Цензор.НЕТ

24.09.19 15:53
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

"Слуга Януковича": цікаві факти з біографії Ірини Верещук

Після скандального інтерв’ю представника Кабміну в парламенті Ірини Верещук вирішив трохи придивитися до цієї панянки і проаналізувати її біографію. Перше враження, яке склалося у мене, коли я слухав її інтерв’ю на медведчуківському каналі 112 – в політиці з’явилася така собі «оновлена Ганна Герман», тільки зеленуватого відтінку. Теж із Західної України, в промові трапляються такі ж само показно застарілі слова, що побутували в країні роки так в 30-і ХХ століття (як вам, наприклад, «Европська солідарність»?). Так само, як і пані Герман, скептично ставиться до курсу в НАТО (та теж, пам’ятаю, носилася з позаблоковістю). І така ж запопадлива щодо влади, яку вона презентує.

Якщо копнути глибше, то її позиція щодо НАТО і стосунків з РФ має логічне пояснення: адже пані Верещук – «це плоть від плоті» Партія регіонів у, так би мовити, трохи більше європейські обгортці, ніж переважна більшість представників команди Януковича.

Саме режим екс-президента дав Верещук дорогу у політику. В червні 2010 року її було призначено заступником голови Жовківської у Львівській області районної адміністрації. Саме завдяки цій посаді Верещук вдалося виграти вибори на посаду мера Рави-Руської в жовтні того ж року – не сумніваюся, що без адмінресурсу не обійшлося, та і як могло обійтися, якщо на Львівщині до представників органів влади, сформованих режимом Януковича, відносилися, м’яко кажучи, прохолодно.

А в 2011 році Указом Віктора Януковича №1093/2011 Ірину Верещук було нагороджено відзнакою Президента України - ювілейною медаллю «20 років незалежності України». Правда цікаво?   Далі, звичайно, був 2013 рік, і заява Верещук про укладання «угоди про асоціацію між ЄС і Рава-Руською». Але міркування Верещук тоді були зрозумілими – для прикордонного з країною-членом ЄС містечка Асоціація несла незаперечні переваги (а отже і міському голові б теж випала нагода розжитися європейськими грошиками).     Якщо говорити про скандальне інтерв’ю Верещук від 23 вересня, то не лише капітулянтські фрази про НАТО («нас там не чекають», «якщо членство в НАТО є «конфліктогеном» з РФ, то треба від нього відмовитися» і т.д.) привертають увагу, а й елементарна некомпетентність людини в сфері, у якій вона  вчора демонструвала свою «експертність». 

Наведу лише декілька прикладів її висловів з поясненнями:   

1.  Оборонний бюлетень вперше був виданий минулого року

Насправді, Стратегічний оборонний бюлетень було видано в 2016 році

2.  Хочу, щоб опозиція прийшла на цю ГЕНАСАМБЛЕЮ НАТО, і сказала, що мала на увазі, коли заявляла, що нас уже в НАТО майже взяли, але нова влада чомусь цього не хоче.

В Києві пройде ПАРЛАМЕНТСЬКА АСАМБЛЕЯ НАТО. Генасамблея – це орган ООН, а не НАТО

3.  Чомусь у Грузії для наближення до НАТО знадобилася одна робота, тоді як у нас чомусь зовсім інша.

Це неправда. Грузія виконала ті ж самі вимоги, які ставляться й перед Україною

4.  КОМІСІЯ Росія-НАТО, здається, лише один рік була заморожена, а всі інші роки вона активно працювала

Комунікаційний орган між НАТО і РФ називається Рада Росія-НАТО, а не комісія. Рада Росія-НАТО не діє з 2014 року, існують лише двосторонні консультації між РФ і НАТО

5.  Фінляндія більш тісно інтегрована з НАТО, ніж деякі члени Альянсу, наприклад, Угорщина чи АВСТРІЯ(!!!)

Австрія не є членом Альянсу, вона – нейтральна країна

Тепер питання: нащо Верещук озвучує всі ці тези і саме переважно на каналах партнера Віктора Медведчука - Тараса Козака? Те, що проросійські канали залюбки подають такі от «думки» - зрозуміло, адже вони роблять все, аби сформувати у населення України скептичну позицію щодо членства нашої держави в Альянсі. 

Але чи випадково вона озвучує такі от меседжі саме в проросійських ЗМІ? Схоже, її поява і її тези на 112, ЗІКу, НьюзВані – це добре зрежисовані речі. Вона йде туди свідомо, щоб свідомо донести саме ЦЮ думку і саме на ЦИХ каналах.   

І тут напрошується невтішний висновок: Верещук просто озвучує реальні наміри влади - наміри відмовитися від курсу в НАТО. Спочатку влада просто формує негативну думку щодо Альянсу, а коли підтримка у населення в питанні щодо вступу в НАТО впаде, влада проведе референдум з цього питання (про намір провести референдум Зеленський вже говорив). 

Якщо подібні інсинуації не пройдуть, Верховна Рада просто скасує зміни в Конституції щодо вступу в НАТО (і, можливо, ЄС). Все це буде робитися під тим соусом, що «не варто дратувати Росію, якщо ми дійсно хочемо миру».   

І якщо ще згадати заяви віце-прем’єра з євроінтеграції Дмитра Кулеби про те, що не варто постійно стукати в закриті двері (це він також про НАТО), заяви Богдана Яременка (голова комітету ВР у закордонних справах) про необхідність забрати американських інструкторів з України, щоб також продемонструвати Путіну свої миролюбні наміри, то пазл складається: ВЛАДА СКАСУЄ КУРС УКРАЇНИ В НАТО за першої-ліпшої нагоди. І скаже, що це є «необхідним компромісом для досягнення миру на Донбасі».

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику