Цензор.НЕТ

12.04.19 16:00

ФОРУМ ПРО КРОК У МАЙБУТНЄ

Мені пощастило, 11 квітня доля занесла мене на Форум розвитку інноваційних виробництв. Форум проходив у Білій Церкві на території щойно збудованого заводу "Plank Electrotechnic" на території індустріального парку "Біла Церква". Парк входить до складу інвестиційної групи "UFuture" підприємця Василя Хмельницького. А тепер про те саме – детально.

Новий завод "Plank Electrotechnic" наразі вироблятиме електричні розетки і вимикачі. Повторюю – розетки і вимикачі. Наразі український ринок електрофурнітури практично повністю опанований виробниками з Туреччини та Китаю. Чому так? Один зі спікерів форуму, президент групи "BIOFARMA" Костянтин Єфименко пояснив це дуже просто: "Проблема не в тому що є Китай, проблема в тому що на полицях нема України". "Ніхто в світі не хоче аби ми виробляли свою продукцію. Всі хочуть аби ми постачали сировину, а не виробляли продукцію і аби вони успішно нам її продавали. Так економіка розвиватися не може. Тому нам треба закочувати рукави, не боятися і починати виробляти" - сказав Василь Хмельницький.

Виробляти власники заводу уже почали. У середньому підприємство мусить випускати 4,6 мільйонів виробів щорічно, аби протягом п’яти років окупити інвестиції - $ 2,8 мільйони. Будівля споруджена за міжнародною системою зеленого стандарту BREEAM, яка відповідає приблизно 50 критеріям екологічного будівництва. Продукція "Plank Electrotechnic" наразі проходить сертифікацію за стандартами ЄС. У планах власників підприємства – витіснити конкурентів з українського ринку і почати завойовувати ринки зовнішні.

Окрему увагу було приділено використанню LEAN-технологій у керуванні виробництвом. LEAN-технології або ідея "бережливого виробництва" це концепція керуванням виробничим підприємством, що ґрунтується на намаганні уникнення всіх видів втрат. Ідея полягає в залученні в процес оптимізації бізнесу кожного співробітника та в максимальній орієнтації на споживача.

Власник інвестиційної групи "UFuture" Василь Хмельницький особливо зауважив, що крім пластику в гранулах (для виробництва корпусів) всі інші складові розеток і вимикачів завод закуповує у українських виробників – і тим самим забезпечує їх роботою. Проте – мова йшла не тільки про завод "Plank Electrotechnic".

Завод є першим підприємством індустріального парку "Біла Церква", який зараз будує інвестиційна група "UFuture". Індустріальні парки – явище широко розповсюджене на Заході. Це – спеціальна територія, організована для розміщення нових виробництв, забезпечена енергоносіями, інфраструктурою, необхідними адміністративно-правовими умовами, якою керує спеціалізована компанія. Індустріальні парки поширені у США, Китаї, Польщі, тощо. В Туреччині, наприклад від 2002 по 2017 рр. було збудовано більше 200 індустріальних парків – вони збільшили ВВП країни у 3,7 рази і залучили до $ 100 мільярдів інвестицій.

Індустріальний парк "Біла Церква" мусить стати своєрідною ділянкою збирання різних виробництв. Завод "Plank Electrotechnic" - перша ластівка. Протягом року будуть збудовані ще три нових заводи. У майбутні роки на 25 га парку "Біла Церква" планують збудувати два десятки виробничих підприємств, які дадуть роботу приблизно 3000 українців. "Ми пропонуємо підприємцям можливість швидко масштабувати свій бізнес без зайвих адміністративних і бюрократичних перешкод", - зазначив виконавчий директор індустріального парку "Біла Церква" Володимир Хмурич.

Власне – про це і йшла мова на Формі розвитку інноваційних виробництв у Білій Церкві – про перспективи розвитку бізнесу в України. Про це говорили спікери, які виступали зі сцени: Василь Хмельницький – засновник інвестиційної групи "UFuture" і модератор зустрічі, Галина Герега – голова товариства "Епіцентр К", Костянтин Єфименко – президента компанії "BIOPHARMA", Сергій Комберянов – президента "LEANInstituteUkraine", Володимир Хмурич – директор Індустріального парку "Біла Церква". "Сьогоднішній форум організований для того, аби підштовхнути малий і середній бізнес не боятися, не чекати, а починати щось робити. Можна робити виробництво, можна на цьому заробляти гроші, одночасно це допомагає країні вибратися з кризи" - зазначив Василь Хмельницький. "Кращого часу ніж зараз – не буде" - зауважив підприємець.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику