Цензор.НЕТ

22.07.19 10:23
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Важливий день в історії ВМС України

клименко

Це день нашого "Варяга". 21 липня 1992 перший бойовий корабель Чорноморського флоту підняв прапор України та під вогнем російських братів перейшов з Донузлава до Одеси. Я навіть пам'ятаю, як це було, як ми тоді хвилювались - у ВР АР Крим в кабінеті покійного М.В. Багрова. І як він дзвонив Єльцину та Кучмі.

Це перший військовий корабель, що 25 років тому підняв прапор України, вийшов в море, отримав реальні бомби та постріли в себе, прийшов до Одеси.

21 липня 1992 року СКР-112 (корвет) - командир корабля капітан-лейтенант Настенко, начальник штабу 17 бригади охорони водного району капітан 2 рангу Микола Жибарєв (той самий, що в лютому 2014 встиг вивести з Криму всі прикордонні кораблі і був за це звільнений), флагманський мінер бригади капітан 3-го рангу Олег Шитіков і помічник командира дивізіону капітан-лейтенант Василь Горобець зустрілися з офіцерами і мічманами корабля, обговорили можливість підіймання на кораблі українського прапора і переходу до Одеси.

Врахували те, що весь особовий склад ще у січні 1992 року присягнув народу України. Була отримана одностайна підтримка і від кожного командира бойової частини, і від особового складу корабля.

8:56 — СКР-112 підняв український прапор та незважаючи на реальні загрози застосування зброї зі сторони ЧФ ввечері прибув до Одеси. Загрози та гонитва були припинені, коли в конфлікт втрутилися міністр оборони України генерал-полковник К. Морозов і командувач Одеським військовим округом генерал-лейтенант В. Радєцкий.

18:50 — корабель зайшов до внутрішньої гавані порту Одеса, пришвартувався біля потапівського молу на території 18-ї бригади прикордонних кораблів.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику