Цензор.НЕТ

25.09.19 07:49
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Чи всі закони на користь? Новий розбір законодавчих ініціатив

Чи всі закони на користь? Новий розбір законодавчих ініціатив

Знову дайджест, бо по іншому довелося би спамити новинами щогодини. Сьогодні про податкові, банківські та інші новини, які ви могли пропустити (а могли, бо потік законопроектів не припиняється). 

Почнемо з податків, бо цього разу, у цій сфері, як не дивно, найменше нововведень. 

Бюджет-2020 

Цього року Рада заявила, що у тексті документу про Державний бюджет України на 2020 рік не буде змін до Податкового кодексу України. Ну певно, бо ідеї закінчились, ану стільки новел законопроектами внести. Тож новий бюджет уперше в історії України не буде впливати на Податковий кодекс.

Раніше представники уряду змінювали податки під час ухвалення проекту Державного бюджету на наступний рік. Таким чином, бюджет наступного року буде реалістичним. Хоча Верховна Рада вже передбачила надходження до бюджету додаткових коштів, які надійдуть від сплати штрафів.

Новела друга — Держстат скасував Заявку на реєстрацію ЕЦП

Відтепер для подання звітів в електронному вигляді до Держстату достатньо лише кваліфікованого електронного підпису. За такої умови більше не потрібно подавати документ «Заявка на реєстрацію електронного цифрового підпису».

Тож, якщо ви побачите таку форму відмови:

"ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО.

При необхідності виправте документ та надішліть його знову.

Помилки: Документ не може бути прийнятий у зв`язку із скасуванням Заявки для спрощення звітування в електронному вигляді до органів державної статистики.

Для подання звітів в електронному вигляді достатньо накладання на них кваліфікованого електронного підпису.

Відправник: Центр обробки електронних звітів Держстату України"


То не турбуйтесь, ніякої проблеми не виникло, це просто нові правила від податкової. 

Закон щодо несплати податків та ЄСВ

Рада ухвалила проект Закону №1080 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес».

Законопроектом, зокрема, ліквідовується в Кримінальному кодексі стаття про фіктивне підприємництво. А також цим проектом передбачено суттєве збільшення порогу несплати податків та ЄСВ задля притягнення до кримінальної відповідальності.

Ще одна новина — відмова у зниженні податків 

В уряді пояснили, чому не можна знизити податки. Бо треба розуміти, що ми перебуваємо в умовах дефіциту бюджету. І новий проект держбюджету, який зараз справедливо піддається критиці і внесений на розгляд до Ради, знаходиться в зоні дефіциту в межах трохи вище 2 відсотків, а це значить, що у нас немає «фіскального простору», який міг би стимулювати економіку та дозволив би знизити податки. 

Але у влади залишається останній канал стимулювання економіки — поліпшення бізнес-клімату в країні і активізація інвестиційної діяльності. На цьому держава і зробить акцент. 

Далі Рада прийняла закон щодо запровадження єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО.На основі:

· законопроекту №1057 «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»;

· законопроекту №1072 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб».

Законопроекти запровадять з 1 січня 2021 року нову об’єднану звітність з ЄСВ та ПДФО, яка є більш уніфікованою з єдиним встановленим терміном подання. Що це дає? Хіба що зменшує паперову тяганину, але поки обіцянки Дубілета щодо абсолютного позбавлення від паперів не буде здійснено — набагато легше бізнесу не стане. 

Є і гарні новини. Зокрема, ратифікація Протоколів про уникнення подвійного оподаткування зі Швейцарією та Туреччиною. 

Земельне питання 

Також Мінекономрозвитку, а тепер ще й торгівлі і сільського господарства України, опублікувало законопроект про ринок землі. Зокрема ось ключові тези запропонованих нововведень: 

· з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності;

· визначається склад осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення;

· встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах (вона, до речі, не прописана);

· встановлюється обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення;

· забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки;

· передбачається обов’язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну речових прав до Реєстру речових прав;

· забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського господарства, яке їм належить.

Далі — ще цікавіше, впевнений, тож на зв’язку!


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику