Цензор.НЕТ

10.05.19 22:57

Фігури прокурорського пілотажу. Як в Харкові кошмарять бізнес і розслідують самі себе

Фігури прокурорського пілотажу. Як в Харкові кошмарять бізнес і розслідують самі себе

Вот как-то под Новый год время приближается к двенадцати, а мене никто проздравлять не идёт! Долго, думаю, они мне нервы трепать будут? Ну, я о себе напомнил – легонько намекнул. Только на минуточку отключил… Через 10 минут весь квартал пил за мое здоровье! Кастрюлю винегрета притащили в котельную , цветной телевизор, возле моей персоны всю ночь такси дежурило! А из четвертого подъезда ко мне никто не зашел… Не то они спать полягали, то ли к кому в гости пошли… Токо на следующее утро в их подъезде объявленьице: «С 1 января по 30-е горячей воды…» Вот так. Через две недели из этого подъезда мне один зубной врач за ведро горячей воды золотую челюсть предлагал!...

Аркадій Райкін. «Истопник»

Якщо у вас є будівельний бізнес, то треба неодмінно привітати прокурора області з Новим роком! Цього правила мій наївний друг Назар не знав, точніше думав, що з торжеством свободи і справедливості його улюблений президент всі подібні правила поскасовував. Але ж тут йому хлоп —  як завжди в канун нового 2018 року, 13 мільйонів боржники на рахунок накидали, а прокурор Коновалюк ці кошти раптом і заарештував. Точніше, суд заарештував за його клопотанням. Ніяких маски шоу, обшуків і затримань. Просто сфабрикував докази, приніс в останній робочий день до суду і сидить такий зі своїми подільниками, чекаючи новорічних «привітань».

Назар, щоправда, молодець, «привітання» попри наполегливі телефонні рекомендації «друзів», нікому не поніс. Ані каструлю вінегрету, ані кольоровий телевізор прокурорські так і не дочекалися. Поперся Назар в суд і сталося чудо: суд помітив прокурорську облуду і прямо написав: «в судовому засіданні з’ясовані обставини, що свідчать про необґрунтованість арешту, який був накладений внаслідок надання прокурором недостовірної інформації, а відтак підстави для збереження такого заходу забезпечення кримінального провадження відсутні».

Схема м’якого пресингу мені  до болю знайома, ще з часів, коли не те що Коновалюк, а і його шеф Антонян пішки під стіл ходив. Спочатку під «ліву» фабулу відкривається кримінальне провадження по особливо тяжкій статті, наприклад, державна зрада чи тероризм. На підставі цього розпочинають негласні слідчі дії. Як відомо, суди в Україні роздають санкції на такі дії направо і наліво, контролюючи лише формальні атрибути справ. Судді апеляційних судів підмахують, як правило, не читаючи. У зв’язку з секретністю проваджень, шалена кількість ніяк не контрольованих громадськістю «прослушок» просто не потрапляє до кримінальних справ і використовується заради шантажу та вимагання у осіб, які до фабули злочину не причетні. Так само діють системи лівих обшуків і арештів коштів і майна, коли у непричетних осіб (яким не пред’явлені підозри) іноді  на роки вилучають їхню власність під різними соусами або в якості речових доказів або як «можливо здобуті злочинним шляхом». Навіть вже цього року в моїй практиці був випадок, коли оскаженілі СБУшники, так звані «борці з економікою України» розбивали вдома у свідка фарфорову свиню, витягуючі з неї накопичення дитини. А ще стара і улюблена тема — вилучити у людини смартфон, комп’ютер або у підприємства — щось таке, що зупинить діяльність (сервер, електронні ключі, документи) або з метою дифамації бізнесу розсилати клієнтам чи покупцям листи щастя: мовляв, «...нами встановлено, що ваш постачальник ім'ярек вчинив злочин і хочемо перевірити вас на причетність до нього». Останні нововведення в КПК цих акробатів аж ніяк не зупиняють.

Спіймати зловмисників, які цим займаються (а прокурори і сбушники-економісти на кшталт Семочка чинять цей пілотаж завжди і повсюдно) майже неможливо, бо вони зазвичай не оголошують суму винагороди, а чекають поки жертва (у них спеціальний термін ще з 90х - «комерс») не почне шукати «виходи» через потрібних посередників і намагатися «владнати питання». Якщо попадеться такий «нерозумний», як Назар, йому починають передавати послання-підказки або за допомогою «листів щастя» кошмарити контрагентів. Врешті решт угода, як правило, укладається за прийнятною для терпіли-«комерса» сумою або за невеликий процент від обороту компанії. Доброзичливці неодноразово повідомляли, що у місті  Харкові такий процент обласній прокуратурі платять абсолютно всі будівельні компанії, що працюють з бюджетними об’єктами.

І самим прикрим є те, що на фоні цього постійного нишпорення по дитячим скарбничкам і колекторську роботу зі збирання дивідендів на чужому бізнесі, вся ця шушера живе на наші з вами сплачені податки і зовсім не займається розкриттям реальних злочинів.

З цим новому керівництву країною, якщо воно, звісно, буде реально новим і не амебою, треба щось негайно робити. Бо колективний діамантовий прокурор нікуди не подівся. Він спокійно пустив в систему свої молоді коріння, від яких тхне аж ніяк не діамантами.  

Щоб розуміти глибину проблеми розповім коротко, що трапилось далі з цим не діамантовим даруванням —  прокурором Коновалюком, який ввів суд в оману і суд це підтвердив.
За нашими зверненнями в Генеральну прокуратуру і кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів з Коновалюком… нічого не трапилося. Генеральна (звісно, після оскарження її бездіяльності в суді) доручила злочин Коновалюка розслідувати Прокуратурі Харківської області.

Хто ж вніс за вказівкою ГПУ відомості про злочин прокурора Коновалюка в Єдиний реєстр досудових розслідувань? Правильно, прокурор Коновалюк, власноруч. Хто розслідував цей злочин? Дружбан Коновалюка найбагатший прокурор Харкова Попов. На якій підставі Попов тричі незаконно закривав цю справу за відсутністю ознак злочину в діяннях Коновалюка? Правильно, на підставі лише показань самого Коновалюка, даних ним в якості свідка. А хто входить в групу прокурорів, що здійснюють процесуальне керівництво у надзвичайно складному провадженні щодо Коновалюка? Колега дружини Коновалюка (яка теж прокурор) пан Радін, що сидів з нею в сусідньому кабінеті до її декретної відпустки.

Всі подробиці цього прокуроського трешу з офіційними документами наведені за посиланням.


Чекати, що вся ця братва колись припинить вироджувати коновалюків, і що її можна очистити за допомогою інтеграції в неї комсомольців без юридичної освіти або, навпаки, отруєних «плідною працею» діамантових ушльопків — марно. Це та сама галузь, де без аутсорсингу, ймовірно, не обійтись. Інакше вони всій країні і гарячу воду, і опалення, і світло вимкнуть.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику