Цензор.НЕТ

17.09.19 00:08
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

"Чемпіонські раунди" Кличка, і тріумф,… чи відлік час, і нокаут…

Чемпіонські раунди» Кличка, і тріумф,… чи відлік час, і нокаут…

Дострокові вибори в Києві будуть, і це лише питання часу. Хоч ЦВК і не оголошувала остаточної дати, й інші процедурні рішення не узгодженні для цього, проте всі інтересанти вже почали підготовку до виборів.

Київ завжди був відособленою частиною України, яка мала власну специфіку і керувалась особливими законами. Київ максимально прив’язаний до загальноукраїнської політичної кон’юнктури, і процеси, які відбувались на всеукраїнському рівні, мали прямий вплив на столицю.

Не став виключенням і 2019 рік, з його двома виборчими процесами, які потягнули за собою тектонічні зрушення на, здавалось, нерушійній основі очільництва Віталія Кличка.

Нова влада – нові виклики

Новий президент, а за ним і новий парламент та уряд, націлені на повне перезавантаження влади і Кличко, який асоціюється з попереднім президентом, став не зручним для втілення цієї політики. Кабінет міністрів уже узгодив звільнення Кличка з посту Голови КМДА, проте Зеленський це не підписав документ.

Нинішній президент Володимир Зеленський уникає конфронтації з Кличком, і не виражає позиції. Фронтменом конфлікту проти Віталія Кличка став Голова Офісу президента Андрій Богдан. Саме він на прес-конференції звинуватив Кличка у не контрольованості міста, корупції оточення і наводив юридичні підстави для звільнення чинного мера Києва.

Віталій Кличко ще після першого туру президентських виборів розумів, що необхідно домовлятись з новою командою і шукати комунікацію для продовження роботи. Проте там знайшлись інші кандидати.

Репутація Віталія Кличка та його кадри

Кличко має неоднозначну репутацію у киян - з одного боку є позитивні результати роботи, але є і негативні. Мер розпочав будівництво доріг та метрополітен на Виноградар, і в той же час, ніяк не добудується Подільсько-Воскресенський міст, та і аварія на Шулявському шляхопроводі породила масу мемів, які не сприяли покращенню іміджу Кличка. Навіть новий пішохідний міст до Володимирівської гірки, який мав стати символом успіху очільництва  Кличка, теж має неоднозначну репутацію з точки зору PR – його закривали, обмежували доступ на ділянках та і регулярно тріскає скло, через що інтернет щоразу вибухає гнівом, який частково направлений проти очільника міста. Такий неоднозначний результат майже будь-яких ініціатив від київської мерії не може закласти надійної основи для подальшого політичного життя для Кличка.

Інший фактор, що спонукає багатьох киян змінити столичного голову – не він сам, а його кадри. Вже багато років говорять про те, що за репутацією зваженого і спокійного спортсмена ховаються багато інших людей, які мають дійсну владу та безпосередньо вирішують питання у місті.

Один із них – Вадим Столар, якого звинувачують у махінаціях з забудовами Києва і неефективному перерозподілу землі. Сам Столар на парламентських виборах балотувався  за списками партії «Опозиційна платформа «За життя», і став народним депутатом.

Журналісти проводили масу розслідувань з приводу його діяльності, і охрестили «Директором столиці» https://www.youtube.com/watch?v=uV60uYEcWFQ. Він, за словами журналістів, має відношення до розкрадання столичної землі, а також до афери «Еліта центр», де обмануті вкладники втратили гроші, і не отримали житло, розслідування вказує, що Вадим Столар теж до цього причетний.

Крім цього, журналісти стверджують, що в Київраді існує кілька груп впливу. Одна з них - група екс-депутата Максима Микитася.

Журналісти програми «Схеми» https://www.youtube.com/watch?v=W9Edt9FfqcY показали, що, наприклад, на реконструкції Шулявського шляхопроводу здійснювались значні махінації. Тендер виграла компанія, наближена до Микитася, інша компанія, яка брала участь теж має до нього відношення.

Голову фракції «Солідарність» Андрія Страннікова відносять до цієї групи. Він, як свідчать розслідування, організовував виплату бюджетних коштів на компанії наближені до Микитася, Сам Странніков співпрацює з Микитасем з нульових років, журналісти знайшли інформацію про те, що вони зводили два багатоповерхові будинки в столиці. Крім цього, Странніков, за свідченням експертів, вимагав хабарі за введення церкви в експлуатацію в розмірі 50 тис дол..

До «групи Микитася» відносять таких депутатів Київради, як: Олеся Маляревича, Володимира Левіна, якого називають найбагатшим депутатом Київради та головним лобістом знижок для забудовників https://lenta.ua/v-okruzhenii-klichko-okazalis-provokatory-vremen-yanukovicha-23509/, Віталія Рослякова - колишнього депутата від УДАРу, Олега Петровця, Ярослава Горбунова. За свідченням різних ЗМІ, ця група контролює владу в місті https://antikor.com.ua/articles/328315-klichko_i_ego_komandu_kotoraja_grabila_kiev_hdet_surovoe_nakazanie

Серед сумнівного оточення можна виявити В’ячеслава Непопа, що є радником Кличка - раніше був директором скандальної будівельної компанії «Житлоінвестбуд-УКБ», яку неодноразово помічали в махінаціях, і в нечесних умовах на тендерних закупівлях.

Микола Поворозник - заступник Кличка, за інформацією журналістів, саме він контролює всі фінанси міста, і без нього не узгоджується бюджет міста.

Заступниця Ганна Старостенко була помічена розслідувачами на привласнені коштів із шкіл.

Ці та багато інших депутатів, заступників та наближених до Кличка осіб ставали фігурантами журналістських розслідувань, проте ніхто з них поки не поніс відповідальність. Про це все знають кияни і при наступних виборах, будуть враховувати це.

Рейтинг кандидатів

За нинішніми рейтингами, які періодично з’являються у пресі, на потенційних наступних виборів у Києві, нинішній мер все ще тримає лідерство. Кличко має підтримку близько 17% киян.

Ця ситуація продовжує літню тенденцію, коли чинний мер був перший, і лише на кілька відсотків від нього відставав будь-який претендент від партії «Слуги Народу», до того ж ім’я претендента ніхто не називав. Подібна ситуація зберігається дотепер. Рейтинг головного опонента для Кличка залежатиме від загального рейтингу президента та правлячої партії.

Преса називала ім’я Олександра Ткаченка - колишнього генпродюсера «1+1», а зараз народного депутата від «Слуги народу» на пост кандидата в мери Києва. Нещодавна соціологія показує недосить високу підтримку Ткаченка – менше 9%, але якби був другий тур, то Ткаченко виграв би Кличка в цифрами 38% проти 28% у Кличка.

Крім них, шанси мають Володимир Бондаренко («ВО «Батьківщина») та Олександр Попов (ОПЗЖ), рейтинг яких коливається від 5% до 8%.

Крім цього, соціологічна група «Рейтинг» робила дослідження з приводу того, як кияни оцінюють стан справ у Києві.

В результаті, Діяльністю Київського голови задоволені 30%, а не задоволені – 56%.

На запитання, чи у правильному напрямку йдуть справи міста, 37% відповіли стверджувально, однак майже стільки ж не визначились – 35%, 28%  сказали, що справи у місті йдуть у неправильному напрямку.

Що готує президентська команда

У Верховній Раді вже зареєстрували законопроект, де передбачені корективи в Закон про столицю. Самого тексту ще нема у відкритому доступі, але журналісти вже повідали, що в законопроекті передбачено розділ посади голови міста та голови державної адміністрації, де у останнього є потужні інструменти впливу на мера.

Ухвалення такого закону стане запобіжником для президентської команди, який дозволить їм, якщо не контролювати, то визначати червоні лінії для непідконтрольного мера.

Кілька минулих років підряд Віталій Кличко позиціонувався як безальтернативний мер, який був підтримуваний президентом Порошенком. Однак, як тільки Порошенко зійшов з політичного олімпу, позиції Кличка разом з цим також почали ворушитись і орієнтуватися на загальнополітичну ситуації. Попри явний конфронтаційний характер відносин між президентською командою та Віталієм Кличком, в Києві він досі лишається доволі потужною фігурою, яка може успішно відстояти своє право лишатись на посту.

Ймовірно, кандидат від «Слуги народу» це не узгоджений остаточно і команда намагається врахувати всі фактори для успішної перевиборчої кампанії. Нинішній рейтинг симпатій киян є доволі суб’єктивний, адже початок передвиборчої кампанії зможе кардинально змінити електоральні вподобання жителів столиці. Зброя, якою Кличко намагається вести свою боротьбу – його міжнародна репутація. Його охоче запрошують на зустрічі політичні важковаговики Заходу. Проте він досі є лідером, і має найбільші шанси зберегти посаду, якщо тільки команда не підведе.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику