Цензор.НЕТ

24.07.19 22:40
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

"Вільха-М": випробування дальністю

вильха

Сьогодні повернувся з чергового етапу випробувань нашого нового зразка ракетного озброєння – комплексу "Вільха-М". Тут – коротеньке відео і трохи сухого тексту, бо ключові деталі – поки за лаштунками. Хіба що скажу так: є помітний прогрес, який усіх задовольнив. І розробників, і військових.

Отже...

Державне підприємство "Київське конструкторське бюро "Луч" в рамках державного оборонного замовлення продовжує реалізацію проектів, скерованих на оснащення Збройних Сил України новими ракетними засобами враження.

24 липня відбувся черговий етап заводських випробувань високоточної системи залпового вогню "Вільха-М". У ході випробувань відпрацьовувались чергові завдання з перевірки та вдосконалення низки технічних та технологічних рішень. Пуски проводилась штатними розрахунками 107-ї реактивної артилерійської бригади. Саме ця бригада буде першою в ЗС України, арсенали якої будуть посилені новими розробками.
"Вільха-М" є логічним продовженням робіт по темі вже прийнятої на озброєння ЗС України високоточної системи залпового вогню "Вільха".

Як відомо, "Вільха" є глибокою модернізацією РСЗВ "Смерч" - так воно зафіксовано в документах. Хоча по суті йдеться про створення нової системи залпового вогню з можливостями високоточної зброї – в габаритних параметрах реактивного снаряда для РСЗВ "Смерч". Маса ракети "Вільха" – в межах 800 кг. Максимальна дальність стрільби – 70 км. Швидкість ракети на кінцевій ділянці траєкторії – близько 3,4 М. За результатами державних випробувань високоточна система залпового вогню "Вільха" у кінці 2018 р. була прийнята на озброєння ЗС України.

Проект "Вільха-М" спрямований на поліпшення характеристик "Вільхи". У квітні і травні 2019 р проходили випробування "Вільхи-М" зі стрільбою на максимальну дальність у 120 кілометрів. На черзі – підготовка до проведення державних випробувань. Орієнтовно це відбудеться у вересні-жовтні. До цього часу, ймовірно, відбудеться ще декілька пусків системи "Вільха-М".

В кооперацію з виготовлення нової системи озброєнь "Вільха" та її модифікацій включені лише українські підприємств. Їх близько п’ятнадцяти. Поставка у війська систем "Вільха", а також "Вільха-Р" та "Вільха-М" - швидкий шлях підвищення боєздатності полків РВіА, оснащених РСЗВ "Смерч".

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику