Цензор.НЕТ

06.09.19 12:02
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Що вже зробила нова податкова, та чи зробила взагалі

Що вже зробила нова податкова, та чи зробила взагалі

Дайджест податкових новин 

ЗМІ та мессенджери розриваються, такої кількості юридичних новин не було давно. То Конституцію перероблюють, то кастрацію відміняють, ті доторкані, а ті вже недоторкані. Але все це схоже на білий шум, який нам просто пихають у вуха. Тож keep calm та продовжуємо працювати, читати дійсно цікаве та важливе і не сходити з розуму у коментарях.

Повертаюсь до своєї традиційної рубрики – податкових новин, які чомусь мало хто помічає.

Зміна перша і важлива – день народження нової податкової 

Так, 28 серпня ДФС офіційно перетворилася у ДПС, коли набрало чинності розпорядження КМУ № 682-р. Відповідно з того дня всі функції ДФС було передано ДПС. Але що змінилось окрім дати?

1. Підписання квитанцій, інформаційних розсилок ДПС та зашифрування повідомлень на ДПС і звітність здійснюється новими ЕЦП. 

2. Відбудеться заміна кваліфікованих технологічних сертифікатів API «Електронного кабінету». Новий сайт ДПС – tax.gov.ua. 

3. Вхід до Електронного кабінету тепер доступний за новою адресою: cabinet.tax.gov.ua.

4. Змінилися коди квитанцій № 1 та № 2. Тому при відправленні документів до ДПС через М.Е.Doc некоректно відображаються отримані квитанції. Нові версії квитанцій № 1 та № 2 будуть підтримані в найближчому оновленні.

5. У зв'язку із появою нових ЕЦП ДПС потрібно оновити програмне забезпечення. За повідомленням М.Е.Doc, для того, аби користуватися оновленим сертифікатом, потрібно обов’язково оновити програму (оновлення 11.01.018).

Нова податкова – платимо податки по-новому

З 1 жовтня податки будуть сплачувати за новою процедурою, точніше, почнуть діяти нові рахунки для сплати податків.

Змінюються реквізити не заради зміни або для того, аби нова податкова мала приводи заявити про свою роботу, а через те, що змінились бюджетні рахунки для сплати податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту ІВАN (29 літеро-цифрових символів; про цей стандарт я писав тут — почитайте) із збереженням довжини номера рахунку аналітичного обліку – не більше 14 цифрових символів.

Наразі про оновлення рахунків проінформували ГУ ДФС дванадцяти областей.

За посиланням ви знайдете діючі нині рахунки та відповідні їм нові рахунки. На жаль, назви податків відсутні. До того ж, наразі немає файлів щодо рахунків з ЄСВ.

Нова податкова та амністія капіталу 

Україна та МВФ і досі ведуть переговори щодо податкової амністії. Завдяки ній передбачається легалізувати незаконні доходи українців. Ставки податку пропонуються такі: 9 % – базова і 5 % – знижена.

Очікується, що восени відповідний законопроект буде поданий на розгляд до ВРУ. Знаючи новобраний парламент – це може відбутися хоч завтра, головне, аби вони відповідально та уважно поставились до цього законопроекту.В чому я дуже сумніваюсь.

Нові податки для ІТ-бізнесу. Що таке «Фонд розвитку людського капіталу»?


«Фонд розвитку людського капіталу» – новий фонд, який віддадуть у руки бізнесу. Тобто наповнюватись цей фонд теж буде не бюджетними коштами (податками) , а коштами ФОПів із ІТ-сфери.

Представники ІТ-галузі повинні самостійно обрати менеджмент «Фонду» та розробити правила, за якими цей фонд працюватиме. Але перед ним, звісно, стоятимуть «державні» цілі, зокрема: 

· створення нових кампусів та курсів для ІТ-спеціалістів;

· фінансування стипендій студентів українських вишів;

· гранти для молодих вчених.

Фінансувати «Фонд розвитку людського капіталу» планують шляхом запровадження нового податку, який сплачуватимуть працівники ІТ-галузі. Розмір цього податку складатиме спочатку 1 %, але щороку зростатиме, доки не досягне 5 % від доходу у 2024 році.

За розрахунками уряду, новий податок дозволить накопичити у Фонді 500 мільйонів гривень вже у 2020 році. Нові податки будуть існувати паралельно із уже наявними та стосуватимуться тих айтішників, які працюють як фізичні особи-підприємці.

Що ж,чекаємо та будемо дивитись на перші результати цих нововведень. На зв’язку!


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику