Антон Красов Юрист, правозахисник, тренер, консультант

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

НЕВІДВОРОТНИЙ ВИБІР

197 0
НЕВІДВОРОТНИЙ ВИБІР

31 березня - цікавий і енергетично заряджений день. Це момент, в який кожна людина, яка має паспорт громадянина України, робить свій вибір. Ми начебто стоїмо перед однією лінією і робимо крок в обраному напрямку. Кожен цей крок відлунює десь за горизонтом і створює певну музичну композицію, тембр, тон і слова якої визначатимуть рух української спільноти на кілька років вперед.

Цікаво, що в цей день вибір робить кожен і кожна з нас. Його не оминути. Незважаючи на те, де людина живе, чим займається, до якої партії належить, працює в штабі якогось кандидата чи зовсім не цікавиться політикою, переконує всіх навколо, що "її" кандидат найкращий у світі і дивується , як то можна голосувати за іншого, чи мовчки роздумує, який вибір зробити... Вибір все одно буде зроблений. На виборчій дільниці або вдома. Він невідворотний. До речі, відмова від вибору (не брати участь у голосуванні) - це теж вибір. Усвідомлений чи ні - не так важливо.

Наша воля багато в чому визначає природу і життя як окремої людини, так і цілої спільноти. Щодня ми робимо свій вибір, і він має конкретні наслідки. Ніщо не проходить без сліду.

Вибори президента це такий самий індивідуальний вибір громадянина і колективний вибір українського суспільства. Вибір, в якому основною характеристикою має бути ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. Перед собою, родиною, іншими людьми, а також прийдешніми поколіннями.

Це означає, що людина, яка заходить до кабіни для голосування і дістає ручку для здійснення волевиявлення, в цей момент ясно усвідомлює:

- "Це я беру на себе відповідальність за зроблений вибір. Цей вибір буде суттєво впливати на розвиток моєї держави найближчими роками".

- "Я проаналізував (-ла) всіх кандидатів і обираю найбільш достойного з тих, що є у списку. Цей вибір є більш раціональним і менш емоційним.

- "Я думаю більше не про те, який цей кандидат, а про те, які наслідки його президентство буде мати особисто для мене і для країни".

- "Я усвідомлюю, що визначенням результатів голосування моя участь в управлінні країною не закінчується, я готовий до контролю за обраним президентом в законний спосіб та інших активних суспільно корисних дій".

Часто нашими діями керують вже сформовані образи - картина світу, сформована не нами, а іншими людьми (маніпуляції, меми, створені образи). На виборах це основний інформаційний фон.

Для того щоб вибір був хоч трохи усвідомленим, а не солянкою зі сформованих чужих штампів і політтехнологічних картинок, потрібно інколи зупинятись у бурхливому потоці життя, відключити нав'язливий медійний шум, додати критичного мислення і бути чесним із собою. Тому що від себе не втечеш.

31 березня я бажаю всім нам зробити власний чесний і відповідальний вибір. На критичні роздуми лишилося 5 днів.

Антон Красов, 

правозахисник, юрист, суспільний оглядач

https://www.facebook.com/anton.krasov