Цензор.НЕТ

29.09.19 19:45
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Боротьба за справедливість триває!

Дуже часто трапляється таке, що я хочу написати про якусь подію, а текст виходить про ЛЮДИНУ! Так відбувається, можливо, в силу моїх суб'єктивних причин, а можливо – зовнішніх, об'єктивних. Напевне, тому, що події створюють САМЕ люди, а може й тому, що деякі люди – САМІ є подією у моєму житті…

От і сьогодні, почала писати про результати засідання апеляційного суду у справі про вбивство бійців спецназу, яке проходило 27 вересня у Запоріжжі, але думки лягають у рядки про інше… Точніше – про ІНШУ!

Тим не менш, по порядку. Запорізький апеляційний суд, що протягом п'яти засідань розглядав справу терориста Бутрименка, ухвалив:

"Частково задовольнити апеляційні скарги обох сторін. Вирок суду першої інстанції скасувати. У зв’язку з тим, що під час розгляду справи судом першої інстанції було порушено певні кримінально – процесуальні дії, повернути справу на повторний розгляд до суду першої інстанції. Термін тримання під вартою підсудного Бутрименка продовжити до 25 листопада 2019 року. Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає".

Я не можу сказати, що дуже радію такому результату. Фактично, апеляційний суд відправив справу на друге коло, але той факт, що вбивця не був відпущений на свободу (як маріупольський корегувальник Кірсанов), дарує надію! Нарешті наш суд починає ставати хоч трохи "жовто-блакитним" та діяти в інтересах громадян України та її захисників! Правда, є побоювання, що судді просто пошкодували вбивцю і не відпустили на волю, щоб вберегти його від самосуду розгніваних українців! Тим не менше, маємо хоч і невелику, але перемогу, спільну перемогу представника потерпілих, військової прокуратури, громадськості Запоріжжя, яка тримала розгляд справи під пильним контролем. Таку думку висловила після судового засідання представник сторони обвинувачення - Олена Яркіна, коли ми розмовляли про перспективу справедливого вироку у цій справі. Олена вже більш ніж три роки займається захистом інтересів родичів загиблих бійців 3 полку спецназу, та спецпризначенців, які потрапили у полон 29 липня 2014 року. Хоча роботу виконує на волонтерських засадах, ця тендітна жінка бореться за справедливість, як воїн, і дуже сподівається на справедливе покарання людині, за участі якої загинуло десять найкращих синів України! Олена розповіла мені, що на початку розгляду справи у Куйбишевському суді, їй було навіть лячно їздити на засідання – бо невідомо, скільки поплічників Бутрименка перетнуло контрольну лінію і розгулює на підконтрольній території з українськими паспортами. Вона дуже вдячна небайдужим людям, які підтримують її та родини загиблих під час судових засідань - це хлопці з Національного корпусу "Азов", волонтери із Куйбишевого (нині – смт Більмак), ветерани різних громадських організацій Запоріжжя. "Якби не громадськість, справу б вже давно закінчили, а вбивцю відпустили! На жаль, є багато подібних невтішних прикладів" - вважає Яркіна.

Адвокат потерпілих налаштована тільки на перемогу! Тим більше, що ця справа не перша у адвокатському активі Олени. Вона веде справу з розгону Запорізького Майдану, та захищає інтереси військовослужбовців 51-ї бригади.

На цій війні – у кожного свій фронт!

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику