Цензор.НЕТ

25.09.19 11:16
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Квиток на волю: солдат Кім Дуванов

"Тато, я тобі бажаю, щоб ти скоріше приїхав! Я дуже люблю тебе, скучаю! Я хочу, щоб з тобою було все добре! Ти самий найкращий у світі", - це слова з листа восьмирічного Гліба Дуванова. Його тато, старший солдат 43-го мотопіхотного батальйону 53 ОМБр Збройних сил України Кім Дуванов, вже майже чотири місяці у полоні проросійсько налаштованих бойовиків на Донбасі.

22 травня 2019 року машина з вісьмома військовими рухалася у районі населеного пункту Новотроїцьке, відхилилася від визначеного маршруту і потрапила на тимчасово окуповану територію, де усіх і затримали представники терористичної організації "днр".

"Напередодні вдень я написала чоловіку повідомлення, запитала, коли його можуть відпустити у відпустку, адже з сином треба було їхати до лікаря. Він відповів, що, швидше за все, не раніше липня. Ми з ним раніше планували разом відвезти дітей на море. Потім ще здзвонилися ввечері. Кім сказав, що говорити не може – перезвонить. Але більше не подзвонив", - згадує у розмові з Медійна ініціатива за права людини дружина Кіма Дуванова Елена Дуванова. Весь наступний день вона намагалась зв’язатися з чоловіком, а про полон дізналась лише надвечір, коли подзвонили з харківського військкомату.

Як все відбувалося того дня, розповідає МІПЛ один з військових з цієї вісімки - Максим Горяінов. Його разом ще з трьома заручниками наприкінці червня звільнив нині нардеп Віктор Медведчук.

"Нас на жодному блокпосту не зупиняли, не запитували, куди прямуємо. Водій просто називав пароль, і ми їхали далі", - говорить він МІПЛ і наголошує, що машина рухалась зранку, і майже всі військові у ній спали.

"Прокидаюсь, КАМАЗ працює, навкруги люди у формі. Нас вивели. Поклали на землю обличчям. Люди говорили з кавказьким акцентом. Били по голові, у декого знайшли чорно-червоний прапор, кричали, аби говорили російською мовою. Кім був в окулярах – їх розбили. Я згадав молитви, які ніколи не знав. Потім нас повезли в ізолятор – на нашому КАМАЗі ми їхали обличчям на підлозі", - згадує військовий.

Спочатку їх тримали у будівлі на вулиці Молодіжній, бачили один одного під час обіду, але розмовляти між собою не дозволяли. Згодом перевели до донецького СІЗО і майже усіх розділили. Горяінова з ще одним військовослужбовцем відправили під "суд", а Кіма Дуванова, як згодом вдалося дізнатися, закрили у підвальному приміщенні, куди не потрапляє навіть сонячне світло. Зв’язку з полоненим за чотири місяці жодного разу не було.

Наразі родина не знає, у якому стані перебуває Дуванов. До того ж, сторона бойовиків до останнього часу не підтверджувала Кіма для обміну, стверджуючи, що його місце перебування їм невідомо.

"Мій чоловік дуже болісно сприйняв захоплення Криму, а потім і війну. Весь час хотів йти до війська. Чесно – я стримувала. У нас була маленька дитина, я здобувала другу вищу освіту. До того ж, Кім не служив, бо мав проблеми із здоров’ям. Але одного дня він просто підписав контракт. Був на Світлодарській Дузі, має контузію. Але про все це не любить розповідати, адже вважає, що треба просто захищати свою країну. Я би дуже хотіла, аби зараз наша країна захистила його", - говорить Олена Дуванова.

Медійна ініціатива за права людини дізнається імена військовополонених та цивільних заручників та складає список, аби показати, кого утримують представники незаконних збройних формувань на Донбасі. Нині у ньому понад 140 прізвищ.

Кожна історія важлива!

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику