Цензор.НЕТ

02.08.19 18:49
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

ЗАСНОВНИК «ТЕМП-3000»: ТРИВАЮТЬ ПЕРМАНЕНТНІ ТА СКООРДИНОВАНІ СПРОБИ ЗНИЩЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА

ЗАСНОВНИК «ТЕМП-3000»: ТРИВАЮТЬ ПЕРМАНЕНТНІ ТА СКООРДИНОВАНІ СПРОБИ ЗНИЩЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА

Низка подій, які сталися останнім часом у інформаційному просторі України, змусили нас звернутися до українського суспільства з метою нарешті пояснити, що саме відбувається навколо вітчизняного виробництва військових засобів індивідуального бронезахисту та нашого підприємства.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Коротко скажу про себе. Не багато хто знає, що у сфері бронезахисту, я вже працюю з 1987 року, і моєю першою роботою в цьому напрямку – було спікання пластин з карбіду бора, які використовувалися ще для бронежилетів Радянського військового контингенту, та які брали участь у військових діях в Афганістані. А загалом, за 30-річний період роботи у сфері бронезахисту ТОВ «НВП «ТЕМП-3000» було здійснено постачання бронежилетів власного виробництва до таких країн, як: США, Велика Британія, Індія, Пакистан, Єгипет, Ірак, Афганістан, Індонезія, Азербайджан, Гвінея, Казахстан, Кенія, Молдова, Перу, Саудівська Аравія, Сьєрра-Леоне, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан, Уганда, Ефіопія.

В усіх перелічених країнах наші бронежилети успішно пройшли балістичні тестування, що підтверджує нашу компетентність, високий рівень кваліфікації та конкурентоспроможність нашого підприємства як на національному, так і на світовому рівні.


Виготовлені ТОВ «НВП «ТЕМП-3000» бронежилети використовувались і українськими військовослужбовцями, які приймали участь у миротворчій місії в Іраку в 2002 році, та використовуються українськими військовослужбовцями і в зоні АТО з 2014 року по 2019 рік. Бронежилети виробництва «ТЕМП-3000» за рівнем захисту є таким ж, як і під час найінтенсивнішої фази протистояння в 2014-2015 роках у військовому конфлікті на Сході України.

ІСТОРІЯ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВА З 2014 РОКУ ПО 2019 РІК

На тлі успішного виконання оборонних замовлень є, на жаль, і зовсім інша «традиція», яка зараз переросла у системну роботу проти нашого підприємства.


Тема постачання бронежилетів до українського Війська з 2014 року для нашого колективу вилилася у перманентне переслідування, яке на цей час завершилося нашою перемогою у майже 150 (ста п’ятдесяти!) судах різного рівня та перемогою у 4 (чотирьох) Верховних судах. Усе це супроводжувалося безліччю кримінальних проваджень, процесуальних розслідувань, допитів, виїмок документів та балістичних експертиз наших виробів.

Особливо ретельними були балістичні перевірки та експертизи бронежилетів «Корсар М3с-1-4» у рамках перших кримінальних проваджень, які вела Військова прокуратура у 2014-2016 роках. Також перевірці підлягав і випадок з «простреленою» бронепластиною, що була представлена депутатом Верховної Ради Соболевим С.В. Але Сергій Владиславович вчинив порядно та надав нам пластину для відкритого повторного тестування.

Виникає питання чому в 2014-2016 рр. Військова прокуратура закрила кримінальне розслідування по балістичному напрямку і перекваліфікувала кримінальні провадження по розслідуванню в напрямку надлишково сплаченого ПДВ до державного бюджету (тут немає помилки - НАДЛИШКОВО сплаченого ПДВ до державного бюджету!). Можливо через те, що звинувачення у невідповідності балістичного захисту виявилися безпідставними і аби довести бодай щось взялися шукати кримінал у надлишково сплачених податках?

І у 2019 році історія повторюється знову. Тобто усі ці роки «ТЕМП-3000» постачав бронежилети «Корсар М3с-1-4» з однаковим балістичним складом. Аж тут раптом у 2019 році бронежилети стали «неякісними»?

На зараз по підозрі «неякісних бронежилетів» державним Бюро Розслідувань (на далі ДБР) заарештовано 11,0 тисяч бронежилетів «Корсар М3с-1-4».

Тут я наполягаю звернути всім Громадянам України максимальну увагу, оскільки представники ДБР замість опломбування складів з бронежилетами Міністерства Оборони, складів які пристосовані до зберігання бронежилетів, вивезли їх на склади які не мають захисту від атмосферних опадів.

Отже жилети майже місяць (!) зберігаються постійно під дощуванням у вологому становищі, без сушіння після намокання. А це означає одне, після намокання та під фактором температури, ймовірно відбуватимуться процеси пріння та гниття тканого чохла, що може призвести до його пошкодження. Бронепластини будуть іржавіти, що призведе до руйнування їх поверхні, зменшення товщини броне пластини та у кінцевому результаті до погіршення захисних властивостей виробу.

У зв’язку з цим ми наполягаємо аби фахівців підприємства допустили до місця тимчасового зберігання бронежилетів. Та попереджаємо що в ТУ У 18.2-31778043.046-2003 чітко зазначено, що згідно з вимогами ГОСТ 15150 У1.1 п.10.1 Таблиці 13 «Умови зберігання і транспортування виробів в частині впливу кліматичних факторів зовнішнього середовища», зберігання виробів має відбуватися у приміщеннях: «Опалювальні та вентильовані склади, сховища з кондиціонуванням повітря, розташовані в будь-яких макрокліматичних районах. Сховище з регульованою вологістю. Примітка: значення відносної вологості повітря для умов зберігання 1.1 верхнє - 40% при 50 °С, середньорічна - 30% при 20 °С. Зберігання бронежилетів, яке не відповідає ТУ, однозначно приведе до їх руйнування».

Для колективу підприємства не зрозуміло, чому на тлі існування усім зрозумілих норм має місце таке варварське поводження з ЗІБЗ. Наприклад, є культура відношення до зброї - її чистять змащують, не зберігають постійно в вологому становищі. Таке ж відношення і до військової техніки та озброєння – усім зрозуміло, що вона потребує постійного догляду. Навіть військовий костюм літній польовий (далі КЛП) підлягає постійному догляду! Ну ніхто ж не покладе КЛП на зберігання в складах які протікають – звичайно, костюми загниють. А до бронежилетів у випадку з заарештованою партією відношення як до бетонних блоків чи цегли.

Однак, на разі, кваліфікацію та добропорядність «ТЕМП-3000» поставлено під сумнів, та підприємство фактично звинувачено в поставці неякісної партії жилетів для потреб Збройних Сил України у кількості 11 тисяч, які закуповувалися та виготовлялися згідно ТУ У 18.2-31778043.046-2003, які зареєстровані Держстандартом України № 804/000039 від 25.12.2003 р. та Воєнстандартом № 000042 від 30.01.2004 р. (кожна Зміна до ТУ також перевірена Держстандартом та зареєстрована у Воєнстандарті).

Чому це не так, і чому ми не будемо сьогодні єдиними хто буде свідчити Вам про це?

ЗАХИСНІ ВЛАСТИВОСТІ БРОНЕЖИЛЕТІВ

Основну увагу хочемо звернути на той факт, що згідно з ТУ У 18.2-31778043.046-2003 були виготовлені сотні тисяч бронежилетів для українських військовослужбовців які брали участь у миротворчій місії в Іраку у 2003-2008 роках та українських військовослужбовців з 2014 по 2019 роки.


Бронежилети виробництва «ТЕМП-3000» з 2002 року за рівнем захисту є таким ж як і під час найінтенсивнішої фази збройного протистояння в 2014-2015 роках на Сході України. Ці бронежилети мали 18 шарів арамідної балістичної тканин у складі м’якого балістичного пакету та бронепластини по 4-му класу захисту.

Як результат, жодних нарікань на бронежилети виробництва ТОВ «НВП «ТЕМП-3000» в Іраку 2003-2008 роках не було. Натомість, при порівняльних балістичних випробуваннях, які проводилися спільно українськими та американськими військовослужбовцями на полігоні в Іраку, бронежилети виробництва ТОВ «НВП «ТЕМП-3000» витримали випробування, в той час як американські бронежилети були пробиті боєприпасами радянського та російського виробництва.

Також не було й претензій до надійності бронежилетів ТОВ «НВП «ТЕМП-3000» в найтяжчий період бойової фази протистояння з Російською Федерацією у 2014-2019 рр. – бронежилети виконували свою функцію з захисту життя українських воїнів.

Також слід згадати, що у 2014 році, аби остаточно розвіяти міф про нібито «неякісні бронежилети» виробництва ТОВ «НВП «ТЕМП-3000», який старанно розповсюджувався в той час російськими ЗМІ, агентами впливу та їхніми прихильниками в Україні, підприємство дозволило українським військовим перевіряти свій бронежилет пострілом (!) перед участю у бойових діях. Це був безпрецедентний крок, що не має аналогів в історії. Але саме у такий спосіб вдалося вгамувати істеричні настрої у суспільстві та надати впевненості українським військовим у надійності їхнього бронезахисту.

НАМАГАННЯ УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМАТИВНОЇ БАЗИ

«НВП «ТЕМП-3000» прагнучі удосконалити бронежилети та нормативні вимоги щодо їхньої якості, починаючи з 2015 року, неодноразово зверталося до Міністерства оборони України та до Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України з відповідними пропозиціями та листами.

Так підприємство в 2015 році надало модернізовані бронежилети в кількості 5 од. до Міністерства Оборони для їхнього тестування. Бронежилети тестування не проходили і до цього часу знаходяться на складах МОУ.

Однак, ТОВ «НВП «ТЕМП-3000» й надалі намагалося проводити зміни до ТУ, та модернізувати бронежилети, але за відсутності погодження Замовника здійснити це неможливо. Тому 25.11.2016 року Підприємством, згідно з договором, було безоплатно передано об’єкт інтелектуальної власності – ТУ У 18.2-31778043.046-2003 в користування Головному управлінню розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України, з правом внесення будь-яких змін до даних ТУ, але протягом більше ніж один рік жодних змін до чинного ТУ не було внесено.

В подальшому, 15.08.2018 року згідно з листом ТОВ «НВП «ТЕМП-3000» № 547 Головному управлінню розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України було надано 50 од. бронежилетів для проведення тестування, та передано їх безпосередньо до військових частин.

Оскільки Міністерство оборони України, як Замовник в процедурах закупівель за участі ТОВ «НВП «ТЕМП-3000», з 2015 року по 2019 рік не вбачав необхідності у зміні вимог щодо якості бронежилетів, очевидною є відповідність бронежилетів ТОВ «НВП «ТЕМП-3000» потребам Міністерства оборони України.

ПЕРЕБІГ ЗАКУПІВЕЛЬ БРОНЕЖИЛЕТІВ ДЛЯ ЗСУ У 2019 РОЦІ

Як результат, в 2019 році, як і у попередні роки, продовжувалося забезпечення Збройних сил України засобами індивідуального броне захисту. Цей процес відбувався у повній відповідності до чинного законодавства та нормативної бази. Тобто проведення процедури закупівлі бронежилетів «Корсар М3с-1-4», та алгоритм їх перевірки на відповідність технічним вимогам Замовника (Міністерства оборони України) у цілому залишався без змін і базувався на сталому переліку нормативної бази.


Відповідно до Оголошення про процедуру закупівлі UA-2019-01-31-003755-b від 31.01.2019 року, за замовленням Міністерства оборони України планувалося до закупівлі індивідуальне обмундирування (35810000-5) (Бронежилет «Корсар М3с-1-4» у маскувальному малюнку ММ-14 з комплектом підсумків) код ДК 021:2015-35810000-5 – індивідуальне обмундирування. Пунктом 3 Оголошення було передбачено, що Предмет закупівлі повинен відповідати технічним та іншим вимогам Замовника. Вимоги Замовника, згідно з якими виготовляються товари – визначені у ТУ У 18.2-31778043.046-2003 зі змінами №№ 1-11, а також передбачають відповідність товарів зразку-еталону.

Замовник забезпечує учасників процедури технічними умовами (ТУ У 18.2-31778043.046-2003 зі змінами №№1-11) (додаток 4 до оголошення). Право на використання технічних умов надається учаснику відбору для виготовлення зразка (зразків) та переможцю переговорної процедури закупівлі, з яким буде укладено договір про закупівлю в межах обсягів визначених технічним завданням цієї процедури.

Інших вимог до продукції, окрім як її відповідності ТУ У 18.2-31778043.046-2003, зі змінами №№1-11 та зразку-еталону, Оголошенням у даній процедурі закупівлі та в інших документах Замовником визначено не було. Відповідно до п. 8 Оголошення, єдиним критерієм оцінки цінової пропозиції була визначена ціна.

НОРМАТИВНА БАЗА

Розробником ТУ У 18.2-31778043.046-2003 (на далі ТУ) в 2002 році було підприємство «ТЕМП-3000». Відповідно до вимог цього документу і відбувалося приймання та оцінка якості бронежилетів «Корсар М3с-1-4» з 2003 р. по 2019 р. 04.03.2019 р. між нашим підприємством та Міністерством оборони України був укладений Договір № 286/3/19/56 про поставку для державних потреб бронежилетів «Корсар М3с-1-4» у маскувальному малюнку ММ-14 з комплектом підсумків.

У п. 1.2. Договору №286/3/19/56 від 04.03. 2019 року визначено перелік нормативних документів (стандарти, технічні умови, технічні специфікації, технічні описи), що встановлюють основні вимоги до товару: продукція повинна бути виготовлена згідно з ТУ У 18.2-31778043.046-2003, зі змінами №№1-11 та відповідати зразку-еталону.

В цьому ж пункті 1.2 Договору чітко було передбачено: «ДСТУ та ГОСТи застосовуються в частині, якій не суперечать Технічним умовам або Технічним Специфікаціям або Технічним описам на виріб (товар), що затверджені встановленим порядком».

Будь-яких інших технічних вимог до бронежилетів ні в Оголошенні UA-2019-01-31-003755-b на закупівлю бронежилетів, ні в Договорі № 286/3/19/56 від 04.03.2019 року, технічних специфікаціях та технічних описах на виріб (товар) з боку Замовника не було встановлено.

КЛІМАТИЧНЕ ВИКОНАННЯ БРОНЕЖИЛЕТІВ

Кліматичне виконання бронежилетів згідно з ТУ У 18.2-31778043.046-2003 з 2002 р. розроблялися згідно з діючим на території України ГОСТ 15150, в пункті 1.1 якого передбачено: «Цей Стандарт слід застосовувати при проектуванні і виготовленні виробів. Зокрема, він повинен застосовуватися при складанні технічних завдань на розробку модернізацію виробів, а також при розробці державних стандартів і технічних умов, що встановлюють вимоги в частині впливу кліматичних факторів зовнішнього середовища для групи виробів, а при відсутності зазначених групових документів - для окремих видів виробів».


На перших сторінках ТУ У 18.2-31778043.046-2003, чітко зазначено, що кліматичне виконання виробів здійснюється за ГОСТ 15150 – У 1.1. (умови експлуатації виробів з урахуванням впливу кліматичних факторів навколишнього середовища).

Також, звертаємо увагу, що бронежилети виробництва ТОВ «НВП «ТЕМП-3000» не передбачають їх навіть короткострокову експлуатацію під водою, а тому керуючись пунктами 4.11 та 4.12 ГОСТ 15150, якими передбачено: «Якщо експлуатація виробів не передбачає їх використання під водою, то не можливо застосовувати вимоги по водонепроникності, та неможливо проводити тестування після занурення під воду».

При цьому, наголошуємо, що умови експлуатації бронежилета Підприємство передбачало та розробляло згідно з ГОСТ 15150 – У1.1., а саме:

1) п. 3.2. ГОСТ 15150 – У1.1. - Значення температури навколишнього повітря наведені в Таблиці 3 і передбачають, що при виконанні виробів з літерою «У» 1.1. вони можуть експлуатуватися та тестуватися при температурі від +40°С та -45°С;

2) п. 3.6. ГОСТ 15150 – У 1.1. - Робоче значення вологості повітря наведені у Таблиці 6 і передбачає, що при виконанні виробів з літерою «У» 1.1. вони можуть експлуатуватися та тестуватися при вологості 70% при 15°С (середньорічне значення) та 98% при 25°С (максимальне значення).

Аналогічна інформація для користувача щодо правил та умов його експлуатації наведена в індивідуальному Паспорті на бронежилет «Корсар М3с-1-4» (пункти 2.4, 6.1, 5.2 Паспорту), який є невід’ємною частиною ТУ.

Тож при проектуванні та виготовлені бронежилетів Підприємство передбачало, що після намокання бронежилета, він повинен обов’язково бути просушений, тому в індивідуальному Паспорті на бронежилет «Корсар М3с-1-4» чітко вказано, що бронежилет після дії атмосферних опадів (зволоженні) повинен бути висушений (п. 6.1.2.4).

Отже, використання бронежилету «Корсар М3с-1-4», виготовленого згідно з ТУ У 18.2-31778043.046-2003, є можливим у кліматичних умовах за ГОСТ 15150 – У1.1. та не передбачає витримування його у вертикальному положенні у воді температурою від 10-25 градусів по Цельсію протягом 1 години.

ПЕРЕВІРКА ЗАХИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ БРОНЕЖИЛЕТІВ, ЗГІДНО ЗІ СТАНДАРТАМИ США, НАТО ТА СТАНДАРТІВ УКРАЇНИ

Виникає питання – чому бронежилет «Корсар М3с-1-4» постачається до Міністерства оборони України з однаковим балістичним складом з 2014 р. по 2019 р., який виконаний за ГОСТ 15150 – У1.1. (передбачає його експлуатацію при вологості 98%), але витримував зволоження атмосферними опадами в зоні АТО/ООС та не мав нарікань?

Відповідь на це питання лежить на поверхні – оскільки військова місія відрізняється від поліцейської. А саме в зоні ООС (військовій місії), по відкритій статистиці, основне ураження військових складає: 80% - осколками, і лише у 20% випадків відбувається ураження від стрілецької довгоствольної зброї (гвинтівки, кулемети, автомати).


Так в Міністерстві оборони США для тестування військових бронежилетів застосовується не стандарт NIJ 0101.06. США (Міністерства юстиції США), а військовий стандарт MIL STD 662F, цей стандарт призначений для використання при балістичних приймальних випробуваннях засобів індивідуального бронезахисту, а також для дослідження і розробки нових матеріалів бронеелементів. Методика балістичних випробувань, описана в стандарті, застосовна до наступних типів ЗІБз та колективного захисту:

• Бронежилети;

• Броньовані сидіння для літаків і наземних транспортних засобів;

• Броня для літаків і морських суден;

• Захисні маски і окуляри;

• Броня для бойових машин.

Для тестування м’якого тканого балістичного пакету бронежилетів застосовується стандарт НАТО STANAG 2920, згідно з яким по методиці V50 визначається його осколкостійкість.

У 2014 році «ТЕМП-3000» не став очікувати на офіційну імплементацію STANAG 2920 в Україні і розпочав власні роботи у цьому напрямку. На підприємстві неодноразово протягом 2014 року проводилися експерименти на осколкостійкість балістичного пакету разом з чохлом у дощованому вигляді, і він витримував заявлені 500м/с згідно зі стандартом STANAG 2920 США, а також бронепластини відповідали 4-му класу захисту.

Фахівці підприємства завжди відповідально ставилися до перевірки захисних властивостей бронежилетів. Наприклад, під час виконання Договору №286/3/19/56 від 04.03.2019 ми за три місяці провели 60 актів відбору зразків бронежилетів «Корсар М3с-1-4», та їх балістичні випробування, перелік Протоколів та Сертифікатів вказано в листі 515/3 від 26.06.2019 року.

Додатково на кожну партію бронежилетів (1000 од.) ми проводили у ДП «УКРМЕТРДЕРЖСТАНДАРТ» тести матеріалів на їх відповідність ТУ У 18.2-31778043.046-2003. Це передбачало «сліпий» відбір 5-ти бронежилетів представниками Замовника, пакування їх в окрему тару, пломбування її, та передачу на тестування. Як результат - отримали 29 протоколів, перелік яких вказаний в листі 515/3 від 26.06.2019 року.

Також в даному контексті особливо хочемо підкреслити, що бронежилети виготовляються із найсучасніших балістичних матеріалів – арамідної тканини Teijin Twaron (виробництво транснаціональної компанії – Японія, Німеччина, Нідерланди) та бронеметалу фірми SSAB (Швеція).


Матеріали фірми Teijin Twaron та SSAB квотовані і підприємство ТОВ «НВП «ТЕМП-3000» отримує їх для оборонних потреб України десятки років поспіль (нитку «Тейджин-Тварон» для балістичної тканин з 1995 р., а бронеметал - з 2010 р.).

Ці матеріали мають термін використання понад 10 років. Однак у підприємства є досвід перевірки арамідної тканини «Тейджин-Тварон», яка під час балістичних випробувань і через 15 років підтвердила свої захисні властивості.

Тобто арамідній тканині та бронеметалу, які використовуються в бронежилетах «Корсар М3с -1-4» через 5-ть років експлуатації (а такий термін вже спливає в бронежилетах які були вироблені в 2014 році), в рамках технічного обслуговування на підприємстві, після ретельної перевірки можна подовжити термін використання ще на 5-ть років! При цьому можна не зменшувати клас захисту, а навпаки – підвищити його. І такий досвід у підприємства є. Ця процедура може суттєво зберегти кошти державного бюджету.

ПРО «ЗАВИЩЕНІ» ЦІНИ

Як будо зазначено раніше, для колективу підприємства не зрозуміло, чому на тлі існування усім зрозумілих норм має місце недбале поводження та зберігання ЗІБз. Таке недбале відношення до бронежилетів, культивується, на наш погляд, перевіряючими органами, які вважають, що бронежилет, це виріб, який коштує буквально копійки. А звідси у шановних перевіряючих випливає, що вартість бронежилетів «Корсар М3с-1-4» «була завищена». З цього приводу хочемо нагадати, що закупівля бронежилетів відбувається за відкритими тендерами на площадці «ПРОЗЗОРО», і інформація по цінам та вимогам до бронежилетів публікується відкрито. Тобто з даною інформацією може ознайомитись кожен виробник захисту і в Україні, і з закордону. Тож якби вартість бронежилетів була завищеною, то 2015 р. на тендерах вже були представники зі всього світу, включаючи представників Китайської Народної Республіки, які постачають свою продукцію практично в кожній країні.

Особливу увагу хочемо звернути на нижче наведену таблицю з якої наочно видно ціну підприємства на бронежилети згідно з тендерами з 2014 р. по 2019 р.:


Як видно з таблиці, вартість бронежилетів в 2014 р. була 5269,2 грн, а у 2019 р. становила 8080,00 грн. При цьому слід врахувати, що бронежилети постійно постачаються з комплектом підсумків (5 од).

Також хочемо звернути увагу на колонку №5 таблиці, де чітко видно якою мала б бути вартість бронежилетів відповідно до індексу інфляції, наданої Держкомстатом України, а саме – у 2019 р. вартість мала б становити 11 639,2 грн.

Тобто за весь період з 2014 р. по 2019 р. підприємство ТОВ «НВП «ТЕМП-3000» при постачанні бронежилетів не завищувало вартість, а навпаки виробляло їх за найнижчими цінам у Світі.

Підприємство виготовляє згідно з вимогами Замовників бронежилети різноманітної складності відповідно до специфіки виконуваних майбутніми користувачами завдань. Так, наприклад, бронежилети для інших силових підрозділів України , мають 6-й клас захисту, а їхні гнучкі бронепакети герметично запаяні у полімерну плівку. Для підрозділів СБУ гнучкі бронепакети також герметично запаковуються. Є на підприємстві технології (вироби постачалися для ЗС Казахстану) виготовлення бронежилетів з позитивною плавучістю, а це означає, що вони на 100% герметичні і здані тримати на поверхні води нелімітований час людину вагою 120кг. Ці жилети призначені для використання у ВМС.

Звичайно, з підвищенням вимог Замовника і відповідним ускладненням конструкції виробу незначно збільшується і її вартість, але зазвичай у «ТЕМПа» вона у рази нижче від ціни конкурентів.


Для порівняння цінової складової хочемо надати рекламний опис на бронежилет німецької компанії «Рейнметалл», площа захисту гнучких балістичних пакетів якого складає 50,0 дм.кв, жорсткі бронепластини мають згідно з українським стандартом 6-й клас захисту, вартість бронежилета є – 1200,0 євро.

В той же час ми постачаємо до силових структур України бронежилет «Корсар М3мп -1А-6», площа захисту гнучких балістичних пакетів якого складає 68,0дм.кв, жорсткі бронепластини мають згідно з українським стандартом 6-й клас захисту, вартість бронежилета – 11 800,00 грн.


НОВІ РОЗРОБКИ ПІДПРЄМСТВА В СФЕРІ ВИРОБНИЦТВА БРОНЕЗАХИСТУ

У поточний момент наше підприємство бере участь у тендері в одній з азіатських країн де воюють в болотах і з 100% вологістю повітря, але в ТЗ не передбачено занурення жилета в воду та подальше його тестування, а передбачено згідно зі стандартом NIJ 0101.06 (США), розміщення жилета в пральну камеру з заданою вологістю (без води), його обертання встановлений термін, подальше сушіння протягом 12 годин і лише потім відбуваються балістичні випробовування. Додатково в технічному завданні вказано, що бронежилет по конструкції має отвори в нижній частині чохла для відводу води, та передбачає швидке виймання гнучких балістичних пакетів для їх обслуговування.

Також ми розробили негорючу метарамідну пряжу, тканини з неї, та виготовили два варіанти форми для екіпажів танків. Перший варіант форми це комбінезон, а другий варіант це костюм (куртка та брюки).

Вказану роботу по забезпеченню військовослужбовців, негорючою формою, ми ведемо з 2015 р. В 2016 році ми навіть виготовили незначну кількість негорючих костюмів для екіпажів танків, які брали участь на параді в день Незалежності України. Але до цього часу в військах негорючих костюмів немає?

Отже, підприємство ТОВ «НВП «ТЕМП-3000», є складним конкурентом, який виробляє бронежилети, бронешоломи та іншу продукцію з найменшою вагою та по найменшій ціні в світі.


ПІДРИВ ІМІДЖУ ПІДПРИЄМСТВА

29.03.2019 було здійснено підпал наших виробничих потужностей за адресою смт Ворзель, вулиця Курортна, 15А. Тоді згоріло вщент майже 3000 м.кв виробничих площин. Були пошкоджені цехи з коштовним і стратегічно важливим для забезпечення обороноздатності держави обладнанням та готова продукція.

Але мабуть ПІДПАЛУ було не достатньо, і як наслідок було запущено тотальне інформаційне знищення підприємства, яке розраховане на його дискредитацію, як в середині Країни так і за її кордонами?

Звинувачення неперевіреного, голослівного характеру псує репутацію «ТЕМП-3000» у всьому світі.

Так, за останній місяць до нас завітали наші стратегічні партнери – постачальники балістичних матеріалів. Ми щороку беремо в них стратегічні квоти на балістичні матеріали. Це представники фірми SSAB (Швеція), які відверто висловили свою думку, що за наявною у них інформацією, на територію України завезено велику кількість «бронесталі» для виробництва бронетехніки, але сталь не пройшла балістичні тестування і її, можливо, лобіюють для подальшого використання у бронежилетах.

Відвідав Київ і представник фірми «Тейджин-Тварон» (транснаціональна компанія – Японія, Німеччина, Нідерланди). Розмова була дуже складною з огляду на цілеспрямовану брехливу дискредитацію, до якої вдалися українські «викривачі». Ніяких пояснень їм у відповідь окрім того, що це особливості «конкуренції» на українському ринку, у нас на жаль не знайшлося.

З цією компанією у 2016 році ми перервали монополію фірми DuPont (США) з виробництва метаарамідної негорючої тканини. Так на території України за допомогою українських фахівців та українських технологій була вперше виготовлена метаарамідна тканина «Конекс».

Компанією «Тейджин-Тварон» були запропоновані інвестиції зі спільного розвитку на території України виготовлення метаарамідної пряжі для реалізація її в Європі та Азії. Але, на жаль, контролюючи підрозділи «Тейджин-Тварон» заблокували ці інвестиції у зв’язку з пересторогою, що вкладені кошти та обладнання можуть бути «віджатими» або банально зпаленими.

Тож нам було запропоновано розглянути можливість розміщення виробничих площин для цього проекту у країнах Євросоюзу.

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Шановний Володимире Олександровичу!

Звертаємося до Вас як до Головнокомандувача, та просимо не допустити знищення фахового Колективу Підприємства, який працює 30 років, щоб захищати життя військослужбовців.

Як висновок просимо Вас надати нам змогу провести чергові публічні випробування наших бронежилетів, оскільки саме в них стоять наші військові на лінії зіткнення у ООС. Випробування згідно з ТУ У 18.2-31778043.046-2003, оскільки бронежилет «Корсар М3с- 1-4» виготовлявся на відповідність ТУ, та затвердженому зразку-еталону.

З повагою,

Юрій Євтушенко

засновник ТОВ «НВП «ТЕМП-3000»


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику