Цензор.НЕТ

26.03.19 10:01

Куди насправді зникають компанії із державного реєстру і чи зникають взагалі?

Нещодавно в мережі з’явилася інформація від платформи для роботи з відкритими державними даними Опендатабот про те, що з державного реєстру, нібито, «зникають» компанії. (https://opendatabot.ua/blog/301-raiders-2019). Зокрема, в статі йдеться про дві компаній: ТОВ «Люнакс» та ТОВ «Мустанг плюс». Для читачів слово «зникають», має апріорі негативне значення, бо у цьому випадку воно означає незаконне чи шахрайське видалення.

Тому разом із державним підприємством «Національні інформаційні системи» («НАІС»), яке займається розробкою та технічною підтримкою держреєстрів, ми вирішили розібратися у цій ситуації.

За інформацією ДП «НАІС» 25 лютого 2019 року державним реєстратором Олександром Кравцем з КП «Агенція державної реєстрації» на підставі рішення Апеляційного суду Одеської області від 13.11.2018 № 520/2788/17 скасовано всі реєстраційні дії щодо ТОВ «Люнакс» (ЄДРПОУ 13900573). Наголошую, що відповідне рішення суду до реєстру не завантажувалось. А вже 20 березня державний реєстратор Сергій Манюта з того ж КП «Агенція реєстраційних послуг» на підставі листа (який не завантажувався) відновив підприємство.

Водночас 25 лютого 2019 року тим же державним реєстратором Олександром Кравцем з КП «Агенція державної реєстрації» на підставі рішення Київського районного суду м. Одеси від 20.03.2018 №520/758/18 (рішення не завантажувалось) також скасовано всі реєстраційні дії щодо ТОВ «Мустанг плюс» (ЄДРПОУ 40854056). У зазначеному рішенні не вбачається наявності правових підстав для скасування всіх реєстраційних дій в ЄДР щодо ТОВ «Мустанг плюс». А вже  22 березня реєстратором Олександром Кравцем з КП «Агенція державної реєстрації» було відновлено підприємство.

Хочу наголосити, що всі дії в ЄДР виконувались авторизованими користувачами. І жодних ознак несанкціонованого втручання в Інформаційну систему Єдиних та державних реєстрів Міністерства юстиції України не виявлено.

Тут варто б наголосити, що взагалі у Міністерства юстиції вже давно є бажання скасувати комунальним підприємствам можливість вчиняти реєстраційні дії, оскільки саме вони є лідерами за кількістю порушень реєстраційного законодавства. Але, на жаль, ця законодавча ініціатива Міністерства юстиції України не була підтримана народними обранцями.

Окремо хочу зупинитися на питанні зникнення компаній з реєстру. Відомості про суб’єктів господарювання, які були зареєстровані в ЄДР, не видаляються з зазначеного реєстру, а зберігаються в ньому постійно. Однак, інформація про суб’єкта господарювання з таким станом не відображається у поточній реалізації програмного забезпечення під час здійснення безкоштовного пошуку на порталі електронних сервісів ЄДР, а також при формуванні витягів з ЄДР. 

При цьому в ЄДР реалізована можливість виконання такої операції, як скасування реєстраційної дії, в тому числі скасування державної реєстрації суб’єктів господарювання або включення відомостей про суб’єктів господарювання. Технічна можливість виконання таких операцій обумовлена наявністю відповідних судових рішень, комісії з розгляду скарг тощо.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику