Анна Романова експертка з розвитку туризму

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Скільки в Україні туристів?

279 0

Міністерство економіки відзвітувалося про 14,2 млн туристів за минулий рік. Планують – 30 млн.

Але чи туристи це?

В Україні НЕ ІСНУЄ нормальної статистики, яка би надала повну картину про туристів. Усе, що озвучують чиновники – це дані прикордонної служби. Але прикордонники дають інформацію тільки про КІЛЬКІСТЬ В’ЇЗДІВ іноземців до України, але не персоналізують дані.

Наприклад, громадянин Сміт міг в’їхати в Україну за рік 5 разів і його порахують як 5 "туристів". Крім того, не всі, що в’їжджають – туристи. Багато в’їздів – з метою транзиту. Те ж саме і з виїздами українців. Наприклад, якщо я виїжджала за рік 20 разів, то мене порахують як 20 виїзних українських туристів.

Але якщо використати дані мобільних операторів, готельерів і прикордонників, можна відстежити загальну тенденцію.

Так от, ТОП–3 громадян країн, хто до нас прибуває – це молдавани, білоруси й росіяни. Це підтверджують дані мобільних операторів за персоніфікацію осіб, які входять у роумінг на території України. І тільки потім йдуть поляки, угорці, румуни, словаки, турки, ізраїльтяни, німці, американці, азербайджанці.

Кількість в’їздів ледь перевищує 14 млн (у 2012 році було 25 млн), а ось виїздів українців – близько 27 млн, що вдвічі перевищує в’їзди. Тобто замість того, щоб розвивати вітчизняну туріндустрію, чиновники створюють сприятливі умови для відпочинку українців закордоном…

Що пропоную?

Почати зі статистики. Порахувати справжніх туристів. Запровадити репрезентативну статистику туристичної активності (сателітні рахунки, персоніфікація даних)

До речі, у 2017 з держбюджету витратили кількасот тисяч (!!!) гривень на запровадження сателітних рахунків у туризмі. Привезли представника Всесвітньої туристичної організації, він прочитав серію семінарів для Департаменту туризму та статистів. А віз і нині там… За два роки ніхто з чиновників навіть не намагався реально щось запровадити.