Сергій Пархоменко директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Фірташ дав 5 млн. доларів на кампанію Зеленського

434 3
Фірташ дав 5 млн. доларів на кампанію Зеленського

Російський Телеграм-канал Незыгарь (https://t.me/russica2) стверджує, що окрім Коломойського кампанію Зеленського фінансує проросійський олігарх Дмитро Фірташ. Він, як і Коломойський, зараз перебуває за кордоном, а саме – під арештом у Відні:

“Штаб Зеленского потратил на первый тур $10 млн (затраты шли в основном на работу членов комиссий и наблюдателей, зарплату работникам штаба), $5 млн – ребята собрали сами (помог Коломойский), $5 млн внес Дмитрий Фирташ, который сейчас находится под домашним арестом (залог $ 120 млн) в Австрии, минюст США запрашивает его экстрадицию”, – пише джерело.

Щодо цього джерела інформації, то Незыгарь є одним з наймасовіших російських Телеграм-каналів і виступає таким собі майданчиком для “зливу” інформації з довколакремлівських кіл, тобто, інформація на цей канал поступає від цілком поінформованих осіб.

Враховуючи, що багато російських політиків, артистів, а також регіоналів-утікачів (Азаров, Портнов) почали відкрито підтримувати Зеленського, координація між Кремлем і проросійським Фірташем в плані сприяння Володимиру Зеленському цілком ймовірна.

Пам'ятаєте інтерв'ю Тимошенко про кандидата від обєднаної олігархії, який поняття зеленого не має про армію, війну і т.д.? Схоже, що Зеленський таки дійсно кандидат не лише від Коломойського.

Але повернімося до Незыгаря. Цей канал дав ще одну цікаву інформацію про ймовірний діалог команди Зе з Кремлем:

"Очень верная мысль по поводу новой роли вице-премьера Дмитрия Козака в российско-украинском диалоге. Действительно, в АП и в бизнес-пуле ОколоКремля уже прорабатываются предложения по активизации сотрудничества с Украиной после победы Владимира Зеленского.

Наш источник в АП сообщает, что окружение Коломойского через партнеров в Израиле и Швейцарии, а также представители окружения Зеленского в Киеве и Москве уже подали сигналы о готовности к диалогу с Москвой...

Речь пойдёт и о пересмотре бизнес-парадигмы в ДНР/ЛНР - планируется учесть бизнес-пожелания украинской стороны по ее допуску на рынок как непризнанных республик, так и на российский рынок. 

Прорабатывается возможность возобновления диалога через инструменты Таможенного союза, в том числе - формирование новой (сниженной) цены на газ для Украины и льготной кредитной политики со стороны России...".

Так що, схоже, зацікавленість в Кремлі у фігурі Зеленського, всі ці відео від Азірових-Портнових, "доля Фірташа" в кампанії Зе - далеко не співпадіння. Як і не випадковою є інформація про ймовірність прямих переговорів між Зе і ватажками ДНР та ЛНР, і дане повідомлення російського Телеграм-каналу на це зайвий раз натякає.