Цензор.НЕТ

13.08.19 09:04
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Про IBAN. Для бізнесу та українців. Що зміниться?

Про IBAN. Для бізнесу та українців. Що зміниться?

Минулого тижня всі тільки і говорили про міжнародний номер банківського рахунку IBAN, який банки почали використовувати замість старих реквізитів. Раніше я писав про систему IBAN, але у сьогоднішньому блозі хочу зібрати та уніфікувати всю інформацію стисло, аби усім стало зрозуміло, що це таке та як такі зміни вплинуть на життя українців.

Що таке система IBAN?

IBAN розшифровується як International Bank Account Number. Це міжнародний номер банківського рахунку відповідно до стандарту № 13616 Міжнародної організації зі стандартизації ISO та Європейського комітету з банківських стандартів ECBS.

Цьому коду вже 17 років і починаючи з 2007 року його використовували для стандартизації міжбанківських розрахунків у Європейському союзі. Але тепер його застосовують в більш ніж 60 країнах світу. Офіційним реєстратором стандарту IBAN є компанія SWIFT. Максимальна сума переказу із застосуванням IBAN становить 50 000 євро.

Сам код виглядає наступним чином: це зазвичай 34 символи букви і цифри (для України 29). 

Перші 10 знаків – код країни, контрольне число і код банку. З них перші дві (UA) – вказують код України, наступні два символи – контрольні, вони призначені для перевірки достовірності рахунку та захищають інформацію від помилок. Наступні 6 цифр – код МФО банку.

Друга група символів із 19 знаків – безпосередньо номер рахунку клієнта банку.

Навіщо нам така система? Що це дає Україні?

Перехід до стандартів ЄС у всіх сферах та напрямках не міг пройти повз банківську систему. Тож введення IBAN – один із кроків назустріч ЄС. Це дозволить гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також допоможе модернізувати систему електронних платежів Нацбанку.

Але це не просто схвалення з боку ЄС, це і привернення інвестицій та уваги інвесторів, які побачать прогрес з боку держави. Ну і, звісно, заміна двох реквізитів (МФО, номер рахунку) одним кодом зробить зручнішим оформлення розрахункових документів.

Що від цього отримають клієнти банків?

Для користувачів банківськими послугами таке нововведення – насамперед спрощення та покращення сервісу, а саме:

● тепер за одним реквізитом можна ідентифікувати платника і одержувача коштів, а також банк, який обслуговує переказ коштів;

● будуть робити менше помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів у розрахункових документах. А менше помилок – завжди гарний сервіс;

● час на здійснення переказу і отримання коштів зменшиться.

Але і це ще не все, бо окрім очевидних переваг (швидкості, безпомилковості та комфорту) Нацбанк планує використання QR-кодів, які міститимуть інформацію про IBAN. Це ще більше спростить та прискорить оплату рахунків і обмін платіжною інформацією.

Коли треба перейти на IBAN та змінити реквізити? 

Час ще є, однак перехід вже розпочався. Зробити це треба у період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року. А вже з 1 листопада 2019 року застосування IBAN стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів грошових коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема і транскордонних переказів. А ось з 1 листопада 2019 року всі перекази здійснюватимуться тільки з використанням IBAN.

А як це зробити?

Для того, аби отримати новий реквізит, не треба йти до банку. В основному, банки потурбувались про своїх клієнтів та провели заміну реквізитів на новий формат автоматично.

Як дізнатись, змінили ваші реквізити чи ні? Банки повідомляють своїх користувачів. Перевірте пошту або подивіться у додатку банку. Якщо, звісно, ви користуєтесь послугами банків, які мають не такий гарний клієнтський сервіс, тоді вже можете звертатись у відділення банку.

Далі буде.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику