Цензор.НЕТ

18.05.19 10:17

Інвестиції в Київ – місія здійсненна?

Інвестиції в Київ – місія здійсненна?

Місто Київ зростає, й зростає чималими темпами. Притік нових людей пожвавлює життя столиці, а це могло б привести до зростання інвестицій у Київ, що відповідно могло б привести до покращення інфраструктури , взагалі умов життя в Києві. Це б свою чергу сприяло б тому, що багато молодих та талановитих людей, для  яких столиця стає просто зупинкою перед еміграцією,  залишилося б тут, а їх активність стала б драйвером змін у столиці, яка б поступово передалася б у регіони.  Бо чому люди покидають Батьківщину? Чи лише заради вищих зарплат? Ні. Інколи це тому, що в інших країнах отримуючи ті ж самі гроші, вони отримують більш комфортне життя. Наприклад, більш зручну транспортну інфраструктуру, гарне планування забудови кварталів, красивий історичний центр міста.

Будемо відверті – в Києві ми всього цього не маємо. А маємо ми лише щільну забудову, понівечення центру столиці, два генплани, строк дії одного з яких закінчується вже наступного року, а іншого у 2025 році, що один одному суперечать. Ми маємо публікації в європейській пресі, де пишуть про корупційні схеми Кличка,  про те, що суперечності між генпланами приводять до штампування дозволів на будівництво. І все це під красномовним заголовком  -  Чи є Київ європейськім містом. Такі питання є досить загрозливими , якщо розраховувати на інвестиції.

Звичайно не все так погано.  Нас немає в десятці найнекомфортніших для життя міст у Global Liveability Index за 2018 рік. Але немає й у десятці найкомфортніших. Звичайно, в дечому ми лідери. Ми очолили п’ятірку міст, що показали найбільший темп падіння своїх позицій. 

Тому замість інвестицій іноземних кампаній в Україну й Київ, ми отримуємо наші вимушені інвестиції в інші країни – в вигляді робочих рук. Як гірко пошуткував один з політичних українських оглядачів – «ми йдемо в Європу, щоправда поодинці».

Що ж міська влада? Це питання досить доречне, якщо прийняти до уваги питання, яке ставить інше європейське видання  про те, чи буде міжнародна організація GIZ  (один за крупних європейських спонсорів соціальних проектів)  фінансувати соціальні проекти в Україні надалі. А корупція та зловживання місцевої влади підривають надії міжнародного співтовариства на те, що Україна зможе продемонструвати економічний розвиток та зростання.

Замість спроб покращити ситуацію, розібратися з корупцією ( яка за твердженнями європейців  досягає 5% від вартості будівництва) ми маємо те, що зображено на фото. Ми маємо війну із забудовниками та рядовими інвесторами. Протести купки активістів зразу викликають співчуття мера, і гарно спланований квартал «Патріотика на озерах», з усією необхідною інфраструктурою опиняється під загрозою. Незважаючи на відсутність порушень договору оренди з містом, як і на інтереси пересічних українців. 

Але нівечення вже існуючих архітектурних ансамблів нас не обходить.

Натомість є війна з «Аркадою» і війна з простими інвесторами. Замість підтримки містобудівних ініціатив, які просуває Фонд сприяння перспективному розвитку м. Києва імені Володимира Поляченка, влада оперує двома генланами. Тому чи маємо ми дивуватись, що збентежені європейці попереджають, що ми можемо стикнутися з проблемами у житлове будівництво. А коли це супроводжується прозорим натяком на те, що при нинішній політиці місцевої влади годі й казати про безпеку інвестицій, це безперечно вказує на те, що в майбутньому потенційні інвестори будуть вагатися, чи приходити  їм до столиці. 


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику