Дмитро Карп громадсько-політичний діяч, координатор ГО «Автомайдан Київ», Голова спілки «Гідність»

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Український кордон в надійних руках.

344 0

Указом Президента військове звання генерал армії України присвоєно Голові Державної прикордонної служби України Петру Цигикалу. Крім того, звання генерал-лейтенанта присвоєно першому заступнику та заступнику Голови Державної прикордонної служби України Юрію Греську і Артуру Пімєнову.

Я надзвичайно радий даній події. Ці люди – Прикордонники з великої літери, які дійсно варті носити присвоєні високі військові звання. Кілька останніх років уважно спостерігаю за тим, наскільки якісно та професійно змінюється Державна прикордонна служба. Охорона кордону вже більше не буди “литвиновською”, коли прикордонники були лише беззбройною ширмою для пикриття діяльності агентурної мережі ФСБ та РФ, інфільтрованої в усі ключові управлінські ланки з охорони кордону. 

 Сьогодні на чолі Державної прикордонної служби професійна, віддана справі, патріотична, сильна команда. 

Так, для прикладу Артур Піменов до призначення на посаду заступника Голови ДПСУ працював на посаді  директора Департаменту оперативної діяльності Адміністрації Державної прикордонної служби України. Саме під його керівництвом було преведене надзвичайно ефективнереформування оперативно-розшукової діяльності прикордонного відомства, в результаті чого було успішно реалізовано безліч оперативних заходів: виявлення контрабанди, наркотрафіку, коридорів нелегальної міграції, агентурної мережі ФСБ тощо. Для ілюстрації змін процитую нещодавнє інтрев'ю Голови ДПСУ Петра Цигикала. 

«Після революції, початку війни та після призначення керівником ДПСУ генерала Назаренка ми зрозуміли, наскільки прозорі для проникнення та вразливі наші кордони. Ми почали структурні зміни - почали організаційно розділяти підрозділи охорони кордону від оперативно-розшукових, робити управлінські вертикалі, які відповідають чітко за свій напрямок. Бо виходив абсурд. Начальник прикордонного відділу, наприклад, старший лейтенант, який організовує охорону ділянки кордону і відповідає геть за все на цій ділянці – а у нього в підпорядкуванні майор, заступник з оперативно-розшукової роботи, начальник ПОРВу – прикордонного оперативно-розшукового відділення. В цьому відділенні – 3-5 осіб, а ділянка відповідальності 80-100 км. Відділ 250-300 людей. Якщо командир на 100-кілометровій ділянці був втягнутий у процес з переміщення тих самих цигарок, то він міг робити все, що завгодно.

Ми побачили, що в регіонах треба створювати оперативно-розшукові управління з усією повнотою повноважень: боротьба з тероризмом, з організованою злочинністю, контррозвідка та інші. Там же ж Інформаційно-аналітичний підрозділ, кримінальний аналіз, який забезпечує діяльність оперативно-розшукового підрозділу. Зараз ми створили на Сході України сектори протидії тероризму, які вже активно працюють щодо тих, хто причетний до терористичної діяльності і хто здає інтереси держави. Цей напрям ми додали до основної нашої діяльності.”

Так, попереду ще багато завдань, труднощів та проблем! Але я абсолютно впевнений, Петро Цигикал разом з командою здатні впоратись з цими викликами. Я бачу вектор розвитку захисту кордону і мені він подабається! Тепер це не лише охорона на папері, а реальна оборона від ворога. 

Тож вітаю із присвоєнням високих військових звань та традиційно бажаю якнайшвидшого відновлення контролю над кожним метром українського кордону!