Цензор.НЕТ

15.08.19 16:32
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

3й тиждень «перемир’я»: ООС подає на 31% менше обстрілів ніж ОБСЄ. Інфографіка

13 серпня Секретар РНБО Олександр Данилюк визнав зрив “хлібного перемир’я” на Донбасі, але при цьому він висловив сподівання, що інтенсивність обстрілів з боку окупантів буде меншою. Про це він заявив у ефірі Радіо НВ.

До кінця липня у нас було різке падіння обстрілів – до 15 обстрілів окупаційних військ.Це значно менше, ніж раніше. І далі також, на початку серпня, було помітне зменшення кількості обстрілів. Але був певний період, коли дійсно не було обстрілів, і це фіксувалося і підтверджувалося, зокрема і нашими військовими“, – заявив секретар РНБО.

Проте волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm не погоджуються з такими оптимістичними оцінками, бо з самого початку “хлібного перемир’я” слідкували та порівнювали щотижнево звіти СММ ОБСЄ та Операції об'єднаних сил щодо обстрілів з боку гібридних окупаційних російських військ на Донбасі.

У період першого тижня “перемир’я” з 21 по 27 липня ООС справді подавали у своїх звітах, що обстрілів з боку ворога не було, проте звіти СММ ОБСЄ продовжували відображати від 2 до 6 обстрілів. Загалом у звітах військових було на 80% менше повідомлень про обстріли з боку російських військ ніж у звітах ОБСЄ.

Після оприлюднення цих даних волонтерами InformNapalm у період другого тижня “перемир’я” з 28 липня по 4 серпня ситуація з поданням інформації почала виправлятись і ООС подавало вже на 32% менше даних про обстріли з боку окупантів ніж СММ ОБСЄ.

Волонтери InformNapalm порівняли звіти за третій тиждень “перемир’я” у період з 5 по 11 серпня і знову відмічають, що ООС подає на 31% менше обстрілів з боку окупантів ніж ОБСЄ. На фоні заяв секретаря РНБО таке довготривале заниження даних про обстріли виглядає як бажання видати бажане “перемир’я” за дійсне.

Детальніше поглянути на статистику підрахунків, характер обстрілів та інфографіку можна в статті на INFORMNAPALM.ORGСмотреть комментарии → ← Назад в рубрику