Цензор.НЕТ

07.09.19 19:31
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

SOS: врятувати полонених бійців ССО

SOS: врятувати полонених бійців ССО

Сьогодні 7 вересня - День воєнної розвідки України! Професійне свято особливо утаємничених військових, покликанням яких є видобування інформації про ворога, його плани і наміри, а також спецоперації у тилу противника.

​І сьогодні ж відбувся довгоочікуваний обмін полоненими по формулі 35 на 35: Україна нарешті отримала з російських тюрем 24 військових моряків плюс 11 цивільних політв`язнів. Але такі природні сьогодні радісні емоції не мають затьмарити суворої правди: ворог утримує ще чимало наших полонених, яких держава не має права забути, а повинна врятувати попри все. «Їхні імена не мають сходити з наших вуст,» - точно написав сьогодні Арсен Аваков.
І серед них я особливо хочу згадати чотирьох військовослужбовців Сил спеціальних операції ЗСУ: старшина Сергій Глондар і молодший сержант Олександр Коріньков з 3-й окремий полк СпП імені князя Святослава Хороброго (в/ч А-0680, м.Кропивницький) у полоні понад 4 роки - з лютого 2015 року, куди потрапили під час боїв у Дебальцевому. Начальник інженерної служби 8 полк спеціального призначення ССО (в/ч 0553, м.Хмельницький) майор Сергій Іванчук та старший солдат цього ж підрозділу Іван Дєєв у полоні більше 3 років - з лютого 2016 року, коли їх захопили у Луганську під час виконання розвідувального завдання. 

Так сталось, що я знав Івана Дєєва із позвиним «Бетмен» - це людина унікальної і надскладної долі, доброволець, який з майдану прийшов служити у 8й полк і відмінно воював. Їхній обмін ускладнюється особовим військовим фахом спецпризначенців, а не звичайних вояків і відповідно більшими обсягами специфічноі таємної інформації, якою вони володіють за родом служби. А ще тим, що утримують їх не у Росії, а в ОРДЛО: Глондара і Корінькова - на окупованій Донеччині, Іванчука і Дєєва - у Луганську. Уявляєте, як ставляться там до таких полонених як українські армійські спецпризначенці з «трійки» і «вісімки», захоплені одні на полі бою, інші під час розвідувального завдання у глибокому ворожому тилу? Залишається сподіватися, що ворог, закатувавши їхні тіла і витягнувши все, що тільки можна було з їхньої пам`яті, не зламав їхньої волі і не спустошив їхні душі. А їх держава просто зобов`язана врятувати понад усе.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику