Цензор.НЕТ

22.07.19 09:19
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

ПОВЕРНІТЬ НАШІ ГРОШІ!

ПОВЕРНІТЬ НАШІ ГРОШІ!

Луганські енергетики прохають Сєвєродонецький "Азот" розрахуватись за електроенергію. Найбільший завод на підконтрольній Луганщині заборгував за електрику більше 154 млн грн. Знеструмлення хімічного гіганта призведе до екологічної катастрофи, а статус-кво загрожує прифронтовому регіону поглибленням енергоколапсу.

11 липня 2019 року Луганське енергетичне об'єднання (ЛЕО) звернулось до новопризначеного голови Луганської обласної державної адміністрації з проханням вирішити питання сплати боргу Сєвєродонецького "Азота" за спожиту електроенергію в розмірі більше 150 млн грн. Копію листа також направлено керівництву Сєвєродонецького "Азоту", яке ігнорує договірні зобов’язання та домовленості по сплаті боргів.

Нагадаємо,  Луганське енергетичне об'єднання ще у 2018 році пішло назустріч Сєвєродонецькому Азоту та під'єднало до електромережі всі живильні лінії, потрібні для початку роботи заводу. Зі свого боку Азот надав гарантії щодо 100% оплати поточного споживання.

Чому так сталося, хоча дане підприємство вже на той момент мало великі борги перед ЛЕО? Сєвєродонецький «Азот» є найбільшим промисловим підприємством підконтрольної Луганщини. Запуск його виробництва є дуже позитивним з погляду на економіку регіону. Тому, звісно, в підтримку запуску активно виступила й Луганська облдержадміністрація. Та й луганські енергетики були зовсім не проти економічного зростання на Луганщині – разом із збільшенням споживання електроенергії та підвищенням зборів коштів. Також це мало дати можливість Азоту почати погашати борги.

Але сталося зовсім не так. Хімічний гігант запрацював, але його керівництво так і не виконало домовленості.

Станом на 11 липня 2019 року борг хіміків за спожиту електроенергію складає 154 млн 278 тис грн. Ситуація катастрофічна – фактично, Сєвєродонецький «Азот» працює-«існує» за рахунок Луганського енергооб’єднання та його працівників з родинами. А наслідки відчуває вся підконтрольна Луганщина: рівень підготовки електромереж Луганщини до зими і енергосистема продовжує руйнуватись, неухильно наближаючи Катастрофу…

Тож, енергетики стоять перед дилемою – проблематично знеструмити навіть ті об’єкти заводу, які не мають екологічної броні. Як показує досвід таких знеструмлень (а він є) – власні енергомережі Азоту схильні до непередбачуваних ексцесів.  Це загрожує прифронтовому регіону страшною екологічною катастрофою.

Але й залишати ситуацію незмінною не можна. Бо саме ЛЕО ще не зовсім оговталось від дворічної фінансово-господарської кризи, і не може кредитувати споживачів.Наші співробітники вже  декілька разів пікетували підприємство з надією на те, що їх почують і борги сплатять, але жодного разу до них навіть ніхто не вийшов. Енергетики  зазначають -  їм вистачить мужності відстоювати своє до кінця.

В даній ситуації вже незрозуміло, до кого звертатись, та від кого очікувати допомоги/сплати боргів. Нам нічого не залишається, як пікетувати під стінами підприємства-боржника. Але попереджаємо, що подальший розвиток подій може призвести до виходу пікетування з-під контролю, спричинити енергетичну небезпеку в системі енергопостачання регіону, завдати прямої шкоди надійному функціонуванню ОЕС України та збитків державі.

За електроенергію треба платити. Борги треба віддавати. Домовленості треба виконувати. Крапка.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику