Цензор.НЕТ

15.07.19 13:06
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Правовий антикорупційний спецназ проти газової мафії

           ПРАВОВИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СПЕЦНАЗ ПРОТИ ГАЗОВОЇ МАФІЇ

  Інформація про зниження тарифів на газ для побутового використання викликає у мене песимістичне передчуття. Зниження тарифів на 10 % з 1 липня - це наслідок коливань цін на блакитне паливо на європейському ринку і не спричинено діями нашої влади. Коливання ще будуть. В опалювальний сезон крива зниження в Європі зміниться на криву зростання. Якщо влада бачить лише такі зазори для впорядкування тарифоутворення, то це означає, що вона відмовляється від ринкових підходів, а дотримується тих настанов, які були введені мафіозно-корупційними кланами порошенківського періоду: тоді тарифи були підняті у 10 і більше разів адміністративно, на запит монополістів і абсолютно суперечили ринковим підходам.

  Можна зрозуміти, що нафто-газова галузь продовжує знаходитись у лабетах тієї ж злочинно-мафіозної зграї. Нова влада має це усвідомити, не слухати нісенітницю і не повторювати вслід за мафіозі брехливі спічі про неможливість інших цін та про нестачу грошей у НАК «Нафтогазі» для осінньо-зимового періоду. Інакше наша економіка буде продовжувати знаходитися у пастці інвестиційного голоду, оскільки бюджетні гроші через механізм субсидій і власні доходи громадян у гіперболізованих обсягах переводяться цьому державному монополісту, який не робить жодних позитивних капіталовкладень. Газівники разом з чиновниками  будуть продовжувати купатися у доларах (український винахід – газо-долари), а середньостатистична українська сім’я – мати поточні доходи, які менші за поточні сімейні витрати, а тому вона – у боргах, як у шовках.  У підсумку мафія отримуватиме монополістичні надприбутки, а у населення наростатиме снігова куля неплатежів і заборгованостей за послуги ЖКГ (зараз вони перевищують 60 млрд. грн.), за які у кінцевому випадку розрахується сам український люд.  

  Мною вже було визначено запроваджений Порошенком-Яценюком-Гройсманом механізм житлових субсидій і тарифів, як найбільшу аферу в Україні у останнє десятиліття. Тут, на мій погляд, є місце змови між зацікавленими групами у різних сегментах державного і корпоративного  управління щодо зчинення злочину для особистого корупційного збагачення. Є широке поле для кримінального розслідування. Воно, очевидно, буде і антикорупційний спецназ Саакашвілі включиться у цю роботу.

  З економічного боку, є також широке поле діяльності у відповідній сфері, бо газова афера руйнує фінансово-інвестиційну систему усієї країни. На мій погляд, газову галузь треба демонополізувати (як реорганізувати Нафтогаз у підприємницьку структуру я викладав у попередніх статтях), перейти до ринкових цін внутрішнього обміну, скасувати єдиновласне право НАК «Нафтогазу» на імпортне постачання в Україну  природнього газу, форсовано збільшити його видобуток з власних родовищ, вивівши «Укргазвидобування» зі складу нафто-газового монополіста. І перестати спалювати газ на електростанціях і ТЕЦ,  перейшовши на альтернативні джерела енергії як у промисловому, так і у приватному житлово-комунальному секторі.

  Починати треба з тарифів – їх зниження до об’єктивного рівня є нескладним (як нескладно було корупціонерам піднімати тарифи). Також першочергово треба розслідувати мегазлочини у газовій сфері, не чекаючи поки корупціонери знайдуть прогалини у владі для мультимільйонних внесків у владні і прокурорські кабінети. Команда Саакашвілі готова швидко включитися у цю роботу. Вона прискорить отримання необхідних правових результатів. Голосуймо за кандидатів у депутати, які готові безкорисливо працювати на благо простих людей!


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику