Цензор.НЕТ

11.04.19 14:47

Життя між Зе і Пе - життя “між злом”. Чи ж є життя після 21го?

Життя між Зе і Пе - життя “між злом”. Чи ж є життя після 21го?


Сьогоднішні соціологічні дослідження вражають. Іронія долі полягає в тому, що значна частина “пропорошенківського” патріотичного електорату ще вчора проклинала Президента. Тепер це меншість.


Приходять нові політичні реалії. Українці в дуже екзотичний спосіб, “на грані фолу”, вирішили оновити політичні еліти, фактично помноживши “на нуль” старих.


Така конфігурація показує, що “старі” політичні сили опиняться під загрозою повного провалу на наступних парламентських виборах. Нова ера діджітал, нових облич, сенсів, змістів, або просто нової якості популізму, може деактуалізувати “радикалів”, “ригів”, “бютівців”. Вони справді можуть опинитись на одному полі “меншості” серед умовно “старих” політиків, серед яких можуть навіть опинитись Гриценко, Садовий чи навіть Гройсман.


Політичне поле може поділитись на “Нові” та “Старі” на наступних виборах. Це водночас приносить нам і ризики, і можливості.


З ризиків - за останні роки “нові, молоді та проєвропейські” реформатори так і не консолідувались. Всім було зрозуміло, що вакуум існує, і він рано чи пізно буде заповнений. Заповнити його можуть ті, хто “перевзує тапки”, “перефарбується” - такі люди найкраще об’єднуються. З ризиків та реалій також - симулякри, псевдо-нові, повністю керовані зовнішніми силами (ворожими та олігархічними).


З можливостейможилвостей - останні 2-3 роки реформи робити стало надзвичайно складно. Корумпована та неефективна система влади побудувала стіни, барикади можна навіть сказати, і почала відвойовувати втрачені в 2015-2017 роки. “Начинка” домінуючої медійно “Команди Зе” найімовірніше буде не дуже приємна. Тому особливо значимим викликом та відповідальністю для “нових проєвропейських реформаторських” сил буде отримати довіру виборців, конвертувавши величезний запит на оновлення влади в політичну підтримку на виборах.


З реалій - неолігархічна та нова політична партія “Сила Людей” (www.sylalyudey.org) вже найближчі тижні почне формування списку кандидатів на вибори до Верховної Ради України.


Життя після 21го квітня є. Воно повне небезпек та можливостей. Небезпеки потрібно буде нейтралізовувати, а можливості - використати задля реформ.Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику