Цензор.НЕТ

15.08.19 14:37
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Чим закінчитсья протистояння між Кличко&Зеленським?

Вчорашню відмову Гройсмана звільняти Кличка з голови КМДА можна розглядати одразу в декількох площинах.

По перше, в КабМіні чудово розуміють незаконність подання Богдана на звільнення Кличка. Більше того, якби КабМін звільнив Кличка, він би одразу порушив закон Про Столицю місто-герой Київ і рішення конституційного суду від 2003 року, яким передбачається, що обраного киянами мера президент має призначити головою КМДА.

До речі, якби Уряд зняв Кличка, переконаний юристи останнього без проблем виграли б суд у юристів КабМіну.

По друге, Гройсман, розуміючи наскільки сильні позиції Кличка у Києві, імовірно налаштований на налагодження подальшої політичній співпраці з командою останнього. Думаю, команда Кличка теж може бути зацікавлена у такій співпраці напередодні місцевих виборів 2020 року.

По третє, сьогоднішня відмова Кабміну розглядати подання керівника Офісу президента Андрія Богдана на звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА варто розглядати як черговий публічний ляпас з боку Уряду Володимира Гройсмана "команді преЗЕдента".

Ну і найголовніше, продемонструвавши політичну волю, Кабмін захистив право киян мати свого обраного міського голову з повноцінними повноваженнями. При цьому КабМін запропонував правильну альтернативну ініціативу.

Спочатку парламент має ухвалити новий закон про столицю, який би передбачав розширенням політичних повноважень та економічних свобод для міста Києва, а вже потім перевибори у столиці.

Законопроект, зокрема мав би передбачати формування власної економічної бази, створення районних рад, розширення повноважень територіальної громади. Дуже важливо, синхронізувати ухвалення нового закону з іншими законодавчими актами, які необхідні для повноцінного завершення урядової реформи децентралізації.

А саме:

- нову редакцію закону про місцеве самоврядування

- законопроект про адміністративно територіальний устрій

- зміни в закон про місцеві державні адміністрації, в частині позбавлення повноважень

- Новий закон Про столицю місто-герой Київ.

Ну і "вишенька на тортик" - зміни до Конституції в частині розширення повноважень органів місцевого самоврядування та перерозподілу повноважень місцевих державних адміністрацій...

І лише після ухвалення цих законів та завершення першої стадії реформи децентралізації, яку запустив Уряд Гройсмана, можна всією країною іти на строкові місцеві вибори восени 2020 року.

Без цього сценарію є ризик, що команда ЗЕ загальмує та відкатає назад урядову реформу децентралізації. На жаль, судячи із останніх заяв представника Зеленського у парламенті пана Стефанчука – новий закон про столицю для команди преЗЕдента не на часі. А це означає, що команда преЗЕдента з великою імовірністю хоче не розширити права киян, а встановити контроль над фінансовими та матеріальними ресурсами столиці.

Однак у цій історії із війною з Кличком Зеленський не враховує два фактори.

По перше, хоча до Кличка кияни ставляться по різному ставляться більшість з них вважає, що це наш мер і ми самі визначимо його долю через рік на строкових місцевих виборах.

По друге, ЗЕ аж занадто переоцінює рейтинги своїх фаворитів. Нагадаю, на парламентських виборах при явці 50% у Києві Зеленський отримав трохи більше 30 відсотків підтримки киян (тобто по суті не більше 15% від 100% мешканців столиці). По суті, понад 80 відсотків киян його не сприймають, що дає прекрасний електоральний запас для діючого мера.

На цьому фоні у протистоянні між Офісом Президента та Кличком зараз у Києві відбувається об'єднання громадського сектору та місцеві еліти навколо мера. Кличко будує потужну коаліцію з українських та міжнародних партнерів на свою підтримку. Окрім Джуліані, Гройсмана та Ляшка потенційно йому можуть допомогти Тимошенко, Вакарчук, Порошенко, Меркель. І оскільки в Україні всі гарно об’єднуються проти спільних ворогів, шанси Кличка виграти цей бій зростають з кожним публічним раундом.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику