Цензор.НЕТ

12.09.19 11:33
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Класична поліцейська інтрига

Вчора було звільнено трьох заступників голови Національної поліції, серед яких Ігор Купранець, фігурант низки корупційних скандалів, журналістських розслідувань, який відповідав у поліції за боротьбу з економічною злочинністю, а за фактом - керував нею. Звільнення Купранця - однозначно позитивна новина, однак цей позитив буде неповним, якщо кадрові чистки оминуть його кадри, які він скрупульозно розставляв на посади протягом кількох років. 

Буквально три тижні тому я писав про одного з них, пана Шевцова. Його подальша кар'єра якого в світлі перерозподілу сфер впливу всередині МВС може скластися геть не так, як він планував. І це потягло за собою низку доволі дивних подій. За дивовижним збігом обставин, зміна кон'юнктури збіглася в часі з розповсюдженням фейка, що викриття його тіньових оборудок - це насправді атака проти  міністра внутрішніх справ Авакова. Ось хронологія фейка.

31 серпня, 4 вересня і 9 вересня  на ресурсі delo.ua з’являються три новини. Перша - про нібито нелегальний ігровий бізнес Авакова, друга і третя - про “чорних піарників”, які розганяють інформаційну хвилю з цього приводу. Всі три новини розміщує профільна агенція Publishare.info, яку нещодавно викрив у розміщенні замовних матеріалів адвокат Масі Найєм і оприлюднив документи, які це підтверджують. Зокрема Найєм продемонстрував скріншоти листування співробітника згаданого агентства з сайтом delo.uaпро можливість розміщення новини про позов дружини Шевцова - Олени Дегрик, яка володіє цілою низкою компаній, пов'язаними зі сферою електронної комерції. Далі ця новина була опублікована іншими виданнями, які є в прайсі на офіційному сайті агентства Publishare.info, так само, як і дві інші. 

Тобто дехто 31 серпня розігнав інформаційну атаку на міністра, а через кілька днів елегантно “перевів рейки” на опонентів Шевцова. Кому це вигідно - очевидно. Архетипова поліцейська “підстава” як вона є. 

Але на цьому історія не закінчилася. Вчора спільнота “ACAB UA” оприлюднила матеріали щодо бізнес-зв'язків дружини Шевцова з росіянами і “ЛДНР”. Через кілька годин після публікації пішла нова хвиля публікації фейків на сайті UA.NEWS, де регулярно публікуються іміджеві новини про Олену Дегрик (673 матеріали зі згадуванням її прізвища на сайті), про те, що низка українських ЗМІ (Вєсті, Голос.ua, ZIK.ua) видалила недостовірну та неперевірену інформацію про Авакова і що інформаційна атака нібито йшла з Росії, але її вдалося зупинити. При цьому,  Насправді ніхто нічого не видаляв: новина на “Вєстях” і досі там, на ZIK.ua і на “Голосі” цих новин не було в принципі, тобто все це - блеф. 

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику