Борис Бабін доктор юридичних наук, професор

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Трагіфарс зі спробою відставки Гордєєва

1969 3
гордеев

Маємо цікавий трагіфарс (інакше там не буває) зі спробою відставки голови Херсонської ОДА.

На зустрічі з блогерами Президент України Петро Порошенко заявив, що він сьогодні ж (тобто 06.04.2019) мав телефонну розмову з губернатором Херсонщини паном Гордєєвим, за підсумками якої той написав заяву про відставку. Але паралельно з феодальних ланів з`явилися гучні заяви про те, що пан Гордєєв нібито подав у відставку ще вчора, тобто 05.04.2019 та зробив це сам, добровільно. При цьому демонструється фото заяви (без вхідних та вихідних номерів), а про таке принципове питання, як дзвінок Президента не згадується.

Отже наявні дві версії подій - і я особисто тут довіряю словам Петра Порошенка значно більше, ніж заявам херсонських феодалів. Не агітуючи за Петра Олексійовича, а просто через екстремальну дешевізну слів останніх. Тому ми отримали вкрай гострий розвиток ситуації. Президент, враховуючи суспільне незадоволення (м`яко кажучи) станом справ у Херсонському пацанаті, звільняє губернатора. За два тижні до другого туру голосування це вочовидь є кроком назустріч виборцям та кроком доцільним. Але власною поведінкою пан Гордєєв та його "ліпші друзі" цей крок свідомо нівелюють, підмінюючи змушену, але вірну ініціативу голови держави - особистими бажаннями та хотєлками. Що суттєво знижує електоральний ефект відставки у вкрай напруженій передвиборчій боротьбі. Тому це є неабиякою зрадою з боку одного собі Г. справі Петра Порошенка на користь власних політичних амбіцій.

Не знаю, чи розраховує пан Г. отримати наразі статус "жертви режиму" та поклонитися кавуном зранку 22.04 у штабі Зеленського й принести йому священий оммаж казнокрада. Щось мені підказує, що кавуна саме у нього там не візьмуть. Та загалом - ніхто вже не візьме.

Втім, за будь-яких обставин питань залишається більше ніж відповідей. По-перше, і в Херсоні, і на Банковій зрозуміло, який державний посадовець насправді керував крайні роки Херсонською облдержадміністрацією. І вочовидь надалі керуватиме після можливої відставки пана Гордєєва. До нього вочовидь на Банковій щодо справ у регіоні питань немає. У тих, хто просуває компанію "Хто замовив Катерину Гандзюк" також цих питань немає - ані до справжнього керівника ХерОДА, ані, прикладом, до іншої людини, яку злі язики називають справжнім керівником пана Г. (і це не Президент України).

Цікава сама ситуація коли пана Г. усі (і Банкова і громадськість) роблять крайнім. По-друге, указу/розпорядження про відставку пана Гордєєва наразі немає, та Петром Порошенком заявлено що він буде через тиждень. Але через тиждень після цього тижня буде другий тур, який обнуляє шанси на звільнення (якшо Петро Порошенко перемагає, а якщо ні -див. вище про кавун, хоча до інаугурації досидіти у кріслі, збираючи "на доріжку" барщину та оброк, звісно можна). Поки акт підпишуть, поки надрукують в Урядовому (а ще ж можна й оскаржити у суді та потягти час).

Так що поки ще ніхто ні з якої посади не пішов, рано радіти чи сумувати. По-третє. Ситуація на Херсонщині складалася не за один рік. Є на Банковій особи, які персонально відповідають за свідоме заплющування очей на розвал кадрової політики в регіоні (регіонах). Бо про те, що там відбувається - вони знали в дрібних деталях. Тому дуже не хочеться, щоб у цій справі пан Гордєєв залишився єдиним, чия відставка стала озвучена Президентом України.