Тетяна Чорновол депутат Верховної Ради України

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Закликаю всіх небайдужих підтримати борця з нелегальними ігровими притонами - Агію Загребельську

679 4
Закликаю всіх небайдужих підтримати борця з нелегальними ігровими притонами - Агію Загребельську

Цю проблему важко не помітити, навіть якщо ви не знаєте, що таке ігрова залежністю. Адже в українських містах притонів, таких собі міні-казино, більше ніж аптек. Це м’яко кажучи «нехороший» бізнес, який вбиває на кшталт тютюнового чи горілчаного. Але провідні країни світу вибирають шлях не заборони його, а легалізації, хоча б часткової, бо інакше він розцвітає в кримінальному полі. А легальний гральний бізнес принаймні приносить подати в бюджет (в деяких країнах обсяги податків поступаються лише «цигарковим» та алкогольним) і дуже часто скеровуються на підтримку спорту.

Україна ж схиляється до найгіршого варіанту. Наприклад, нелегальний сектор ігрових автоматів становить у нас 80% від всього обсягу ринку, при чому існує під легальним дахом безневинного «лотерейного» бізнесу.

Відповідно податки в бюджет від українського ігрового бізнесу такі мізерні, що можна сказати, що він у нас не оподатковується. І мова йде про фактично відсутність державного регулювання.

І знайшовся лише один чиновник з усієї системи влади, який не побоявся публічно заявити про кримінальну природу вітчизняного грального бізнесу та вимагати його державного регулювання. Мова йде про Агію Загребельську –уповноважену Антимонопольного комітету України.

Завдяки їй, Антимонопольний комітет не підтримав сумнівну ініціативу Кабміну, щодо дуже м’якої регуляції ринку, що така доречна ігровій мафії. Також Агія Загребельська не побоялася офіційно озвучити, що за останні роки допущено критичне падіння надходжень до бюджету від «лотереї» з одночасним розквітом нелегального ринку. Вона вимагає від Кабміну напрацювання його оподаткування та прозорості і виступає проти його монополізації.

Позаяк вона така одна з чиновників, ігровій мафії було, як забавка, переїхати її машиною дискредитації. При чому це робиться, як через облудливі статейки так і, нажаль, через державні антикорупційні структури - Національне агентство протидії корупції. Бо я не вірю, що це лише збіг, що коли Агія почала заважати ігровим притонам, НАЗК не забарилося, винесло їй протокол про корупцію.

Суд першої інстанції вже виніс вирок – затвердити протокол НАЗК. А це означає звільнення уповноваженої АМКУ, яка не «прогнулася» перед мафією.

А тепер про «серйозність» корупції Агії. Вона полягає в тому, що її молодший брат продав старий автомобіль, яким давно їздив, а Агія невчасно внесла його вартість - 300 тисяч в свій дохід у декларації.

Зрозуміло, що мова йде про родинні стосунки, збіг обставин, а зовсім не корупцію. Ми лише напрацьовуємо практику декларування і повірте схожі сімейні «непорозумінння» можуть вигулькнути у самих чесних і ніякого відношення до корупції не мають.

До речі, з Агією та її братом я познайомилася на Майдані. В неї тоді був новонароджений син на руках, а вона не побоялася виступити моїм адвокатом після замаху влади на Бориспільській трасі. До речі, інших бажаючих якось не було. Особливо яскравий спомин, як в лютий мороз, вночі ми прочісували ферми за Києвом, шукали Ігоря Луценка (тоді його викрали «тітушки» і десь в тих краях був запеленгований його телефон…).

Завтра у Агії буде «апеляція» на Солом’янській площі о 14.00. Прошу, всім небайдужим підтримати її, адже на своїй шкурі знаю, як воно, коли борешся з корупцією, а на тебе вішають ярлик корупціонера. Не має нічого боліснішого! Агії дуже потрібна підтримка!

P.S. А ще ця красуня - найстрашніший кошмар Антона Яценка…і не тільки.