Цензор.НЕТ

04.07.19 10:02

Реванш, українські судді та "політичний вітер"

Реванш відбувається значною мірою рішеннями судів, і багато людей не розуміє, до чого тут нинішній президент. Поясню.

Суддів призначав президент Порошенко. Але тепер він не має на них впливу. Судова система побудована таким чином, що вплив на неї здійснюється не з хати конкретної особи, а з адміністрації президента (нині офіс президента). Отже, хто сидить у цій будівлі, той і впливає.

(Українські суди -- чудовий кейс, аби розповісти про відкриті, інклюзивні інституції, але це тема окремого допису. Хто хоче не пропустити, позначайтеся в коментарях, я потім там же наведу посилання.)

Я не хочу сказати, що всі судові рішення приймаються по дзвінку з АП(ОП). У багатьох випадках судді приймають рішення під впливом вільно конвертованих аргументів -- але лише тоді, коли певні, що їм за це з АП(ОП) нічого не буде. Це буває тоді, коли рішення суду по духу збігається з політикою Банкової.

Судді вміють тонко відчувати, куди віє політичний вітер. Особливо ті судді, на яких накопані гори компромату, але вето Громадська рада доброчесності було подолано за вказівкою згори. Так, ця вказівка була з АП Порошенка. Але нині на Банковій сидять інші люди. І судді роблять те, що не наваживалися робити раніше.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику