Цензор.НЕТ

02.09.19 21:29
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Про "Мотор Січ" і політику економічного націоналізму

Про "Мотор Січ" і політику економічного націоналізму

ПАТ "Мотор Січ" - почесний трофей в руках українців від розвалу СРСР. Унікальне підприємство, котре спеціалізується на авіаційних двигунах.

Звісно, щодо цього підприємства були скандали. І взагалі існують нюанси, через які варто було б провести реприватизацію чи навіть одержавлення МТ. Одначе, саме існування такого виробництва є вигідним для країни в цілому. І нехай воно приватне. Ну, це розуміють українські націоналісти. Не розуміють владні неоліберали (або, як звуть себе, "лібертаріанці").

У цей час влада Трампа усвідомлює, що китайці із придбаним підприємством і технологією, хоч невеликою мірою, але посиляться. Посилення Китаю — торговельного противника і прибічника РФ — не може бути вигідним Америці.

Про абсурдність продажу МТ союзнику Путіна навіть не натякаю! Про втрату Україною корисного виробництва також!

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон, як відомо, мав розмову про ситуацію із президентом Зеленським. Хочу акцентувати на сказаному людиною Трампа — що і Україна, аналогічно до США, має особливу систему схвалення контрактів, пов'язаних із військовими технологіями. Себто будь-які комерційні договори, що загрожують нацбезпеці, БЛОКУЮТЬСЯ ДЕРЖАВОЮ. Коли є дискомфорт для американського суверенітету, безпеки чи впливу у світі — там держава вправно впливає на ринок. Це політика економічного націоналізму. Україна має необхідні інструменти для такого ЗДОРОВОГО державного регулювання, та команда Зеленського принципово тримається неоліберальної політики — кидає ринок напризволяще. Ось вам економічний націоналізм США проти економічного неолібералізму "нашої" "еліти".

Включили неолібералізм і представники Китайської Народної Республіки. Вони заявили, що купівля МТ — справи бізнес-сфери, куди вони не лізуть. Ось вам комуністичний Китай.

Або влада Зеленського заблокує продаж стратегічного підприємства, або справді "наші" можновладці не бачать де вони та що відбувається.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику