Цензор.НЕТ

03.09.19 09:37
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Щодо "узурпації" Слугою народу

депутат,вр

Багато маніпуляцій і накручувань щодо "узурпації" Слугою народу.

Розкажу, що відбувається насправді на прикладі комітету зовнішньої політики.

Першим завданням комітету є створення постіних делегацій в міжпарламентських асамблеях - Ради Європи, ОБСЄ і так далі. Всього їх більше десятка.

Делегації формуються за квотним принципом - міжнародні організації визначають загальне число делегатів з кожної країни і від України в тому числі. Далі вже український парламент пропорційно до складу фракцій визначає склад кожної з делегацій в кожній організації.

Природно, що в цьому скликанні парламенту левова частина усіх делегацій має складатися з представників Слуги народу. При цьому розрахунки квот (які здійснюються секретаріатом комітету, а не найбільшою фракцією) завжди показують цифри з десятими і сотими.

Фракція Слуги народу усі ці частки вирішила передати колегам по парламенту. Назагал це дозволило перерозподілити 7 місць (близько 10% усіх місць, що належать Слузі народу) в делегаціях на користь інших фракцій і позафракційних.

Але і це не все.

Загальна чисельність, скажімо, делегації в ПА НАТО становить 8 осіб. Квота Слуги народу - 5,2. Квоти усіх інших - менше одиниці. Слуга народу, як я пояснив, відразу (без будь-яких передумов чи торгів) передав іншим фракціям 0,2. Але в такому разі в делегацію увійшли б 5 представників Слуги народу і представники ОПЗЖ, Батьківщини і ЄС. При цьому поза делегацією опинилась би найменш чисельна фракція - Голос.

Враховуючи те, що Україна, як демократична держава зацікавлена у формуванні багатопартійної підтримки зовнішньополітичного курсу, а тим більше, коли мова йде про НАТО, Слуга народу вирішила передати одне місце в делегації ПА НАТО фракції Голос.

Те саме зроблено і в делегації в ПА ОБСЄ.

Дуже радий, що прикладу Слуги народу послідувала і фракція Батьківщини, яка в одній з делегацій добровільно передала одне місце на користь найменш чисельної фракції.

Так що узурпатори з нас так собі. А співробітництво в ВРУ нового скликання на зовнішньополітичній ниві почалось у дуже конструктивному ключі.

Квоти розподілені. Тепер фракції вноситимуть пропозиції щодо персонального складу делегацій в міжпарламентських організацій та асамблей.

Плануємо завершити цю роботу на наступному тижні. Таким чином, сподіваємось, що у вересні і жовтні на засіданнях ПАРЄ та ПАОБСЄ Україна буде представлена новими професійними делегаціями, і парламентські вибори не позначаться на ефективності роботи ВРУ у сфері зовнішньої політики.

Це і є на сьогодні найбільш відповідальне моє завдання.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику