Цензор.НЕТ

03.09.19 07:25
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Закон якого бізнес чекав роками. Що пропонують?

Закон якого бізнес чекав роками. Що пропонують?

Продовжую тему податків та бізнесу. Сьогодні поговоримо про законопроект № 1051 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». 

Основна мета цих змін – спрощення процедури розрахунків платників податків з бюджетами через запровадження єдиного рахунку для сплати податків, зборів та ЄСВ.

Законопроект передбачає, що український бізнес уже найближчим часом зможе сплачувати податки, збори та ЄСВ на єдиний рахунок у персональному електронному кабінеті. Електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок буде відкрито для платника за його згодою на центральному рівні Державної казначейської служби.

Як це буде працювати?

Підприємець зможе внести кошти на рахунок в цьому Кабінеті і надалі сплачувати з нього різні податки, просто вибираючи потрібні галочки в персональному аккаунті. «Розкидати» кошти по різним податковим рахункам буде Держказначейство без будь-якої участі самого платника.

Цю ідею активно просували ще в минулому уряді, однак внесений у вересні 2017-го на розгляд парламенту законопроект № 7034 так і не був затверджений навіть в першому читанні.

Тоді у «програму» включили ПДФО, ЄСВ, податок на прибуток, рентну плату, екологічний податок і інші платежі, зазначені в податковому кодексі. Виняток становили лише ПДВ і «паливний» акцизний збір.

Чому попереднє скликання Ради так і не знайшло часу для реалізації ініціативи, яка може істотно спростити і мінімізувати взаємодію бізнесу з податківцями – неясно. Однак нинішній склад парламенту не лише вніс проект про єдиний рахунок одним з перших, а й максимально прискорив процедуру його прийняття.

Вночі 30 серпня депутати проголосували за постанову, що зобов'язує профільний комітет в найкоротші терміни дати висновок по документу, а також скоротили період внесення альтернативних законопроектів.

Будемо дивитись, може вже цього тижня побачимо прийнятий проект закону. Бо для бізнесу проект реально несе суттєві переваги, наприклад:

· спрощення сплати платниками податкових платежів;

· зменшення кількості помилково та надміру сплачених грошових зобов’язань платником;

· підвищення рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів;

· стимулювання іноземних інвесторів, бо всі проекти, які спрямовані в бік бізнесу та спрощують підприємцям життя – це ще один крок до збільшення іноземного капіталовкладення.

Буду тримати в курсі.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику