Цензор.НЕТ

25.03.19 11:31

Президент може залишитися в «дурнях». Розігравши всі карти до гучного скандалу в оборонці, який підірвав рейтинги та ледь не зірвав тур по Україні, змушують Президента лише відмовчуватись.

Президент може залишитися в «дурнях». Розігравши всі карти до гучного скандалу в оборонці, який підірвав рейтинги та ледь не зірвав тур по Україні, змушують Президента лише відмовчуватись.

Скандал в оборонній сфері, що сколихнув країну декілька тижнів тому, підірвав репутацію  не лише Олегу Гладковському, його оточенню та правоохоронним відомствам НАБУ, САП  та ГПУ, а і вдарив по рейтингу Президента України Петра Порошенка. Змінивши хід предвиборчої компанії та ледь не зірвавши тур Петра Олексійовича по містах України.

Так у розслідуванні журналістів «Bigus.Info» йдеться про те, що крім компаній-прокладок Гладковського-молодшого в схемі була задіяна  «Кузня на рибальському»- компанія, акціонерами якої були люди з оточення Петра Порошенка та сам Петро Олексійович.

Фінансові показники «Кузні» пішли у гору з початком війни на сході України. Так в 2016 році "Ленінська кузня" закінчила свою господарську діяльність з прибутком 8,498 млн. гривень , хоча збиток підприємства в 2015 році склав 5,535 млн гривень.  Розслідування журналістів показало, що не зважаючи на те, що "Ленінська кузня" спеціалізується на виробництві та ремонті суден, оточенню Петра Порошенка нічого не заважало продавати деталі, які завод не виробляв, українським бронетанковим заводам з націнкою у декілька разів.

Ці факти обурили  представників «Національного корпусу» і ледь не призвели до нових сутичок з поліцейськими.

Крім цього, головні фігуранти розслідувань – Син Олега Гладковського Ігор підливаючи масла у вогонь, зняв своє розслідування, де ніби копіюючи Дениса Бігуса висміював журналістів та піддавав сумніву їхню професійність.

Безперечно, що такі події не могли не відобразитися на рейтингу Петра Порошенка та викликати хвилю невдоволення серед населення. Опитування Соціологічної групи «Рейтинг» та Центру соціальних досліджень «СОФІЯ» на початку березня показали, що Петро Олексійович не підіймаєтья вище третього місця у президентській гонці, хоча до цього лідери увесь час змінювалися, так ще в грудні 2018 дослідження Соціологічної групи «Рейтинг» показували, що Порошенко розділяє друге місце з Зеленським.

Рис.1. Рейтинг кандидатів у Президенти, серед людей готових йти на вибори, динаміка.

Проте, за результатами опитування у лютому 2019, лідером президентського рейтингу є В.Зеленський, якого підтримують 25,1% тих, хто визначився і має намір голосувати. Другу позицію займає Ю.Тимошенко та зовсім поруч знаходиться Петро Порошенко.

Але, не зважаючи на те, що Порошенко входить до трійки лідерів, він очолює антирейтинг з вдвічі більшим відривом від найближчого кандидата. За версією Соціологічної групи «Рейтинг»: майже половина опитаних заявили, що не проголосують за нього ні за яких обставин.

Рис. 2. Антирейтинг кандидатів у Президенти.

Не зважаючи на те, що Порошенко провів томос-тур , має одну з найбільших агітаційних мереж та величезну кількість «волонтерів», що комунікують з населенням , йому буде дуже важко виграти в президентських виборах, адже відновити репутацію, коли розіграні всі карти (армія, томос та мова) надзвичайно важко та й часу залишилося мало.

Чи є у нього щось в  рукавах? – побачимо по результатах голосування.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику