Тетяна Чорновол депутат Верховної Ради України

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Сімейні справи Аллєрова: корупція і героїзм в одному флаконі?

3811 9

Квартирне питання традиційно було найкорупційнішим в пострадянському суспільстві. НАБУ нам говорить, що зіпсувало воно і екс-керівника нацгвардії Юрія Аллєрова, який начебто дозволив комерційній фірмі вигідну оборудку з військовими квартирами і начебто його донька за це стала власницею квартири цього ж забудовника.

Я не обізнана в жодних деталях, не можу бути ні адвокатом, ні прокурором. Однак мені дуже гидко, бо розголос такої справи перекреслює в інформаційному полі те, що я вважала перемогою постмайданівської влади і до чого я особисто доклала руку. Адже я любила хвалитися, що вперше в Україні безкоштовні державні квартири почали отримувати не чиновники та їх прихвосні, а ті, хто заслужив, зокрема за подвиги на війні. Я, наприклад, сама була свідком, що МВС виділило квартири всім вдовам загиблих в АТО добровольців спецпризначенців МВС, а також пораненим - простим рядовим МВС.

Я також намагалася внести позитив в інформаційне поле своїм прикладом – відмовилася від квартири, яку мені давали, як вдові загиблого добровольця. І хоча квартира мені видавалася не особистим рішення Авакова, а згідно закону про обов’язкове отримання квартири сім’ями загиблих при виконанні правоохоронців, я все одно відмовилася. Я не хотіла маніпуляцій в інформаційному полі, що мені виділили, як раднику Авакова. (І не думайте, що ця квартира була мені зайва, я не мала власної нерухомості та живу у батьків, але я вирішила, що державних виплат по загибелі чоловіка, мені вистачить, щоб придбати квартиру дітям, а та від якої я відмовилася нехай дістанеться тому кому нагальніше). Тому, мені особливо боляче, що тепер в контексті цієї справи, квартири Лещенка тощо у суспільства буде враження, що ми постмайданівська влада тільки і займалися що квартирами.

І особливо мені неприємно, що в цій квартирній справу фігурує саме Юрій Аллєров, адже я то знаю, що він був призначений на посаду не через кумівство. Коли в 2014, в той ганебний період, коли сєпари з «зеленими чоловічками» за спиною зайняли нашу землю аж до Харківської області (Ізюма), а армія психологічно була нездатна стріляти і лише відступала, то це саме Аллєров зламав ситуацію. Ним була проведена перша !!! переможна !!! військова спецоперація. При чому особисто Аллєров не відсиджувався в кущах, він ризикував власним сином (мало хто на таке об’єктивно здатний). Саме його син повів бійців в нічний бій, який відкинув ворога до Слов’янська. Ця переможна операція стала детонатором – армія почала воювати. (До речі, знаю я ці нюанси від керівника оборонного комітету Сергія Пашинського, який тоді в «Семи вітрах» під Ізюмом організовував ту спецоперацію).

Тому справа Аллєрова, яку багато хто сприймає, як підтвердження власної думки, що до влади дориваються тільки негідники, показує, що не все так лінійно. Якщо це правда, виходить, що для Аллєрова справи геройські за Україну і корупційні проти країни були однаково морально прийнятні? Якщо так, то бідна наша держава, бо цей випадок дзеркало нашого суспільства, де нажаль героїзм і схильність до корупції намішані в одному флаконі. Якщо ж це фейк, політичні ігри НАБУ, то це просто жахливо. Тому прикро від новини про цю справу. І тому закликаю НАБУ на цій справі не піаритись, а професійно і неупереджено розслідувати.