Цензор.НЕТ

04.09.19 10:29
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Наймедійніші міністри нового Уряду

кабмин

Україна отримала новий Кабінет міністрів. За результатами парламентських виборів "Слуга народу" створила однопартійну більшість. Й призначила Уряд без квот інших партій – вперше в історії країни. Які фігури медіа висвітлювали найбільше?

Здебільшого, новий уряд складається з осіб, що попередньо не мали досвіду роботи міністрами та депутатами й були відомі лише в експертному середовищі. Цим, зокрема, пояснюється велика увага ЗМІ. Адже суспільство відчуває брак інформації як про біографічні дані урядовців, так і про їх програмні наміри.

Проте, інтерес цей нерівномірний.

По-перше, дисбаланс залежить від посади. Прем’єр Олексій Гончарук отримує найбільше медіаохоплення. Міністри, що досі були менш медійними персонами, викликають меншу цікавість ЗМІ, отримують меншу цитованість і відтак завершують перелік охоплень.

Охоплення аудиторії складу нового Кабінету Міністрів України в інформаційному просторі України, в ТБ та Інтернет новинах.

Період дослідження: 30.0801.09.2019

Тут і надалі наведені дані з наступних джерел: охоплення аудиторії для ТВ новин розраховані на основі даних єдиної піпл-метричної панелі AC Nielsen;, охоплення аудиторії для Інтернет новин розраховані на основі даних системи оцінки інтернет-охоплень CorestoneScan.

Це зумовлено як цікавістю до його біографії, так й вкрай широким колом питань, з яких голова Уряду зробив заяви.

По-друге, перевагу мають міністри з досвідом.

Впевнене 2-ге місце отримав Міністр внутрішніх справ.

При чому, в нього єдиного з усіх вагому частку у згадуваннях грає негатив. Високі показники, зокрема, спричинені довготривалою інтригою з його призначенням. Весь тиждень експерти та представники влади давали прогнози та припущення про вірогідність цього контраверсійного призначення. А також висловлювалися проти нього.

Третє місце також зайняла міністр з досвідом – очільниця мінфіну Олена Маркарова.

Тональність висловлювань щодо неї, на відміну від колеги, була переважно позитивною. Вона також зробила багато висловлювань на важливі теми: бюджет, зовнішні виплати та запозичення.

А ось четверте місце досить неочікувано зайняв міністр оборони Андрій Загороднюк.

Цікавість до особи, в цьому випадку, пояснюється суспільною увагою до посади та теми оборони та армії в цілому. До того ж, саме скандали, пов’язані з "оборонкою", зіграли відому роль у програші на виборах попереднього президента Петра Порошенко. Тож експерти та журналісти обговорювали біографію та досвід роботи нового міністра, а також прогнозували його діяльність у майбутньому.

Останнім в ТОП-5 міністр зовнішніх справ Вади Пристайко. Високий показник зумовлений досвідом та відомістю особи. Крім того, він вже бере участь в закордонних візитах та активно коментує їх наслідки.

Наприкінці відмітимо, що медійне поле останніх тижнів вкрай динамічне та мінливе. Нові посадовці тільки починають створювати свої піар-команди, випрацьовувати свій комунікаційний стиль та основні меседжі. Тож, варіативність лідерства у медіа серед міністрів триватиме ще довго.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику