Цензор.НЕТ

10.05.19 17:31

Якщо бюджетні кошти не перетекли в кишеню Міністра - це не виконання доручення міністра

Відповідно до наказів Мінмолодьспорту Управлінням "Укрспортзабезпеченя" з початку поточного року було проведено закупівель спортивного обладнання, форми та малоцінного інвентарю для забезпечення національних збірних команд України на суму більш ніж 45 мільйонів гривень.

За результатами торгів Управлінням вже зекономлено для державного бюджету кошти в обсязі близько 9 млн. грн. Тобто 20 % від загальної суми. А це означає, що буде придбано ще більше якісного обладнання для вітчизняного спорту вищих досягнень.

Але саме це кидає в холодний піт міністра Жданова та його поплічників в особі його першого заступника Гоцула І.Є. та Державного секретаря Мінмолодьспорту Немчінова О.М. Адже зазначену економію вони планували покласти собі в кишені. Оскільки Жданов, підписуючи накази на закупівлю, свідомо завищує вартість спортивного обладнання, а потім виписує технічні характеристики цього обладнання із дискримінаційними, анти конкурентними положеннями під заздалегідь визначених "переможців" торгів, щоб будь-хто інший не зміг скласти їм конкуренцію.

Разом з тим, положення Закону України "Про публічні закупівлі" забороняють замовникам застосовувати дискримінаційні елементи в технічних умовах на товари та послуги. І, відповідно, "Укрспортзабезпечення" у своїй роботі керується саме цим положенням закону та ставить перед собою задачу придбання для розвитку вітчизняного спорту вищих досягнень якомога більше якісного обладнання за оптимальними цінами. Тому, як замовник обладнання, "Укрспортзабезпечення" усуває дискримінаційні вимоги Жданова і надає можливість всім постачальникам якісного обладнання взяти участь у торгах і, відповідно, придбати обладнання не за цінами Міністра Жданова, а за ринковими цінами.

У зв’язку з цим, Міністр видає доручення, яке власне суперечить вимогам Закону "Про публічні закупівлі" і забороняє змінювати надані ним технічні вимоги, навіть якщо вони суперечать законодавству.

Своїми діями, він намагається завести у патову ситуацію для працівників та керівництва "Укрспортзабезпечення": якщо не усувати дискримінаційні вимоги, то уповноважені особи "Укрспортзабезпечення" із проведення закупівель порушуватимуть закон і, як наслідок, нестимуть за це відповідальність (зауважте, нестимуть відповідальність саме вони, а не Жданов). Якщо ж вони усувають дискримінаційні вимоги, то порушується доручення Жданова.

Таким чином комбінатор Жданов поставив свій власний інтерес вище закону, використовуючи своє службове становище, що цілком підпадає під визначення корупції.

Звісно ж працівники "Укрспортзабезпечення" повинні керуватися перш за все нормами закону, які мають вищу юридичну силу, ніж корупційні доручення Жданова. Що власне вони і роблять.

У зв’язку з цим, Жданов вельми обурився, що його доручення не виконуються і він втрачає гроші, та дав своєму маріонетковому державному секретарю О.Немчінову команду видати наказ про звільнення керівника Управління "Укрспортзабезпечення".


За результатами торгів по закупівлі гімнастичної доріжки з початковою вартістю 900 000 грн. було зекономлено 300 000 грн. І Жданов замість того, щоб подякувати і заохотити роботу працівників Управління дає команду вірному Немчінову саме за це звільнити керівника "Укрспортзабезпечення".

Результати торгів влаштовують всіх і, що найважливіше, головного тренера збірної України зі спортивної гімнастики, віце-президента Української Федерації Гімнастики, особистого тренера олімпійського чемпіона О.Верняєва Г.Сартинського.

Незадоволений лише Міністр і його кліка. Бо ж бюджетні кошти не перетекли в їхні кишені – це втрата, це не виконання доручення міністра.

І це лише один з останніх епізодів, які траплялися регулярно впродовж останніх 3-4-х років. Я неодноразово офіційно звертався і до Прем’єр-міністра Гройсмана, і до профільного комітету Верховної Ради, і до Генеральної прокуратури, але ця феодальна зграя продовжує "керувати" Міністерством і, схоже, почувається ще більш впевнено.

Я звісно буду оскаржувати це незаконне рішення у судовому порядку та звертатимусь у чергове до правоохоронних органів. Але, як показує практика, цим діячам судова тяганина лише на руку – наприклад, остаточне судове рішення щодо визнання незаконною догани винесеної мені Немчіновим у 2018 році було прийняте у 2019 році – майже через рік. Це не заважає Державному секретареві Мінмолодьспорту знову приймати незаконні рішення. І в даному випадку розрахунок той самий - усунути будь-яким способом і встигнути украсти все, що вийде до парламентських виборів. А там - хоч потоп.

Думаю слід вже ламати хребет.

Корупції.

Долучайтеся, друзі.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику