Цензор.НЕТ

23.07.19 11:15
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Візит прем'єр міністра ОАЄ його високості Шейха Мохамеда Ібн Рашида Аль Мактума. Перспективи для України.

Візит прем'єр міністра ОАЄ його високості Шейха Мохамеда Ібн Рашида Аль Мактума. Перспективи для України.

 Отже з 21 по 24 липня з візитом в Україну прибув Прем`єр Міністр ОАЄ. Один з мудрійших правителів сучасного світу, який з 2006 року править Еміратом Дубай його  високість Мохамед Ібн Рашида Аль Мактум., який і зробив  за цей відносно малий час дуже багато для ОАЄ.  Дубай надсучасний смарт-мегаполіс, який за рівнем життя обігнав майже усі передові столиці світу і навіть Сингапур. Дубай обігнав Сингапур і за інвестиціями і займає перше місце в світі станом на 2018 рік, а також готується приймати EXPО 2020 з орієнтовним б'юджетом понад 5 мільярдів доларів, та прийняти 25 мільйонів гостей з цілого світу за півроку, які відвідають всесвітню виставку.

 Наразі інформації про мету візиту в ЗМІ немає, адже ні офіційної зустрічі, ані спілкування зі ЗМІ делегація ОАЄ, не проводила. Лише відомо, що значна частина міста може бути перекрита у зв'язку з цим візитом. На мою думку цей візит пов'язаний з серією зустрічей, які на минулому тижні проводив Президент України Володимир Зеленський з найвпливовішими інвесторами світу. Нагадаю, що перші цеглинки у співпраці з ОАЄ у трьох напрямках : оборона, енергетика і сільське господарство, а також ряд проектів які мають допомогти інвесторам з ОАЄ зайти в Україну і полегшити роботу у банківському секторі заклав ще Порошенко у 2015 році, коли відвідував ОАЄ. Не виключено, що це робоча зустріч -відповідь, на якій обговорять ряд інвестиційних проектів у цих напрямках, а також можливо проекти експорту наших сільгосп-продуктів в ОАЄ. Для нас на 2020 -це величезний ринок збуту FMCG, по під час EXPO,бо  Емірати будуть потребувати збільшення експорту в 2-3 рази. 

 Я дуже радію, що нарешті плідний діалог з державами близького сходу почався,можливо хтось прочитав нашу програму розвитку України. Бо  про необхідність таких діалогів я часто писала і висвітлювала в своєму блозі, а також про усі економічні і геополітичні плюси для нас. Вірю в те, що з кожним днем кількість делегацій з інвестиційними пакетами з Катару, Саудівської Аравії та інших держав Близького сходу буде зростати і таким чином ми не тільки зміцниме економіку, але й заберемо частину інвестицій у Росії, яка давно з ними товаришує дуже тісно.

 Від себе хочу додати, що Україні окрім інвестиційних проектів у цих перемовинах потрібно просити у Шейха Мохамеда наступної допомоги:

 По-перше, консультації і обмін досвідом в державному управлінні і створенні і повному переході на онлайн-системи управління, повна автоматизація усіх бюрократичних процесів у запуску бізнесу і супроводі інвесторів, а також готовність нами ввести нульові податки для малого і середнього бізнесу і певних стартапів, як це зробили Дубаї. У нас НЕО Лідерів є готовий проект і дорожня карта, який може залучити у перший рік роботи значну частину інвесторів. 

По-друге, обмін досвідом між нашою Поліцією і Поліцією Дубая де рівень професійності і довіри населення до поліціантів становить 100 відсотків. Нам є чому в них повчитися, мова йде не лише про Ламборджіні, на яких їздять поліціанти, а про культуру, честність і законність їх дій.

 По -третє, проконсультуватися і отримати експерту оцінку від оргкомітету ЕXPO-2020 про готовність України прийняти EXPO-2030, а також обмінятися досвідом у проведенні такого маштабного проекту,про вигоди для нас я уже писала. 

 По-четверте, відкрити перед ОАЄ увесь потенціал України у туристичному секторі, та попросити його високість рекомендувати Україну для інвесторів у туристичному секторі, які давно заполонили Дубай, адже економіка Дубая на 85% складається саме з туристичного сектору, а не з нафти як думає більшість.

 По -п'яте, домовитися про скасування усіх дозвільних документів на відкриття бізнесу і працевлаштування українців в Дубаях, адже на разі існує досить складна процедура для наших громадян, які хочуть відкрити там бізнес, або працевлаштуватися, мова йде не про туристів, а саме про стартапи, IT-сектор і ще ряд крутих проектів з Україні, які хочуть бути представлені на ринку Дубай, та мають певні перешкоди з реєстрацією і офіційними дозвільними документами.Ми НЕО -Лідери, також  подали  документи на участь у EXPO -2020 і вірю, що в разі успішності  зможемо гідно  представити  Україну на світовій арені.   Якщо ми усі і наш уряд зможемо досягти успіху в цих питаннях, то вірогідність нашої успішності у боротьбі за те, щоб  Україна зробити потужний стрибок з третього світу в перший значно зросте.

 І нам варто взяти до уваги геніальну фразу Еміра Мохамеда Бін Рашида Аль Мактума про те, що економіка-це кінь, а політика-візочок ( повозка), і вони мають працювати саме у такій послідосності, кінь тягне повозку, а не навпаки. 

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.

#neoliders #політика #Зеленський #економіка #шейх #премєрміністр #візитвукраїну #інвестиції 

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику