Борис Бабін доктор юридичних наук, професор

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Передвиборчі ігри з морським правом

941 4
захват,никополь

Як повідомляє сайт МЗС та пише "Європейська правда", Україна подала до Міжнародного трибуналу з морського права позов щодо звільнення суден ВМС та моряків, захоплених РФ у листопаді 2018 року.

Про потребу невідкладного подання такого спеціального позову багато хто казав майже одразу після захоплення суден. Додам, що ніяких підготовчих заходів для подачі цих документів Україна проходити не мала - ані виснажливого обміну нотами з РФ (як для МС ООН), ані очікування якихось результатів від російських судів (як для ЄСПЛ та скоріш за усе як для МКС).

Звісно що заяву до Гамбургу у МЗС писали не півроку, але півроку чогось чекали. Результатів виборів? Бо сам позов (про який МЗС, до речі, мовчав два тижні) був поданий 1 квітня ц.р. (яке настало після 31 березня). Чекали вимог одного кандидата - лідера виборчих перегонів до іншого? Бо індивідуальні заходи можна було б подати одразу. Якщо не 27-29 листопада 2018 р. (як би це зробила держава, що себе поважає), то хоча б вже 2 квітня 2019 р. То за умов вірної розстановки пріоритетів цей процес міг би давно тривати в Гамбурзі. Та міг би вже дати й реальний результат.

У поясненням журналісту "Ліги" "джерела у МЗС" пояснюють тривалу затримку подання позову потребою дослідження документів та карт. Цитую "изучить карты, составить хронометраж, подтвердить факты"... Сподіваюсь, що хоч не трефового короля та даму бубєй в МЗС УРСР півроку досліджували. Поводження ж з полоненими в СІЗО та подібні речі з виміру прав людини та гуманітарного права, на які посилаються "джерела" ніяк не впливають на провадження у Міжнародному трибуналі.

Характерно, що коли РФ у 2018 р. захоплювала силою зброї на Чорному морі беззахисні українські рибальські судна - Україна до Гамбурга нічого не подавала. Хоча могла та мала це зробити. І через це зокрема наразі триває ще одна трагічна доля одного заручника Кремля, від якого офіційно відмовилася та про якого забула українська влада.

У понеділок обов`язково розповім цю сумну історію, у якій дивним збігом обставин відображені усі наші кримські та білякримські ігріща. Ще сумнішу, ніж поточні спроби гратися правами людини, національними інтересами, морським та гуманітарним правом у передвиборчій боротьбі.