Цензор.НЕТ

28.03.19 16:59

30 березня відбудеться Година Землі - наймасовіша екологічна акція планети

30 березня відбудеться Година Землі - наймасовіша екологічна акція планети

У суботу, 30 березня, о 20:30 за місцевим часом у більше ніж 180 країнах світу на одну годину згасне декоративне освітлення вулиць, підсвітка пам’яток архітектури, держустанов, торговельних центрів тощо. Мільйони людей вимкнуть світло у своїх домівках та відзначатимуть Годину Землі, яка є символом нашої готовності стати на захист планети.

Кампанія покликана масштабно висвітлити проблеми довкілля і стимулювати дії щодо вирішення найбільш нагальних із них. Наприклад, Еквадор просуває закон про заборону пластику в столиці Кіто, а Фінляндія заохочуватиме чверть населення країни перейти на збалансовану і здорову дієту.

Україна вже 11 років поспіль є активним учасником цієї кампанії. Кожного року ми бачимо підвищення цікавості до Години Землі як у пересічних громадян так і у представників влади, бізнесу, освіти та культури.

Цього року вже більше 70 міст та містечок офіційно приєдналися до кампанії. Сотні організацій, бізнесів та навчальних закладів влаштовують просвітницькі заходи на підтримку кампанії та ощадливого природокористування.

У Львові о 20:30 своє освітлення вимкне Архикатедральний Собор Святого Юра, телевежа на Високому замку, Ратуша та інші історичні та значимі установи у межах центру міста;

в Одесі на годину світло згасне на Приморському бульварі, Думській площі та у Міській раді; у Вінниці у темряву зануриться Свято-Преображенський кафедральний Собор, а у Харкові — Свято-Благовіщенський кафедральний собор. Акцію також підтримають Луцький та Тернопільський замки, Хотинська фортеця та інші відомі на всю країну пам’ятки та об’єкти.

У столиці ще напередодні, ввечері 29 березня, на будівлі БЦ Гулівер з’явиться нагадування про дату та час фіналу кампанії, а вже 30 березня вимкне декоративне освітлення будівля Київської міської держадміністрації.

Крім того, по всій країні пройдуть різноманітні події на підтримку Години Землі. Більше інформації на сайті wwf.panda.org/eh19

Кожен може стати захисником природи, все починається тут і зараз на Годині Землі 2019. Перейдіть за посиланням www.earthhour.org, щоб дізнатися, що відбуватиметься на Годині Землі в усьому світі.

З одного боку, саме на людях лежить моральна відповідальність та завдання жити в гармонії з природою. З іншого боку, природа життєво необхідна для всіх – ми залежимо від неї: це стосується їжі, яку ми їмо, повітря, яким ми дихаємо, води, яку ми п’ємо і багато іншого. Але наразі ми доводимо планету до межі її можливостей, і природа опиняється під загрозою,” – говорить Марко Ламбертіні, генеральний директор Всесвітнього фонду природи WWF і додає: “Година Землі 2019 – це потужна можливість дати поштовх невпинному рухові за природу, допомогти забезпечити міжнародну відповідальність зупинити і відвернути втрати природи, прийнявши NewDealforNatureandPeople, як вичерпну й амбіційну глобальну кліматичну угоду”.

Серед визначних ініціатив Години Землі слідзгадати створення морської охоронюваної зони площею 3,5 мільйони гектарів в Аргентині, заборону всіх видів пластику на Галапагоських островах в 2014 році та висадку 17 мільйонів дерев в Казахстані. Минулого року Французька Полінезія вжила заходів для захисту 5 мільйонів квадратних кілометрів моря, щоб зберегти екосистеми океану.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику