Борис Бабін доктор юридичних наук, професор

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Кримське питання в структурах ООН

946 1

Цікаві новини маємо щодо кримського питання з міжнародних структур системи ООН. Ці органи мають наразі суто практичний клопіт, бо з одного боку не можуть не виконувати резолюції ГА ООН про територіальну цілісність України (для них вони обов`язкові), а з іншого - нічого не можуть зробити з агресивною позицією РФ та її нескінченними вимогами визнати спробу анексії півострову.

Поки це стосується політичних заяв - шізофренічність ситуації кваліфікованим оонівським бюрократам звісно можна толерантно ігнорувати. Але такі організації - це величезний обіг та обмін інформації та відомостей з питань економіки, соціальних відносин, фінансів тощо. Тому наразі така проблема загострилася у Європейській економічній комісії ООН (UNECE). Ця структура щорічно узагальнює отримані від держав Європи соціально-економічні відомості та видає їх у спеціальній збірці. З 2015 року Росстат включає у відповідні статистичні відомості РФ (територія, населення та ін.) показники Криму та декілька років саме у такому вигляді вони автоматично передруковувалися ООН у збірках та розміщувалися на офіційному сайті ООН.

Ніхто на це в Україні чи від імені України публічно не реагував, до речі. У цьому році нарешті "щось пішло не так" та у UNECE "раптово" зрозуміли специфіку ситуації. Зокрема й те, що ніхто, крім Росстату, всі ці відомості (відсотки, графіки) про могутність стагнації російської економіки як має бути, тобто без Криму, не перерахує. Рішення ж, яке було винайдено UNECE, не здивує хіба що досвіченого бюрократа. Бо у збірці за 2019 рік даних про РФ та сторінки РФ просто не буде, із позначкою "Data non included". "Вони загубилися", мабуть. Але при цьому на веб-сайті цієї структури ООН усі ці надані Росстатом відомості, зокрема й ті, що мали бути надруковані за 2019 рік, вже викладено, із охопленням кримських цифр (посилання в коментарях). Звісно ніхто в ООН не буде вилучати старі збірки 2015-2018 років, та не має наміру спростовувати наведені у них відомості. Нагадаю, що МВФ загалом не бачить проблеми в розміщенні у власних збірках відомостей РФ включно з Кримом бо "нам так зручніше". Звісно що працювати з цих проблем з такими організаціями - це ж не воювати з польським магазином дитячих розкрасок, куди завезли російську друковану продукцію. Втім (наївно) сподіваюсь що колись Україна матиме не лище фахівців за кордоном, але й управлінців у Києві, спроможних для вирішення таких завдань. А не тих керівників МЗС УРСР, що, поміж складанням паперових корабликів, узгоджують спільне рибальське користування Азовом або роботу в Криму російських структур МККК.