Цензор.НЕТ

13.09.19 15:22
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Посада важливіше за честь

Услід за заявою Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука про звільнення в найближчий час Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) «повне кадрове перезавантаження» найбільш корупційних органів влади вимагає від Уряду і Президент Зеленський.

«Провести повне кадрове перезавантаження найбільш корупційних для бізнесу і громадян органів державної влади – Держгеокадастр, Держгеонадра, Державна архітектурно-будівельна інспекція, Держекоінспекція (Державна природоохоронна служба), Укртрансбезпека і найвідоміший – Укравтодор. Термін – до 1 січня 2020 року, але якщо можна, то зробити це раніше», – звернувся Президент до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-doruchiv-novomu-premyer-ministru-yaknajs-57077

Однак жодних зрушень, принаймні в ДАБІ, досі немає.

Тим часом, Голова ДАБІ Сергій Кузьмін не видумав нічого кращого, як звинуватити у своєму провалі «старі кадри», які йому залишились у спадок та є людьми колишнього Прем’єра Володимира Гройсмана та його соратника Максима Мартинюка, а також Олексія Кудрявцева та через яких він не здатен нічого змінити в системі архітектурно-будівельного контролю!

Щоб втриматись на посаді, він готовий пожертвувати довіреними людьми та «касирами» ДАБІ: Оленою Айхель та Наталією Чекомасовою.

А що ж такому великому реформатору заважало це зробити ще у квітні 2019 року, коли він приступив до свої обов’язків, та чому Сергій Кузьмін повертає ті ж самі «старі кадри» в ДАБІ, за якими тягнеться корупційний шлейф:

- Станіслав Полівцев – нещодавно став заступником директора Департаменту державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду центрального апарату ДАБІ.

За часів Максима Мартинюка координував перевірки об’єктів в регіонах та був звільнений з центрального апарату ДАБІ;

- Дмитро Пальчінков – новий, молодий та завзятий керівник ДАБІ в Харківській області встановив чіткі «неофіційні» тарифи на всі послуги підпорядкованої йому організації. Всі рішення здійснюються тільки за вказівкою з Києва, і не має значення, що саме ти будуєш, законно чи незаконно, головне – чи заніс ти куди треба. Крім поборів Пальчінков запровадив систему відвертого рейдерства та знищення конкурентів;

https://censor.net.ua/blogs/3147613/marker_korupts

-  Сергій Шостацький – призначено заступником керівника ДАБІ в Дніпропетровській області, а фактично він став очільником регіону. До цього був керівником скандального Одеського Департаменту ДАБІ та звільнений з посади після проведення наради у вересні 2018 року за участі Генерального прокурора України Юрія Луценка спільно з Віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубком, представниками будівельного бізнесу та ДАБІ. Сергій Шостацький також брав участь в конкурсі на Голову ДАБІ;

https://odesa.depo.ua/ukr/odesa/v-odesi-avtomaydan-piketuvav-pid-stinami-arhitekturnoyi-inspekciyi-20170425561949

-  Лариса Крюкова – заправляє справами в Хмельницькій області.

Як запитували у відомому фільмі: «Вы чьих будете», Сергію Кузьмін? Хіба ви не є людиною Володимира Гройсмана чи Максима Мартинюка, які й досі намагаються впливати на прийняття тих чи інших рішень.

Нагадаю, що Сергій Кузьмін був директором ДП «Укрдержбудекспертиза», яке є у віданні Мінрегіону. У 2014 році Мінрегіон очолював Володимир Гройсман, тож колишньому Прем’єру добре знайомі всі люди та схеми.

Саме через цю державну установу проходили експертизу скандальні об’єкти та відмивались багатомільйонні бюджетні кошти.

https://tsn.ua/ukrayina/zavod-poroshenka-leninska-kuznya-pid-chas-budivnictva-podilsko-voskresenskogo-mostu-zakupovuvav-u-rosiyi-tovari-na-byudzhetni-koshti-rozsliduvannya-1317234.html

Такі оборудки навряд чи були можливі без «погодження» зверху, а провести їх могла лише «своя» людина.

Тож, як кажуть, поганому танцівнику щось завжди заважає, а тому потрібно починати із себе.

В той час, як Сергій Кузьмін видумує нові приводи для того, щоб залишитись на своїй посаді, Верховна Рада України неабияк перейнялась підвищенням позиції України у рейтингу «Doing Business» за напрямком «Отримання дозволу на будівництво» та прийняла деякі законопроекти, зокрема, скасувала пайовий внесок як джерело корупції та прийняла у першому читанні законопроект № 1081 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», який також знизить корупційні ризики.

Однак «слуги народу» забувають про головне, як зазначив свого часу вже Міністр юстиції України Денис Малюська: «Рейтинг умовно можна розподілити на дві частини, які співвідносяться приблизно 50 на 50: одна з них оцінює положення законодавства, а інша — його практичне застосування».

https://www.epravda.com.ua/rus/publications/2015/12/22/573484/

Тож, які б гарні Закони не приймали, навряд чи найдеться інвестор, який захоче вкладати кошти в Україну, де у кожного керівника свої «закони».


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику