Цензор.НЕТ

23.07.19 08:55
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Придбати нерухомість без ризиків. Як?

Придбати нерухомість без ризиків. Як?

У сфері лігалтех новинки з’являються щодня. І тут важливо слідкувати за цим та користуватись останніми досягненнями. Я вже писав про різні чат-боти та онлайн сервіси, але сьогодні поговоримо про сервіс Monitor.Estate, який допомагає не тільки юристам, а й стане у пригоді кожному українцеві.

Цей сервіс надає юридичний звіт по документах новобудов. І раніше це дійсно була досить велика проблема – перевірити в реєстрах наявність дозволів на будівництво чи на призначення землі або ж перевірити договори. Звісно є такі ресурси, як ЛУН, але вони перевіряють тільки поверхнево не надаючи юридичного аналізу ситуації.

А юридичний аналіз нерухомості, особливо новобудов – це монотонна і рутинна робота, в якій потрібно перевірити понад 7 реєстрів, зіставити отримані дані, проаналізувати інформацію і дати висновок клієнту про всі виявлені ризики. І часто це справа не одного дня.

Але тепер для цього є спеціальний сервіс. Monitor.Estate працює з реєстрами та відкритими даними. Саме вони дають можливість отримувати інформацію у вільному доступі, оброблювати, перевіряти її та складати певний аналіз. Вам достатньо перейти за посиланням, вказати новобудову, яку ви бажаєте перевірити, оплатити та протягом доби уся інформація буде у вас.

До речі, якщо ви думаєте, що цей звіт схожий на файл з набором посилань, то ні, бо компанія одразу демонструє, як буде виглядати ваш звіт, і що ви будете знати, коли отримаєте результат на запит, ось приклад.

Що стосується цін на такі послуги, то компанія заробляє на двох послугах: автоматичному юридичному звіті по об’єктах нерухомості, який, в цілому, коштує 450 гривень, і друга послуга — звичайна юридична консультація з перевіркою договору та можливістю юриста зустрітись особисто буде коштувати 3 900 або 4 000 гривень, в залежності від самого об’єкта нерухомості.

Ціни сервісу, до речі, в декілька разів менші, ніж послуги юриста. За час роботи алгоритм реально виявив не одну ризикову новобудову, тому попит є, тим паче вони мають певну перевагу перед юристами, тому що алгоритм працює оперативніше.

Хоча у сервісу є і свої недоліки, наприклад, залежність від інших державних ресурсів, які, на відміну від самого Monitor.Estate, не завжди працюють, і дуже часто реєстри просто лежать, як, наприклад, реєстр ліцензій ДАБІ, який не працював понад місяць.

Що з цим робити? Розвивати та підтримувати не тільки лігалтех-стартапи, а і державні реєстри, на яких зав’язана робота десятків та сотень інших послуг та ресурсів.

У найближчому майбутньому сервіс буде масштабуватись та надавати ще більший спектр послуг, доступний для громадян. Ну і, звісно, я сподіваюсь, що такі сервіси перевірки будуть мотивувати забудовників реально контролювати питання документів та дозволів, аби викликати довіру у покупців. 

До речі, про те, які бувають ризики від забудовників та як обрати новобудову — читайте у найближчих блогах.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику