Цензор.НЕТ

02.08.19 10:27
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Ключові податкові новини літа. Коротко про основне

Ключові податкові новини літа. Коротко про основне

Продовжую уважно слідкувати за реформою податкової та митної служб. І сьогодні у мене для вас дайджест-підбірка новин податкової сфери, які ви не можете пропустити. Я вибрав найважливіші нововведення та роз’яснення з боку податківців за останні декілька місяців. Тож тепер – коротко про те, що ви мусите знати.

Відтепер платники податків мають змогу подати заяву на повернення помилкових або надмірно сплачених коштів. Зробити це можна в електронному вигляді через ІТС «Електронний кабінет». Подати заяву можна через меню «Листування з ДФС» приватної частини Електронного кабінету. Про сам е-кабінет для платників податків читайте за посиланням.

Також Податкова служба планує змінити порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних. Зокрема уточнено, що для делегування права підпису податкової накладної або розрахунку коригування іншій посадовій особі платник податку отримує засоби кваліфікованого електронного підпису кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг для такої особи та подає до органу податкової за основним місцем обліку кваліфіковані сертифікати відкритих ключів зазначеної особи.

Ще одна важлива новела не тільки для бізнесу, а і для громадян – це нові правила отримання ЕЦП від АЦСК ІДД ДФС, які почали діяти з 22 липня.

Ключі, що згенеровано на незахищені носії ключової інформації, діятимуть до закінчення строку дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. Далі треба буде перейти самостійно з незахищеного носія ключової інформації на захищений носій ключової інформації. Зробити це можливо за допомогою електронного сервісу повторного формування сертифікатів за електронним запитом на сайті.

Ще одна важлива подія для бізнесу – це скасування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки. Бізнес вже давно говорив про необхідність скасування цього указу, оскільки контролюючі органи часто застосовують штрафні санкції за помилки в документообігу, пов'язані з людським фактором, які не можуть бути спрямовані на приховання порушень касової дисципліни.

Також у липні Верховний Суд роз'яснив, що реєстрація податкової накладної в ЄРПН є обов'язком постачальника товарів чи послуг. Але водночас обов'язок ДФС прийняти та зареєструвати надану платником податку податкову накладну, якщо не порушено вимоги щодо її формування.

Податківці можуть відмовити лише в разі, якщо їх сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу.

Також є цікава новина від податківців, які роз'яснили, коли виникають податкові зобов'язання з ПДВ у разі здійснення операцій з постачання товарів, оплата за які не відбулася і постачальник не визначає податкові зобов'язання за касовим методом. Датою виникнення таких зобов'язань вважається дата, на яку припадає початок передачі товару від постачальника або безпосередньо покупцю, або організації, яка здійснюватиме доставку покупцю товару будь-яким способом (перевезення, пересилання тощо). 

Маю надію та сподівання, що податківці будуть продовжувати у тому ж дусі і ми реально побачимо клієнтоорієнтовану податкову службу. Наступного разу я хотів би поговорити на тему перевірок бізнесу та про те, з якими проблемами сьогодні стикаються підприємці з боку податкової. На зв’язку!


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику