Цензор.НЕТ

02.05.19 10:49

Шукайте помилки в системі !

Минуло понад 10 днів після другого туру виборчих перегонів в Україні, вже й ЦВК оголосила переможця, а сварки між прихильниками діючого та майбутнього президентів не припиняються.  Чого тільки не побачиш та не почуєш в інтернеті та з екрану телевізора – і такі виборці Зеленського, і сякі… І як з таким народом мусить жити 24,45% елітних та мислячих українців, значна частина з яких за якимось збігом має відношення до владної вертикалі або партії діючого президента? Адже ж ні однієї розумної людини навколо, ні одного патріота – одне безмозке стадо, яке не хоче працювати і вибрало президентом клоуна. А Україні ж залишалося всього якихось півроку-рік до остаточного процвітання, втілення всіх переможних реформ і справжнього європейського майбутнього…

За останні тижні важко знайти людину, яка не почула б цих тез у різних формах кілька десятків, а то й сотень  разів. Але хіба ж цим ми мусимо займатися? І хіба таких висловлювань чекаємо від представників діючої влади та прихильників політичної сили, яка зазнала нищівної поразки на виборах? Може, час уже перестати втішати себе пряниками на кшталт: «Нас мало, значить, ми еліта, бо еліти багато не буває!» і подивитися правді в очі? Подумати, чому вийшло саме так і що це означає насправді?

Уявіть собі звичайнісінький комп’ютер – зараз, здається, у кожному селі знають, як він виглядає і мають уявлення про те, як він працює.  А «еліта» ж у нас, судячи з результатів виборів президента, зосереджена в обласному центрі, тож має ще краще на цьому розумітися. Так от, на комп’ютері встановлено операційну систему, яка запускається при його  увімкненні, сама виконує певні дії і дає можливість це робити користувачам. Якщо в операційній системі виникають помилки, вона або починає перезавантажуватися сама, або її перезавантажують примусово. Не допомогло? Значить, єдиний вихід – знести (видалити) систему з комп’ютера і встановити нову. 

Так і в житті – владу оцінюють за її працеспроможністю. Якщо вона недієздатна – її перезавантажують. І не треба робити крайніми користувачів за їх вибір. Якщо народ вирішив, що системі потрібно перезавантаження – значить, щось у ній було не так. Треба шукати помилки не в виборцях, а в системі. Чим підтверджується її дієздатність? Що було зроблено за ці роки? Немає чого показати – значить, потрібно не розкидатися звинуваченнями, а встановлювати іншу систему. І вибори президента у цьому процесі – лише перший крок.

Навряд чи варто сподіватися, що система докорінно зміниться від заміни однієї людини – навіть якщо це перша особа в державі. Вона повинна запрацювати на всіх рівнях. Попереду – вибори до Верховної Ради та місцевих рад.  І враховуючи досвід президентських виборів, варто очікувати, що курс на перезавантаження влади, який уже підтримали 75% виборців, знайде своє продовження у майбутньому. А тим часом варто припинити витрачати час на непродуктивні чвари – і починати-таки будувати те суспільство, де думка кожного буде цінною і важливою.  Де виборці зможуть вільно висловлювати свою позицію, не стаючи об’єктами для звинувачень, глузувань та зверхності тих, чия праця була оцінена ними незадовільно.  Де кожен матиме право бути почутим. І де система врешті-решт запрацює саме так, як це і має бути – на користь людей. Саме цього сьогодні очікує та більшість, яка рішуче висловила свою думку про здобутки діючого президента та збудованої ним  владної вертикалі. Давайте працювати над цим!

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику