Цензор.НЕТ

14.08.19 09:38
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

АГЕНТКИНЯ 007

АГЕНТКИНЯ 007

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7244671/Thought-007-never-woman-black-shes-James-Bond-hand-number-over.html?fbclid=IwAR2DmCrZh2Bx34_RDvNPQ0DNrPZm4eqw0r69cz6PMREGo-jwV5ZDMCGpuMA


Місяці 2 тому сходив на завершальну частину франшизи X-MEN.

Попри пристойний бюджет, видовищну картинку та участь талановитих акторів і композитора, кінцевий результат виявився рідкісним розчаруванням. Не те щоб були якісь надмірні вимоги до супергеройських блокбастерів, але, принаймні, у попередніх фільмах серії вдавалося зберігати зв’язки з подіями та хронологію, уникати самоповторів, передбачуваності сюжету та провальних розв’язок.

Втім, це й закономірно – розпорошення ентузіазму на нерелевантні задачі (відповідність «тесту Бечдел», наприклад) та показну доброчесність у підсумку неминуче вилиється в останній сезон Карткового будинку.

Минулого тижня з умовно таємного показу тізера стартувала промоційна кампанія нового фільму Крістофера Нолана «Догмат», 2020. Новий реліз стосуватиметься діяльності спецслужб.
Досі кожен фільм режисера відправляв глядача у глибоку й затяжну рефлексію, експлуатуючи епістемологічну та метафізичну тематику, приховуючи дійсні посили фільму, залишаючи, натомість, натяки на них навіть у підборі акторів.

Попереднім релізом («Дюнкерк», 2017), знятим у зовсім непритаманному для Нолана жанрі історичної драми, режисер закладає міни під основу мейнстрімової догматики ІІ Світової.

Натомість, попереднім фільмом про діяльність спецслужб, їх «активів» та хто там ще спеціалізується на психополітиці («Укорінення», 2010), режисер взагалі наглядно продемонстрував масам кухню індустрії імплантації догм. 
Втім, для нас, пересічних глядачів, метафори й символіка видалися надто складними для декодування (у пошуках розгадки ми, як правило, не виходимо за межі сюжету) попри досить прозорі натяки у навіть у слогані фільму та повсюдне вживання психологічної термінології. З одного боку, завдяки цьому Нолану й далі вдається вибивати пристойні бюджети на нові проекти попри свою витівку. З іншого боку, з досади через нашу некмітливість довелось вже прямо заявити, що фільм не про сни.

Разом з тим, сподіваюсь, у «Догматі» Нолан не розпорошуватиметься на нерелевантні задачі сам, і не намагатиметься спростити задачу нам, розжовуючи зміст.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику