Цензор.НЕТ

25.03.19 11:35

Інфопекельце за тиждень до голосування

телевизор,телевидение

Ну що, нормальне таке інфопекельце за тиждень до голосування.

Данте навіть міг би додати ще одне коло до своєї версії пекла - Інформаційний простір України напередодні виборів.

Це нормально для суспільства та політики, в якому відсутні етика та червоні лінії комунікації.

Для заспокоювання нервів та збереження здорового глузду можу дати три поради.

1. Зупиніться у споживанні політичної та довколаполітичної інформації. Зробіть собі тиждень, а не день тиші. Ваші погляди і вибір вже сформувалися навіть якщо ви самі себе ще переконуєте, що не визначилися, за кого будете голосувати. Ваш мозок вже наситився інфою, переконання сформовані і ви вже визначилися, але культурні та соціальні маркери стримують вас від зізнання. Тому стоп інфокіпіш. Нічого нового ви за цей тиждень не дізнаєтеся, а от нервову систему скандалами, сенсаціями та розслідуваннями додатково розхитаєте.

(Здатність вчасно зупинятися у пошуку інформації взагалі є однією з життєво важливих навичок нашої епохи. Безкінечний пошук знання у вселенському інформаційному потопі матиме лише один результат - ви потонете, так нічого і не зрозумівши або занадто сильно повіривши у свою єдино правильну правду).

2. Пам'ятайте, що політика - це рай для фейків та маніпуляцій. Нещодавнє дослідження фейків у Twitter показало: чим більше ви цікаветеся політичним контентом, тим більше у вас шансів стати споживачем фейкової інформації. І не майте ілюзій: технології маніпуляції нашими переконаннями, емоціями та вибором наразі сильніші ніж наша здатність їм протидіяти. Без підготовки ми не можемо захиститися.

3. Якщо ви вже в останній стадії інфозалежності і не здатні зупинитися у споживанні інформації, а від фейків відчуваєте райську насолоду, тоді дотримуйтеся правил чотирьох "НЕ", які я сформулював для себе і разом з іншими порадами виклав у книжці "Війна за реальність":
- не дивуватися нічому,
- не вірити в інформацію з першого погляду,
- не брати все близько до серця,
- не поспішати з оцінками.

І нехай буде з вами здоровий глузд.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику