Тарас Сириця Кандидат політичних наук

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Брати по розуму – міністр Жданов і його радник

2943 7

Нещодавно радник Мінстра Мінмолодсьпорту П.Булгак у своєму блозі на сайті ЦЕНЗОР.НЕТ розмістив матеріал з гучною назвою «Мінмолодьспорту звільнило Т. Сирицю з "Укрспортзабезпечення" через некомпетентність і саботаж підготовки збірних команд України до міжнародних змагань».

 Отже, слід з'ясувати, хто власне такий цей радник і що він тямить у тому, про що намагається писати.

Мені його свого часу у 2015 році представили, як Пашу «піарника Жданова». В ті часи він мені частенько телефонував поспитатися поради, чи попрохати щоб я йому розповів, як насправді відбуваються ті чи інші процеси, бо сам він особливо ні в чому не тямить. Та власне і не його робота тямити в якихось реальних процесах та механізмах. Його робота «піарити».

Загалом він непоганий хлопець. Коли перед засіданням профільного Комітету Верховної Ради у квітні 2018 року (на якому я висвітлював дилетантство та шкідництво міністра Жданова і його поплічників;  аудіозапис та стенограму якого можна знайти за цим посиланням: http://komsport.rada.gov.ua/uploads/audio/31549.mp3), Паша отримав від хазяїна команду написати превентивно про мене якусь дурницю. То Паша нічого хитрішого не вигадав, як зарахувати мене до політичних опонентів міністра (хоча з початком війни я втратив інтерес до політики) та написати ті ж самі дурниці, які він пише і нині: https://censor.net.ua/ua/news/3061988/na_profilnyyi_komitet_rady_vyneseno_nyzku_vidverto_spekulyatyvnyh_pytan_schob_zamochyty_jdanova_radnyk.

Потім він, при зустрічі в коридорах міністерства, ховав свої перелякані оченята і посилався на те, що не може поспілкуватися, оскільки має важливу телефонну розмову.   Отже у нього немає сміливості мати власну позицію, але в нього є совість, яка змушує ховати очі. Тому, хлопець він небезнадійний. У нього просто така робота – служити хазяїну. В міністерстві багато таких хлопців (але дуже тішить, що такими є не всі працівники міністерства). Найбільш титулований з них – державний службовець найвищого рангу  О. Немчінов.

А тепер по суті.

Чи знайдете ви у підставах звільнення все те, що перелічив радник? Ні.

Підстава одна єдина – порушення незаконного доручення міністра. Все інше ретроспективні гарячкові вигадки радника та намагання перекласти відповідальність за професійну обмеженість Міністра на когось іншого.

Якби то все було правдою, що понаписував Паша, то мене б звільнили вже дуже давно. Жданов поставив Державному секретареві Мінмолодспорту  О. Немчінову відтоді, як його возвели на посаду, непросту задачу – знайти підстави для звільнення начальника Управління «Укрспортзабезпечення» Сириці Т. Ф.

Я – керівник установи у віданні Мінмолодьспорту. Мені на виконання від міністра, його заступників та Державного секретаря приходять протягом дня десятки наказів і доручень. Я у тотальному підпорядкуванні і підлеглості. У мене немає жодних інструментів, щоб протиставити їх міністерській машині. І якщо я наробив оті всі біди, які перелічив Паша, то яким чином я протягом 4-х років спромігся виконати ці сотні і тисячі доручень та при всьому бажанні Міністра мене звільнити, він не звільнив мене власне за все, перелічене Пашою? Відповідь проста – Паша все вигадав. В нього така робота. Він «піарник».

І лише тоді, коли міністр видав незаконне доручення, Сириця його не виконав. Бо ж міністр дуже тонко, як він напевне вважає,  прорахував, що Сириця буде дотримуватися закону і тому обов'язково попадеться на невиконанні незаконного доручення Міністра.

Ви запитаєте, а чому ж власне тоді Міністр хотів тебе звільнити, якщо ти виконуєш всі доручення й накази? Але і тут відповідь нескладна: Міністр завжди мріяв, аби начальник Укправління «Укрспортзабезпечення» виконував також його усні накази та доручення, бо йому розповіли, що так було завжди. Але ж ви самі розумієте – накази бувають усні, якщо автор боїться їх викласти на папері. А чому боїться? Та ж тому, що вони незаконні. Ви запитаєте, а навіщо Міністру давати незаконні накази? Ну тут вже Ви вгадайте з трьох разів самі  або ж ознайомтеся з написаним і сказаним мною до цього, або ж в нього самого спитайте – щоб голову не ламати.

Ось так він страждав, терпів і врешті набрався повні штани сміливості і видав малесеньке незаконне доручення щоб все ж таки якось справитися з цим злісним саботажником.

Звертаю увагу Паші, що я порушив українську чиновницьку традицію, оскільки почав боротися з корупціонерами і викривати цю кліку десь так років за 2-3 до незаконного звільнення, будучи на посаді. При чому боротися не підпільно, а відкрито. Говорити це у вічі, а не по закутках, як то любить Паша і йому подібні. Ось посилання на мої виступи і прес-конференції річної чи дворічної давнини: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D8K5A27fMG7U%26fbclid%3DIwAR1eJgTjdYEluYb8Kp_hCpxFMnDnbNxiTn9TPpyCM3YYMsL1wmHHCY3lfPI&h=AT38Dn7hO1wAKU2H7cWkWhZ7fSP3ydj3tKf6hl2bybHWyEn8-oYWwhRejUItWAVDEjqQMz7PJQSuxJu8GDR5wbunKt6msGOTyymiwnbLutAbN086v4wfgZYwj0JCN-cOEhTS ;

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.unian.ua%2Fmultimedia%2Fvideo%2Fpress%2F10005701-konflikty-interesov-i-neprozrachnost-v-deyatelnosti-rukovodstva-minmolodsporta.html%3Ffbclid%3DIwAR3X2TEOttE92tEe-K-BakNOs6zAIDbykQsk76XSY2Xes80jptDmd7OVrEI&h=ATPFnZ-lOuXHatxI49FyNc2Fud1rdjGzbZFwioz3f4M6H8LX5D-eqbMPe7tShlge32hABx0pC0EkhTQD-xIkPWfbT7qgZvb4MQbZqOISKy_Vpl4FLBg1zSRHfUk2OpY ;

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2FB8kK7meavaw%3Ffbclid%3DIwAR3soVls12lSap08JXuA4aJsVhZOxHuGOPcQgMLz65iQ8RY9e6-c5sIvn2A&h=AT38Dn7hO1wAKU2H7cWkWhZ7fSP3ydj3tKf6hl2bybHWyEn8-oYWwhRejUItWAVDEjqQMz7PJQSuxJu8GDR5wbunKt6msGOTyymiwnbLutAbN086v4wfgZYwj0JCN-cOEhTS

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DnpcyVxabKOA%26fbclid%3DIwAR2fNuA_xN1XoDLKZbEe9JPD5x99XtJmQ9k7Wov9DY5ox1rsFAu9tykjsVg&h=AT38Dn7hO1wAKU2H7cWkWhZ7fSP3ydj3tKf6hl2bybHWyEn8-oYWwhRejUItWAVDEjqQMz7PJQSuxJu8GDR5wbunKt6msGOTyymiwnbLutAbN086v4wfgZYwj0JCN-cOEhTS

Втім, Паша все це знає і сам. Просто він «піарник Жданова».

Паша наголошує жирним шрифтом: «усі ці звинувачення безпідставні та абсурдні!» Зверніть увагу, що Пашин жирний шрифт це його найсильніший і… єдиний аргумент на користь безпідставності та абсурдності звинувачень.

Паша стверджує, що Міністр нічого не встановлює (ціни, тех. умови тощо). Але накази на закупівлю підписує Міністр і всі розмови про те, що це не він – недоречні. Якщо він не розуміє, що підписує, то вихідна теза правильна – він не повинен бути Міністром. Він неспроможний організувати своїх підлеглих таким чином, щоб в наказах визначалася ринкова орієнтовна вартість. Значить йому слід бути виконавцем, а не керівником. Якщо ж він розуміє, що підписує, то тим більше несе відповідальність за все, що визначається цим наказом. І, як наслідок, теж не повинен бути Міністром, оскільки це дуже схоже на корупційну схему.

Паша часто вживає слово «неодноразово». Це очевидно такий «піарний» прийом – він вважає, що всі мають повірити йому на слово, що щось відбувалося неодноразово. Але, Пашо, я хочу зауважити, що все ж в одному епізоді та мене переконав, що це відбувається неодноразово. Ця вражаюча переконливість стосується скрупульозного дослідження міністром свистків, наведеного в доповідній Гоцула. Він досліджував свистки. Після чого дав усне доручення своєму першому заступникові щоб він написав письмово, що різна вартість свистків це цілком добре і позитивно для розвитку спорту. Ніщо не сховається від дбайливого ока міністра, навіть отой дрібнесенький свисточок. Друзі, я сподіваюся, що ви нарешті почали відчувати фаховий рівень і глибину думки сонцесяйного очільника і його свити? Мабуть ви тепер уявляєте, чим займаються ці хлопці, оскільки нашим недозіркуватим очам були відкриті такі важливі документи, що неспростовно засвідчують щоденні труди високоповажних персон. Отже, за свистками мільйонів не видно.

Нарешті апофеоз Павла – у Сириці жодних заслуг щодо економії бюджетних коштів, він лише виконавець! Так, Пашо, я виконавець – моя задача купити найбільше якісного обладнання за найнижчою ціною. І я з цією задачею справляюся разом з усіма працівниками Управління «Укрспортзабезпечення». І розповім тобі, як це робити. Мо й ти, як радник, порадиш нарешті то Міністру. Так от: просто слід шанувати кожного потенційного порядного учасника ринку, який може зайти на цей ринок і посилити конкуренцію, не створювати комусь преференцій та змусити «фірми» Жданова-Гоцула знижувати ціни і робити поставки за ринковою вартістю. А за кошти економії, як ти, Пашо, правильно підмітив, купувати знову додаткове обладнання. Так, Пашо, беззаперечно підтверджу, що фірми, які пропонують якісний товар за менші кошти, ніж фірми Жданова-Гоцула знаходяться у пошані керівництва Управління «Укрспортзабезпечення».

Слід працювати над посиленням конкуренції на ринку, а не досліджувати статутні капітали. Якщо вже кортить дослідити щось, то краще дослідіть, що листи федерації стрільби спрямовані не на отримання власне обладнання, а на отримання обладнання від конкретних «фірм». Тобто федерація, виходить, займається не спортом, а бізнесом. Оскільки засновниками лобійованих федерацією і міністром контрагентів є члени власне федерації. Тобто різниця між нами проста (а звідси випливають і заслуги) – я зі своїми колегами працюю над посиленням конкуренції, а ти зі своїми хазяями – над її обмеженням. Ось така наука, друже.

Розумію. Дифірамби старшим товаришам (Кабміну, Верховній Раді) це святий обов'язок кожного підлабузника, особливо, якщо він втрапив на слизьке. Але розумієш, Пашо, от тобі дати в твої маленькі ручки оцю систему Прозорро, це все одно, що дати тобі гранату. Мені здається, можливо я помиляюся, що ти так само вмієш поводитися із системою, як і з гранатою. Так от, не можна давати і гранату, і систему людям з поганими намірами. Такі люди будь-що хороше, зможуть перетворити на погане. В руках таких людей, система Прозорро перетворюється в узаконення неймовірних корупційних схем.

І не сміши курей заслугами міністра і його принциповою позицією. Бо ми керуємося в своїй роботі Законом «Про публічні закупівлі», а не якимись бутафорними, зрозумілою тобі мовою «піарними», позиціями міністра. І саме в супереч позиції міністра були зекономлені ці мільйони. Інакше б я отримав похвальну грамоту, а не догани і звільнення.

Я вже зауважував розуміння Пашою регулярності чи то пак неодноразовості. Отже, про скарги від федерацій. Від федерації легкої атлетики справді скарги регулярні. Тут, думаю, коментарі зайві  – зазначену федерацію очолює згадуваний перший заступник Жданова Гоцул. Про федерацію кульової стрільби ви вже дещо теж дізналися. Якщо тему по зазначених двох федераціях у когось буде бажання розвивати – я із задоволенням, оскільки документів і коментарів для цього вдосталь.

Отже, відповідально зауважую, Паша більш не знайде звернень і скарг від інших федерацій. Хіба що ще існує скарга на «Укрспортзабезпечення» від федерації підводного спорту, яку попросив скласти і направити міністр. Він у багатьох просив. Але знайшлася лише трійця. А кількість видів спорту, лише олімпійських сягає за 50.

А зараз доведеться Пашу зацитувати, бо потім я вимушенй буду зацитувати Жданова. Він, тобто Паша, гнівно виголошує, що саме Управління «Укрспортзабезпечення» винне у невчасних закупівлях та поставках обладнання – ключовий найсильніший аргумент традиційний – жирний шрифт: «В результаті цього, збірні команди невчасно, із значним запізненням, не в повному обсязі отримували необхідне обладнання вкрай низької якості, що негативно позначалося на процесі підготовки до міжнародних змагань та спортивних результатах. Це явище, на жаль, набуло системного характеру.»

А тепер цитую Жданова з його блогу на «Українській Правді» https://blogs.pravda.com.ua/authors/zhdanov/5b3202528dae3/: «Важливо зрозуміти – весь спортивний інвентар: обладнання, одяг, взуття, снаряди тощо для підготовки чи участі спортсменів національних збірних команд у змаганнях – закуповується за поданням федерацій з видів спорту. Якщо відповідальні особи федерації несвоєчасно подають відповідні документи, або наводять неточні та неактуальні дані у запитах на обладнання – це потім негативно впливає на тривалість та результативність закупівлі.» 

То хто ж бреше, Жданов чи його радник Булгак? Мабуть вони обидва забрехалися.

Що ж стосується якості обладнання, то «Укрспортзабезпечення» його приймає від постачальників разом з тренерами від видів спорту, які й здійснюють контроль якості. Павло просто далекий від розуміння всього цього.

По висвітленій Пашою закупівлі з кульової стрільби можна сказати наступне: Паша знову не розібрався. Знаєте чому? Бо я йому завжди допомагав розбиратися в питаннях закупівель. Тепер він намагається розібратися сам у цій непростій філософії редукціонізму.

Погано виходить. Адже угоду з переможцем торгів не укладено, оскільки контрагент, який програв і за якого клопочеться Жданов та федерація кульової стрільби, не дивлячись на те, що форма дуже потрібна, закупівлю заблокував безпідставною скаргою в антимонопольний комітет. Очевидно питання не у формі, а в тому, кому ж дістануться гроші і у яких обсягах. Але антимонопольний комітет відхилив цю скаргу. До речі, саме з приводу цієї закупівлі Гоцул писав доповідну Жданову, що необхідно «ліквідувати» оте ненависне ТОВ «ДЕРТО ГРУП». Я розміщував цей веселий документ у себе на сторінці.

Я є членом організаційного комітету з підготовки до Європейських ігор 2019 року. Я сам, або мій заступник були присутні на усіх засіданнях цього організаційного комітету. Міністра там ні я, ні мій заступник не зустрічали. Очевидно Паша описує якісь кулуарні зустрічі представників спортивних федерацій з Міністром після яких з’являються скарги 2-х федерацій на роботу «Укрспортзабезпечення». Про рівень загроз, ви щойно прочитали вище.

Паша з неприхованим задоволенням згадує акробатичну доріжку «якою вихваляється пан Сириця». Та звісно ж – є привід повихвалятися, оскільки саме економія у 270 000 грн. по цій закупівлі стала підставою для мого звільнення.  Паша авторитетно стверджує:  «Саму закупівлю, за наявною інформацією, було обманом нав'язано головному тренеру збірної України зі спортивної гімнастики Г. Сартинському». Якщо буквально сприймати лепетання Павла, то міністр виходить обманом нав’язав цю закупівлю головному тренеру, оскільки закупівля здійснюється відповідно до наказу міністра. Паша мабуть заплутався остаточно у «наявній інформації».

Я, особисто, не розумію, як може Жданов, який у своєму житті не зробив нічого визначного, нав'язувати свої дилетантські міркування тренеру, який підготував олімпійського чемпіона. Але є також інформація, що Жданов, після видання наказу про моє звільнення,  збирав працівників міністерства і проводив роз’яснювальну роботу. Люди в міністерстві були налякані його рішучістю. Закликаю нікого не лякатися. Його в міністерстві не буде швидше, ніж минеться ваш переляк.

Тепер щодо самої закупівлі акробатичної доріжки. Паша показував, яку відповідь надало Міністерство, щодо вказання одного з учасників на наявність дискримінаційних та таких, що обмежують конкуренцію елементів. До речі, відповідь підписав не керівник олімпійського департаменту Вірастюк (я впевнений, що Роман би не підписав такого листа ні про що), а його заступниця. Так от, у цій відповіді жодних пояснень, чому не слід вилучати антиконкурентні елементи. Просто не слід – і все. Але ж уповноважена особа Управління «Укрспортзабезпечення» з відкритих торгів має діяти відповідно до закону, а не відповідно до незрозумілого листа представників міністерства. І уповноважена особа прийняла відповідне рішення.

Отже, як стверджує Паша, ніхто нічого не знає про доріжку, але рішення про звільнення керівника Управління приймається. То насправді доріжка міністра не цікавить. Він просто вигадує привід.

Щодо поставки, продовження договорів і підготовки до Європейських ігор, то тут Паша викриває свого хазяїна – на доріжці «ніхто не готується до ігор». От вам черговий вияв професійності і компетенції Міністра – він видає наказ на закупівлю обладнання для підготовки до Європейських ігор, що розпочинаються 21 червня 2019 року лише 25 січня 2019 року. Тобто за 4,5 місяців до початку ігор. Оголошувати торги можна було після наявного паспорту відповідної бюджетної програми, який був затверджений із суттєвим запізненням (ще один вияв професіоналізму Міністра та Держсекретаря). Якщо враховувати, що по деяких закупівлях процедура триває не менше 2 місяців, то Міністр напевне розраховує, що підготовка до цих ігор має тривати 1-2 місяці? Славно. Якби ж Міністр був компетентний, то такий наказ мав би бути виданий принаймні ще у минулому році, тоді б можна було стверджувати, що це обладнання для підготовки саме до Європейських ігор 2019 року.

Тепер що стосується тремтіння рук. Уявляєш, Павле, для того щоб бути гідним керівником, слід не боятися багатьох речей. Наприклад, міністрів, їхніх шавок, також слід не боятися підписувати договори на мільйони. Знаєш чому я не боюся? Бо я розумію, що я підписую. Ти ж, Павле, у цьому ані тілень. Тому я б тобі радив би займатися тим, що ти розумієш – «піарити» Міністра. Та й то, після такого перла, що ти видав, хазяїн мав би тебе звільнити від виконання твоїх почесних обов'язків. Ти не поганий хлопець, просто потрапив під поганий вплив. Тікай ти від цих шахраїв – почни все по новому. Тим більше, що їм не так вже й багато лишилося.

Що стосується улюбленців, які перемагають у багатьох торгах, то у торгах перемагають ті, хто дає найнижчу ціну. Ще раз повторюю, твої пусті фрази не несуть жодного змісту. Це лише слова. Щоб справити враження і підтвердити ці слова потрібні факти і цифри. Ти можеш зайти на такий ресурс, який зветься Еdata та знайти всі договори і додаткові угоди по «Укрспортзабезпеченню». Також ці додаткові угоди публікуються в системі Прозорро. Ти будеш непевне здивований, але ти знайдеш мільйонні договори підписані і з Атлетикою Віва і ще з більш ніж 50 постачальниками вартісного обладнання й інвентарю. З багатьма підписані додаткові угоди, оскільки наша задача – забезпечити види спорту обладнанням. Це і називається – брати на себе відповідальність, приймати рішення, а не ховати голову у пісок. Але що я розповідаю тобі, Павле – ти все одно не збагнеш.

Тепер щодо дошок для стрибків у воду. Знову ти поширюєш побрехеньки. Керівництво Управління «Укрспортзабезпечення» не займається аукціонами – ними займаються спеціально навчені люди – уповноважені особи з публічних закупівель. Ти очевидно маєш на увазі, що Атлетика Віва, яка виграла перші торги відмовилася укладати договір і таким чином зірвала поставку? Маєш на увазі саме це, а розповідаєш побрехеньки. Нагадую товариству – Атлетика Віва заснована федерацією легкої атлетики України, яку очолює перший заступник міністра Гоцул.

Так от, наступні торги виграв інший контрагент і, відповідно поставив ці дошки. А оскільки насправді це була оборудка Міністра і реальної потреби у цих дошках не було.

Моє розуміння ситуації підтвердилося тим, що коли Атлетика Віва програла, то Міністр втратив інтерес до дошок. Решту історії ви можете прочитати на моїй сторінці у фейсбуці.

Тут ми з тобою, Пашо, нарешті дійшли спільних висновків: «Насправді ж, від такого відвертого саботажу та безвідповідальності в першу чергу програли спортсмени збірної України та цілий вид спорту». Тільки от саботаж чинив Міністр і його свита, своєю байдужістю і страхом перед прийняттям рішень.

Пашо, ти повисмикував якісь фрази зі звіту рахункової. Присягаюся хмарами і зорями, що ти ніякого біса не втямив з того, що ти звідти виписав, але радієш, що видав на гора колосальні порушення.

По велосипедах Міністр ініціював кримінальну справу, і продовжував до безмежності роботу комісії (яку очолював звитяжний Держсекретар О.Німчинов) з розслідування порушень по цій закупівлі. Навіть включення в цю комісію контрагента, який програв торги нічим не допомогло. Кримінальна справа здулася, а тодішній державний тренер, який допомагав Міністру крутити це все був пізніше спійманий керівництвом Управління «Укрспортзабезпечення» на спробі крадіжки. Одним словом, Пашо, скажи, хто твій друг і я скажу хто ти. Ви всі там брати по розуму і смішно на вас дивитися.

Особливо смішно, коли ти посилаєшся на висновки як Рахункової палати, так і Державного аудиту і нічого не розповідаєш, що там написано про роботу Жданова.

Я коротко виправлю твоє недопрацювання. У рішенні Рахункової палати http://www.ac-rada.gov.ua/doccatalog/document/16754209/R_RP_26-4_2017.pdf? на першій сторінці зазначається: «Міністерство молоді та спорту України у 2016 році і за 9 місяців 2017 року не забезпечило результативного, продуктивного, економного і законного використання коштів державного бюджету, виділених на підготовку резерву і складу національних команд та забезпечення їх участі у міжнародних змаганнях. Також не забезпечено своєчасності та повноти прийняття управлінських рішень у цій сфері. Крім того, було втрачено контроль за використанням коштів державного бюджету установами і підприємствами, що належать до сфери управління Мінмолодьспорту».

Ще ти забув про висновки Державної аудиторської служби. Але я нагадаю. Наприклад, на сторінці 87 Звіту за посиланням http://dkrs.kmu.gov.ua/kru/doccatalog/document?id=138744 зазначено:  «Негативно впливає на ефективність використання бюджетних коштів існуюча в міністерстві забюрократизована система організації придбання спортивного інвентарю та обладнання, яка позбавляє спортсменів можливості своєчасно його отримати для якісної підготовки для змагань.

Зокрема через «паперотворчу» діяльність Міністерства, а саме придбання спортивного інвентарю розпорядниокм нижчого рівня (Укрспортзабезпечення) лише на підставі дозволів Міністерства, спортсмени олімпійці не отримали своєчасно необхідного інвентарю для підготовки до зимових Олімпійських ігор 2018 року на суму 11017,8 тис. грн., що не сприяло позитивним досягненням у цих іграх та викликало як нарікання спортсменів, так і обурення громадскості».

І не варто загадково писати – «один із постачальників». Пиши так, як є – Атлетика Віва, дітище першого заступника Міністра. Так, ми програли суд, оскільки міністерство зайняло антидержавницьку, неспортивну позицію і у всілякий спосіб сприяло впродовж судового процесу Атлетиці Віва. Але на сьогодні обладнання працює для виду спорту, хоч і не доукомплектоване, завдячуючи Атлетиці Віва і Міністру, який їй сприяв.

І тут, ти Пашо, остаточно забрехався: Я не наносив збитки державі, і догану мені Жданов-Німчинов дали незаконно. Це підтвердиили як суд першої інстанції, так і апеляційний суд. Тобто є рішення суду, яке зафіксувало, що Державний секретар Мінмолодьспорту О.Німчинов – порушив закон. І врешті він за це відповідатиме. Некомпетентна людина, яка систематично порушує закон не повинна бути на посаді Державного секретаря.

І знову я тебе підтримую, Павле, що це лише декілька епізодів – продовження буде.