Цензор.НЕТ

07.08.19 17:04
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Російський фейк про "заборгованість України СНД"

Сьогодні російська пропаганда поширює фейк про "заборгованість України СНД".

При цьому, як й три десятиріччя поспіль, "забувається" те, що Україна дійсно у грудні 1991 року заснувала СНД, підписала та ратифікувала угоди про його утворення. Але Статут СНД Україна ніколи не ратифікувала та відповідно ніколи членом СНД так і не стала. Для України діють наразі виключно сама угода 1991 р. та підписані під егідою СНД колективні договори, ратифіковані Україною.

Всі акти типу "рішення голів держав" чи "рішення голів урядів" для України ніякої юридичної сили не мають та ніколи не мали, виконували ми їх до 2014 року суто добровільно, через тодішню політичну волю влади. Серед іншого це стосується й рішень про оплату членських внесків. Але для того щоб СНД не ставило Україну на фейковий "счетчик" наразі є лише один шлях - заява МЗС що Україна ніколи не була членом СНД, а лише його засновником і не має перед СНД як перед міжнародною структурою ніяких зобов'язань.

Після цього можна й угоду 1991 р. денонсувати. СРСР це звісно не відновить - а ось нинішні міжнародні прагнення РФ бути "подовжувачем" Союзу істотно підірве.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику