми. При цьому, якщо раніше до знижки входила лише оплата в закладах професійної та вищої освіти, то відтепер податкову знижку можна отримати також на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

Варто зазначити, що право на отримання податкової знижки на навчання мають не всі громадяни України. Приватним підприємцям податкова знижка не надається.

Тож що потрібно зробити батькам, аби отримати знижку?

Щоб скористатися податковою знижкою на навчання, потрібно:

- оплатити навчання та зберегти квитанцію про оплату;

- отримати від роботодавця довідку про доходи за формою №3;

- до 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік. Отже, щоб отримати компенсацію за оплату навчання за 2018 рік, слід подати декларацію у період з 1 січня до 31 грудня 2019 року;

- подати документи на отримання податкової знижки в ДФС за місцем реєстрації та отримати податкову знижку. 

Так, серед необхідних документів - угода, яку ви укладаєте із закладом освіти. В ній має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, сума оплати та термін надання послуги. Також для отримання  податкової знижки потрібно буде надати платіжні та розрахункові документи за оплату навчання, зокрема копії квитанцій, чеків, платіжних доручень. При цьому, угоди та розрахункові документи, які підтверджують сплату коштів, мають зберігатися протягом трьох років.

Зважаючи на те, що сам інститут податкової знижки в Україні існує доволі давно,  певна практика відшкодування коштів уже склалася. Наприклад, для платника податків, який має на меті її отримати, створено ряд зручних умов.

По-перше, платник податків має цілий рік для подачі річної податкової декларації . Це досить великий період, якщо його порівняти із іншими видами звітності, передбаченої у Податковому кодексі України.

По-друге, у платника податків є можливість  звернутися за роз’ясненням до податкового органу з метою отримання інформації, яким чином заповняти декларацію.

Тому у тих батьків, які захочуть скористатися податковою знижкою, не повинно виникнути жодних проблем.

Я твердо переконаний, що відповідальність за майбутнє власних дітей повинна бути пріоритетом кожного з батьків. Якщо батьки дбають про дитину, у них з’являються приємні бонуси від Мін’юсту. А у разі, якщо хтось з них про це забуде, ми обов’язково нагадаємо!