Цензор.НЕТ

15.07.19 12:54
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Сенсорна кнопка в Верховній Раді. Чи допоможе це нам?

 Голова Верховної Ради Андрій Парубій пообіцяв, що до початку роботи нової Верховної Ради в систему "Рада" вмонтують спеціальну сенсорну кнопку, яка за допоможе боротися з кнопкодавами. Та чи дійсно це допоможе? На мій погляд це не так просто зробити, тим паче в такий короткий термін. За місяць це зробити з такою бюрократією майже на межі фантастики. Можливо пан Парубій, таким чином хоче заробити трошки бонусів для себе і партії перед виборами, адже за 5 років руки до цього не дійшли, а тут на тобі, раз і взялися впроваджувати зміни, про які чисельні ГО кричать роками. 

 То ж давайте розберемося наскільки ж реально це зробити: 

 По-перше для такої процедури потрібен час, точно більший за місяць, адже систему потрібно встановити і ще відтестувати, щоб вона працювала без перебоїв. Якщо навіть програма і є написана і і навіть готові чіпи, їх все одно потрібно вдосконалювати і тестувати. Будь-який стартап потребує вдосконалення в процесі роботи це практика. Я не виключаю, що в Верховній Раді прийдеться навіть демонтувати стару систему "Рада", яка навіть зовнішньо не передбачає сенсорної кнопки, тому, можливо треба буде встановлювати повністю нову систему для голосування, це буде встановлений сканер.

 По-друге, це коштуватиме декілька десятків мільйонів гривень, точну суму наразі назвати важко, та можна припустити що і самі сканери і софт для них дорогі, а якщо ще й міняти панелі і демонтувати стару "Раду", то там мова буде йти про збільшення суми в два три рази. А це не малі гроші і їх потрібно закладати в б'южет заздалегіть, хоча можливо вони і є в резерві, та сама процедура перерахунку коштів і підписання договорів займає декілька місяців, ми ж бюрократична держава, а не ОАЄ, де все оцифровано і процедури даймають максимум тиждень.Це усі мають розуміти. 

По -третє,потрібно прийняти ще ряд законів, які і так припадають пилюкою в комітетах роками..,закони і поправки про персональне голосування за допомогою сканера відбитка пальця і ті, які будуть змушувати народних депутатів голосувати і реєструватися в системі, а також будуть посилювати відповідальність за прогули. Та ми розуміємо, що наші народні обранці -прогульщики, напишуть Н-нну кількість поправок до закону, щоб знівелювати його і зробити так, щоб можна і на далі прогулювати і кнопкодавити. Окрім того існує ризик створення сторонніх носіїв у вигляді картки, або флешки, як у голівудських фільмах, де підробляють відбитки пальців, думаю усі бачили такі фільми?!  І ці сторонні носії легко зможуть обманювати систему і кнопкодавство все одно буде, просто замість живих колег кнопкодавів, кнопкодавити буде картка, флешка, або смартфон.

 На мій погляд ефективніше буде впровадити закони, які будуть автоматично відкликати Народного Депутата, який пропустив 2 -3 засідання і довідки від лікарів не будуть братися до уваги, хай приходять з костилями, о це буде дієвий метод. І тих Народних Обранців, які не ефективно працюють, наприклад за півроку не вніс жодного закону на розгляд, а сама технічна зміна системи мало що дасть, хоча це суто моє припущення і воно може бути помилковим. Це, як заміна моделі телефону-функціонал той самий-взяв і зателефонував, а корпус інший і ціна вища.

 Тому нам усім зараз треба обирати нових представників політичної еліти, яка розуміє, що Україна потребує якісних змін, от коли у нас у ВР буде 100% таких Народних Депутатів, можна буде голосувати й руками і без системи,як у Євро Парламенті, адже ефективність буде за будь-яких умов, тому давайте міняти депутатів, а не систему, яка за умови відповідальної і патріотичної елети буде працювати ефективно і без сенсорної кнопки. Саме над такими процесами і працюють НЕО Лідери.

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери. #neoliders

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику