Цензор.НЕТ

21.05.19 16:43

Корупційна піраміда: сезон розпродажу керівних посад

Нещодавно до мене надійшло звернення щодо можливих зловживань під час конкурсу на посаду начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області. Тому вирішив предметно розібратись з ситуацією, яка склалась в цьому органі виконавчої влади.

Обхід «електронного урядування».

Як відомо, призначення на відповідальні посади у Держпраці -  голів обласних управлінь -  відбуваються за результатами незалежного онлайн-тестування. Тому які тут можуть бути проблеми? Однак, як виявилось, існує цілий механізм обходу онлайн-тестування.

По-перше, тестування учасників конкурсу проходять не одночасно.

По-друге, тестування відбуваються у різних умовах: надання окремим учасникам підказок чи окремого приміщення для тестування.

По-третє, є учасники, які пройшли тестування, але не отримали результатів. Це робиться через «некоректне  завершення роботи всіх інформаційних ресурсів»  НАДС (Національне агентство з питань державної служби). Після цього з бази даних зникає тестування за певний період без можливості їх відновити.

По-четверте, блокується допуск спостерігачів з Громадської ради при Державній службі з питань праці до нагляду за тестуванням кандидатів.

Ці чотири кроки надають можливість маніпулювати результатами тестування. Та логічно виникає питання: кому?

Системна корупція і ціна питання.

У мене є всі підстави припускати, що за маніпуляціями з тестуванням стоїть голова Держпраці Роман Чернега, який діє як бізнесмен, перетворивший Держпраці на свою бізнес-імперією.

Опосередкованим доказом корупції може бути те, що обласних керівників Держпраці вже неодноразово ловили на хабарі. Тобто мова може йти вже про системну корупцію, бо керівникам, які купили посади, треба «відбити» витрачені кошти. Посада обласного керівника Держпраці коштує, за наявною у мене інформацією, $ 300 тис. Звісно, що конкурси на посади обласних керівників є фіктивними.

Як діяли уряд, НАБУ, САП, ДБР та Нацполіція.

Всю наявну у мене інформацію я надіслав до НАБУ, САП, ДБР та провадження цими органами не були відкриті. Я звертався й до прем’єр-міністра, оскільки Держпраці є органом виконавчої влади. Однак, на жаль, Володимир Гройсман навіть не дав доручення про порушення дисциплінарного провадження щодо Романа Чернеги та бодай тимчасового відсторонення його від виконання посадових обов'язків. Тільки поліція взялася за розслідування кримінального провадження за фактом порушень при проведенні конкурсу на зайняття посади керівника Держпраці у Дніпропетровській області. Яка ситуація в інших областях – поки що сказати важко, але повторю, якщо керівників обласних управлінь Держпраці затримують за хабарництво, то це може бути ознакою системної корупції у відомстві. Тут саме той випадок, коли риба гниє з голови.

Якщо звинувачення в корупції будуть доведені, а в наявності ознак корупційних дій не маю сумнівів, то хотілося би сподіватись, що Чернега діяв на свій розсуд, що саме він є вершиною корупційної піраміди, яка не передавала хабарі далі «на верх».


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику